Pazar

12.08.2018 - 01:30

Hangi cilt bakımı beni bekler?

Sitene Ekle
İnsallık Halleri  |  Şebnem Burcuoğlu sebnem.burcuoglu@milliyet.com.tr Tüm Yazıları »

Geçtiğimiz hafta aynaya bakarken aynen şunu dedim kendi kendime “Şebo’cuğum, gözlerinin altındaki mor halkacıklarla vedalaşma vaktin geldi, cilt bakımı seni bekler!”

O kadar da inanmayalım Instagram’da gördüklerimize. Kendimizden yola çıkarsak, sosyal medyada mutluluktan delirmişiz gibi görünen kareler paylaşıyor olmamız,  normal hayatta bitkin, yorgun ve uykusuz olduğumuz gerçeğini değiştirmiyor. Hele ki benim gibi tüm yaz kafasını bilgisayardan kaldırmadan çalışanlar için ne yapsan boş. Yeni kitabı yazdım da, ben bende değilim. Evet, geçtiğimiz hafta aynaya bakarken aynen şunu dedim kendi kendime (ki zaten bir süredir kendi kendime konuşuyorum), “Şebo’cuğum, gözlerinin altındaki mor halkacıklarla vedalaşma vaktin geldi, cilt bakımı seni bekler!”

Aradığımız cilt bakımına ulaştık

Pardon, hangi cilt bakımı beni bekler? Üstüne üstlük İstanbul’da değil, Bodrum’dayım. “Millet Bodrum plajlarında eller havaya yaparken sürmenaj olmuşum, ben burada nereden bulacağım cilt bakımı?” derken aklıma Yalıkavak’ta açılan The Bodrum Edition Hotel geldi. Perulu şefin Brava isimli restoranı nasıl da güzeldi... Otel de çok güzeldi... Ee o zaman SPA’sı da güzel olmalıydı!

The SPA at the Bodrum Edition’a telefonumu ettim, cilt bakımında hangi ürünleri kullandıklarını sordum. Son birkaç yıldır pek severek kullandığım Omorovicza Budapest markasını tercih ettiklerini öğrenince daha da bir hoşuma gitti ve randevumu aldım. 

Tam bir cilt bakımı delisi olarak sanki sevgilimle buluşuyormuş gibi bir heyecanla gittim randevuma. O da nesi? SPA yıkılıyor arkadaşlar. Öyle alıştığımız klasik SPA’lar gibi değil burası. Bir kere yerin altında değil, üzerindeyiz. Çok geniş, çok ferah. SPA müdürü Zorka karşıladı beni. Sırp asıllı, müthiş tatlı bir kadın. Onunla laflamaktan az kalsın randevumu kaçırıyordum. Gold Lift isimli bakımdan çıktığımdaysa ben eski ben değildim. Ayıptır söylemesi, altın gibi parlıyordum... 

Ying Yang

İstemeyerek de olsa SPA’dan çıkmak üzereydim ki, bir çay terapisinin olduğunu öğrenip biraz daha kalmaya karar verdim. Melez Tea’nin San Salvadorlu güzel sahibesi bize Çin tıbbının yapı taşı çay hakkında bilgi verdi, hemen ardından da çayları tek tek anlatıp küçük şişelere kendi karışımlarımızı doldurmamız için yardımcı oldu. Ben hangi çayları mı kullandım? Limon otu, melisa, roybus, üzerine de bir tutam gül...

Hangi çay neye yarar?

GÜL: Cildi yumuşatır, sakinleştirir, antiseptik özelliği vardır... 

YASEMİN: Tam bir afrodizyak...

LİMON OTU: Detoks yapar, ciğerleri temizler...

YEŞİL ÇAY: Metabolizmayı çalıştırır, bağışıklığı güçlendirir...

MELİSA: Baş ağrısına birebir...

LAVANTA: Anti depresan özelliği vardır...

ROYBUS: Cilt ve saç güzelliği için içilir...

ZENCEFİL: Hazmı kolaylaştırır...

SİYAH ÇAY: Kötü kolesterolü düşürür...

©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.