Teknoloji
20.03.2017 - 10:36 | Son Güncelleme: 20.03.2017-10:40

O şartı da kaldırıyor! YouTube'tan bir yenilik daha

Dünyanın en büyük video yayın platformu YouTube, canlı yayınlarında en az 10 bin takipçiye sahip olma sınırı ortadan kaldırıyor.

Sitene Ekle

YouTube'un kullanıcıların video izlerken karşısına çıkan ve istemeden başla linklere yönlendirilmesine neden olan ek açıklama desteğini kaldırıcağını sizler daha önce aktarmıştık. Youtube şimdi ise canlı yayın servisini daha çok kişiye ulaştırmak için mobil platformlarda minimum 10 bin takipçiye sahip olma şartını kaldırıyor. 

Facebook ve Instagram gibi mecralarda canlı yayın yapabilmek için herhangi bir takipçi sınırlandırması bulunmuyor. Bu durum ise kullanıcıların daha fazla kişiye erişmesini sağlıyor. YouTube’ta ise canlı yayın açabilmek için en az 10 bin takipçiye sahip olmak gerekiyordu. Bu durum da kullanıcılar açısından oldukça kısıtlayıcı bir durum haline geliyordu. Gelen bilgiler bu durumun değiştiğini gösteriyor. YTSecurity adlı Twitter kullanıcısı 2.700 takipçiye sahip olduğu halde mobil platformdan canlı yayın yapabildiğini kanıtladı.
 
YouTube veya Google tarafından konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmedi. 


Dünyanın en ünlü şirketlerinde çalışma imkanı için tıklayın!


Yorum Yazın
Gönder
©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX