29.01.2016 11:51 | Son Güncelleme:

Kürt sanatçıya dayak iddiası...

PKK'ya yönelik sert ifadelerde bulunan Kürt sanatçının bu sabah saldırıya uğradığı iddia ediliyor.

Kürt sanatçı Çiyager (Mehmet Karakuş) Star'a verdiği röportajda terör örgütüne sert ifadelerle yüklenmişti. Terör örgütünün Kürt halkına ihanet ettiğini belirten Çiyager, HDP'yi de eleştirmişti.
 
Röportajdan sonra Çiyager’e sosyal medya hesabı üzerinden tehditler gelmişti.
 
Çiyager'in bu sabah saldırıya uğradığına ilişkin görüntüler İlkha adlı sitede yayımlandı.
 
Sanatçının, bu sabah evden çıkınca sopalı saldırıya uğradığı, önce Selahattin Eyyübi Devlet Hastanesine oradan da Dicle Üniversitesi Hastanesine kaldırıldığı belirtiliyor.
 
SORUŞTURMA BAŞLATILDI
 
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, ’Çiyager’ lakaplı ses sanatçısı Mehmet Karakuş’un bugün sabah evinden çıktığı sırada kimliği belirsiz kişilerin saldırısına uğramasıyla ilgili soruşturma başlattı. Bugün sabah saatlerinde önce Selahattin Eyyübi Devlet Hastanesi’ne oradan da Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılan Mehmet Karakuş’un iki kolunun da kırıldığı belirtildi. 
 
Olayla ilgili Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz’ın yaptığı açıklamada, "Bazı basın ve yayın organlarında verdiği demeçlerle gündeme gelen M.K. (Çiyager) isimli sanatçının, 29.01.2016 tarihinde ikameti önünde darp edilmesi olayı ile ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturma başlatılmıştır. Olayın faillerinin yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmekte olup, yürütülen soruşturmanın safahatı ve sonucu hakkında kamuoyuna ayrıca bilgi verilecektir" denildi.
 
Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0