Doğu Akdeniz

Doğu Akdeniz

Son dakika doğu akdeniz haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan doğu akdeniz gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan doğu akdeniz haber sayfamızda...

Doğu Akdeniz

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 13.397 doğu akdeniz haberi bulunmuştur.
KKTC Cumhurbaşkanı Milliyet’e konuştu: Kıbrıs, eski Kıbrıs değil!
KKTC Cumhurbaşkanı Milliyet’e konuştu: Kıbrıs, eski Kıbrıs değil!Milliyet'e değerlendirmelerde bulunan KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, seçim sonuçlarının kendisini rahatlattığını ve Rumların seçimleri, "Tatar kazandı" diye gördüğünü vurguladı. Tatar, Kapalı Maraş ve BM Genel Sekreteri’yle görüşmesine de değindi.
29.01.2022Dünya
Son dakika: Meteoroloji yeni raporu yayımladı! Birçok il için sarı kodlu uyarı
Son dakika: Meteoroloji yeni raporu yayımladı! Birçok il için sarı kodlu uyarıGelen son dakika haberine göre; yurt genelinde zorlu kış şartları devam ediyor. Yurdun büyük bölümünde kar yağışları devam ediyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden sarı kodlu uyarı geldi. Öte yandan sıcaklıkların 2 ila 4 derece artacağı tahmin ediliyor.
29.01.2022Gündem
Meteoroloji yeni raporu yayımladı! 21 il için kritik uyarı
Meteoroloji yeni raporu yayımladı! 21 il için kritik uyarıYurt genelinde zorlu kış şartları devam ediyor. Yurdun büyük bölümünde kar yağışları yer yer devam ediyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden 21 il için önemli uyarı geldi. Öte yandan önümüzdeki 5 günlük hava tahmin haritası da paylaşıldı. Kar yağışı sonrası oluşabilecek olan 'siyah buzlanma' tehlikesine de dikkat çekildi. İşte detaylar...
28.01.2022Haberler
İsrail Cumhurbaşkanı Herzog Ankara'ya geliyor
İsrail Cumhurbaşkanı Herzog Ankara'ya geliyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog'un önümüzdeki ay Türkiye'ye bir ziyaret gerçekleştireceğini söyledi.
28.01.2022Siyaset
Türkiye’nin karşı çıktığı  hatta AB desteği
Türkiye’nin karşı çıktığı  hatta AB desteğiGüney Kıbrıs Rum Yönetimi Enerji Bakanı Natasa Pilides, İsrail, Güney Kıbrıs ve Yunanistan arasında yapılması planlanan elektrik hattının Avrupa Birliği (AB) tarafından 657 milyon euro ile destekleneceğini duyurdu.
28.01.2022Dünya
Rumlardan tepki çeken 'hava savunma sistemi' hamlesi! Uluslararası krize sebep olabilir
Rumlardan tepki çeken 'hava savunma sistemi' hamlesi! Uluslararası krize sebep olabilirRum medyası tarafından, Rum Milli Muhafız Ordusu'nun füze hava savunma sistemlerinin güçlendirileceğine ilişkin haberler paylaşıldı. Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin hamlesine tepki gösteren KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, "Bu son derece yanlış. Şu anda Doğu Akdeniz’de olan gerginliği daha da artırabilecek bir hamle ve unutmamalılar ki Türkiye Cumhuriyeti, Kıbrıs Cumhuriyeti’nin garantörüdür" dedi. GKRY'nin özellikle son 1 yıldır başta 'Iron Dome' olmak üzere çeşitli hava savunma sistemleriyle ilgilendiğini belirten Savunma Politikası Analisti Turan Oğuz konuyla ilgili milliyet.com.tr'ye dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
28.01.2022Gündem
Son dakika: Türkiye'den BM'ye KKTC tepkisi: Çifte standart örneğidir
Son dakika: Türkiye'den BM'ye KKTC tepkisi: Çifte standart örneğidirGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanlığı, "Kıbrıs Adası’nda Konuşlu Birleşmiş Milletler Barış Gücü Misyonu’nun görev süresinin uzatılmasına ilişkin" açıklama yaptı. Açıklamada "Güvenlik Konseyi’nin bir yandan Ada’daki taraflara çözümü bulmalarını söylerken, diğer yandan elli yılı aşkın süredir denenmiş, tüketilmiş, sonuç vermediği kanıtlanmış ve bir tarafın rızasını yansıtmayan bir çözüm modelini dayatmaya çalışması gerçeklikten kopuk ve çelişkili bir tutumdur." ifadeleri yer aldı.
27.01.2022 Siyaset
KKTC’den BM’ye sert tepki: Kabul edilemez
KKTC’den BM’ye sert tepki: Kabul edilemezKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Dışişleri Bakanlığı, Kıbrıs’ta konuşlu Birleşmiş Milletler Barış Gücü’nün (BMBG) görev süresinin uzatılmasına ilişkin kararın BM Güvenlik Konseyi’nde kabul edilmesine tepki göstererek, “BM Güvenlik Konseyi’nin Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne sözde ‘tüm adanın temsilcisi’ gibi davranmaktan vazgeçmesi gerekmektedir” ifadelerini kullandı.
27.01.2022Dünya
Kayseri Üniversitesi'nden Ersin Tatar'a fahri doktora
Kayseri Üniversitesi'nden Ersin Tatar'a fahri doktoraKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) tarafından fahri doktora belgesi verildi.
27.01.2022Haberler
Kayseri Üniversitesi'nden Ersin Tatar'a fahri doktora!
Kayseri Üniversitesi'nden Ersin Tatar'a fahri doktora!Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, “Biz direnmeye devam edeceğiz yeter ki Türkiye arkamızda dursun” dedi.
27.01.2022Siyaset
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Türkiye, Kıbrıs Cumhuriyeti'nin garantörüdür
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Türkiye, Kıbrıs Cumhuriyeti'nin garantörüdürKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin füze savunma sistemlerini güçlendirme girişimleri için, "Bu son derece yanlış. Şu anda Doğu Akdeniz’de olan gerginliği daha da arttırabilecek ve unutmamalılar ki Türkiye Cumhuriyeti, Kıbrıs Cumhuriyeti’nin garantörüdür. Garantör olarak bunlara vereceği cevaplar vardır” dedi.
27.01.2022Gündem
Son dakika haberi: Meteoroloji'den yeni kar yağışı uyarısı! 'Sıklıkla görülmeyen hadise'
Son dakika haberi: Meteoroloji'den yeni kar yağışı uyarısı! 'Sıklıkla görülmeyen hadise'Meteoroloji'den gelen son dakika uyarıları ile beraber yurt geneli kar yağışına teslim oldu. Yer yer kuvvetini şiddetlendiren kar yağışları ulaşımda da aksamalara yol açtı. Herkes yurt genelinde kar yağışları devam edecek mi? sorusunu sorarken Meteoroloji yeni raporunu yayımladı
27.01.2022Gündem
Son dakika: Erdoğan'dan İstanbul'u esir alan karla mücadele eleştirisi: Bu tam anlamıyla basiretsizliktir
Son dakika: Erdoğan'dan İstanbul'u esir alan karla mücadele eleştirisi: Bu tam anlamıyla basiretsizliktirGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan katıldığı canlı yayında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'da yaşanan kar esaretine dair, "Bu tam anlamıyla basiretsizliktir. Ne yazık ki daha önceki uygulamaları bile devam ettiremeyen bir yönetim elinde İstanbul. Biz, İstanbul'umuzu kaderine terk edemeyiz." ifadelerini kullandı. Erdoğan, "İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere muhalefet belediyelerine genel bütçeden aktarılan paylar, 2019'dan bu yana aşağı yukarı 2 kat artırılmıştır." bilgisini paylaştı. Erdoğan açıklamalarında "CHP'li belediyelerin projelerini engelliyor demek çok büyük bir yalandır. İş yapmak istiyorsanız kimse sizin önünüzü kesemez. Hangi parti olursa olsun proje engellenmez." sözlerine yer verdi.
26.01.2022Siyaset
Son dakika! Hadımköy yolu araçların çekilmesiyle trafiğe açıldı
Son dakika! Hadımköy yolu araçların çekilmesiyle trafiğe açıldıİstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Hadımköy ve Arnavutköy arasında park edilmiş kamyon ve TIR'ların araç sürücülerine çağrıda bulundu. Acilen bölgeden araçların çekilmesi gerektiğini belirten Yerlikaya, 'Çekilmediği takdirde araçlar görevlilerce çekilecektir' dedi. Vali'nin açıklamasının ardından yollarda kalan araçlar çekilerek yol trafiğe açıldı.
