Akşener’den Doğu Akdeniz mesajı: İktidarın arkasındayız

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Doğu Akdeniz’de yaşanan gerginliğe ilişkin, “İYİ Parti olarak bugüne kadar yaptığı yanlışları not ettiğimiz iktidarın bugünkü tavrının arkasında olduğumuzu bura-dan ilan ediyoruz” dedi.

Akşener’den Doğu Akdeniz mesajı: İktidarın arkasındayız

 

Akşener, dün partisinin grup toplantısında, “Doğu Akdeniz’deki sondaj çalışmalarında Türkiye’nin hakkı olduğunu söyleyen Akşener, ancak dün yapılan hataların görmezden gelinemeyeceğini belirt-ti. 2004’de Güney Kıbrıs Rum Kesimi AB’ye girerken Türkiye’nin veto hakkını kullanmadığını belirten Akşener, şöyle devam etti:

“Rahmetli Denktaş’a yaptıklarınızı unutmadık Sayın Erdoğan. Şimdi o Kıbrıs, Akdeniz’de karşınıza dikiliyor.

Adalarımızın işgaline sessiz kalırsanız, Ege’yi, Akdeniz’i toptan kaybederiz. Yaptırım kararı alan Avru-pa’ya da bir çift sözümüz var; kendinizi medeniyetin, hakkın-hukukun beşiği ilan ederken Türk mille-tinin Ege’deki, Akdeniz’deki hakkına tecavüz edilmesine arka çıkmaya utanmıyor musunuz?

İYİ Parti olarak bugüne kadar yaptığı yanlışları not ettiğimiz iktidarın bugünkü tavrının arkasında ol-duğumuzu ilan ediyoruz.” - ANKARA Milliyet

Vazgeçilmez oldu! Tadına bakan unutamıyor...Balkanlardan göçlerle birlikte Anadolu mutfağına giren 'damat paçası' yemeği, düğün ve bayram yemeklerinin vazgeçilmezi oldu. Bursa'da bir işletmenin müşterilerine sunduğu, kuru yufka, tavuk, tavuk suyu, yoğurt ve tereyağı ile yapılan damat paçası, yoğun ilgi görüyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber