Dünya
29.09.2017 - 12:23 | Son Güncelleme: 29.09.2017-13:37

Rusya ve Kuzey Kore'den kritik görüşme

Nükleer gücü ve füze denemeleriyle dünyayı korkutan Kuzey Kore, Moskova'da krizi görüşüyor. Kritik görüşmede ilk fotoğraf yayımlandı.

Sitene Ekle

milliyet.com.tr

Kuzey Koreli yetkililer, yaşadıkları krizi Moskova'da Rusya'yla görüşüyor. Rus Dışişleri, gerekli açıklamanın görüşmeden sonra yapılacağını duyurdu.

ABD, savaş laflarının sıklaştığı krizi çözmek için yapılan görüşmeyi iyi karşıladığını açıkladı. ABD Dışişleri Sözcüsü Heather Nauert, "Biz diplomasiyi tercih ederiz. Eğer Rusya Kuzey Kore'yi daha iyi bir yöne çevirmekte başarılı olursa, bunu kesinlikle iyi karşılarız" dedi. 

Son haftalarda Kuzey Kore'nin ABD topraklarını vurabilecek nitelikte füzeler test etmesi, bütün dünyanın gözlerini Kore Yarımadasına çevirmişti. 

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, geçen hafta Çin'le birlikte hem Kuzey Kore'nin füze denemelerini, hem de ABD ile Güney Kore'nin askeri tatbikatlarını durdurmasını öneren bir teklif getirmişti. Lavrov, tarafsız bir Avrupa ülkesinin de arabulucu olabileceğini ifade etmişti.

ABD ise herhangi bir görüşmeden önce Kuzey Kore'nin nükleer silah çabalarından vazgeçtiğini göstermesi gerektiğini öne sürmüştü. 

Kuzey Kore ise kendisini savunmak için bu silahlara ihtiyacı olduğunu belirtiyor. 

 


Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Sibel Kekilli ve Birol Ünel'in başrollerini paylaştığı film hangisidir?
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.