26.01.2022Gündem
Son dakika haberler... Kar yağışı ne zaman bitecek? Uzman isimden flaş açıklama
Son dakika haberler... Kar yağışı ne zaman bitecek? Uzman isimden flaş açıklamaKar yağışı yurdun büyük bölümünde etkili olmaya devam ederken İstanbul için bir son dakika uyarısı daha geldi. Yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşullarıyla ilgili CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen önemli açıklamalarda bulundu. Kar yağışının perşembe günü öğleden sonra etkisini kaybedeceğini belirtildi. Meteoroloji buzlanmaya dikkat edilmesi noktasında uyarılarda bulundu.
26.01.2022Gündem
Son dakika... Meteoroloji'den flaş kar uyarısı! Salı, Çarşamba ve Perşembe gününe dikkat
Son dakika... Meteoroloji'den flaş kar uyarısı! Salı, Çarşamba ve Perşembe gününe dikkatMeteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Tahmin Uzmanı Abdullah Macit, “Hava sıcaklığı mevsim normallerinin dört derece altında seyrediyor. Bunun devam etmesini bekliyoruz hafta sonuna kadar ancak cuma günü batı kesimlerden artarak mevsim normallerine yaklaşacağını tahmin ediyoruz” dedi.
25.01.2022Gündem
Meteoroloji'den İstanbul için yeni kar uyarısı! '1-2 saat içinde...'
Meteoroloji'den İstanbul için yeni kar uyarısı! '1-2 saat içinde...'Kar yağışı yurdun büyük bölümünde etkili olmaya devam ederken İstanbul için bir son dakika uyarısı daha geldi. Yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşullarından dolayı CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen de uyarılarda bulundu. Prof. Dr. Orhan Şen, “İstanbul’da bugün deniz etkisi tekrar başlayabilir öğlen ve sonrası ama dünkü kadar kuvvetli olmaz, takip ediyoruz. Akşama demiştik ama bakacağız. 1-2 saat içinde netleşir” dedi.
25.01.2022Haberler
Bakan Varank'tan doğal gaz kısıtlaması açıklaması
Bakan Varank'tan doğal gaz kısıtlaması açıklamasıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, İstanbul Mobilya Fuarı'nın açılış programında yaptığı konuşmada, muhalefetin enerji kısıntısı konusundaki tavırlarını eleştirdi.
24.01.2022Haberler
Bakan Varank'tan doğal gaz kısıtlaması açıklaması
Bakan Varank'tan doğal gaz kısıtlaması açıklamasıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, İstanbul Mobilya Fuarı'nın açılış programında yaptığı konuşmada, muhalefetin enerji kısıntısı konusundaki tavırlarını eleştirdi.
24.01.2022Ekonomi
Son dakika! AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Sedef Kabaş'a tepki
Son dakika! AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Sedef Kabaş'a tepkiAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısı sonrası gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Gazeteci sıfatı taşıyan Sedef Kabaş adlı kişinin yaptığı şey hiçbir şekilde kabul edilemeyecek ahlaksız bir davranış biçimidir. Cumhurbaşkanımızın şahsına, Cumhurbaşkanlığı Makamına dönük o ifadelerin kullanılması başlı başına ahlak yoksunluğu, bir pespayeliktir. Bunun hiçbir şekilde fikir ve ifade hürriyetiyle alakası yoktur” dedi.
24.01.2022Siyaset
İlişkilerin gelişmesi için şartlar oluştu
İlişkilerin gelişmesi için şartlar oluştuYeni süreci Milliyet'e yorumlayan uzmanlar, ilişkilerin gelişmesi için şartların oluştuğunu, İsrail Cumhurbaşkanı Hertzog’un Türkiye ziyaretinin normalleşmede ilk adım olacağını, ilişkilerin büyükelçi seviyesine çıkabileceğini söyledi...
23.01.2022Gündem
Son dakika... Yoğun kar radara girdi! İki gün sürecek
Son dakika... Yoğun kar radara girdi! İki gün sürecekİstanbul'a beklenen kar yağışı dün akşam itibarıyla etkili olmaya başladı. Beyaza bürünen kentte trafik durma noktasına gelirken, vatandaşlar da zor anlar yaşadı. THY, Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki 49 uçuşunu iptal etti. Bugün ise Marmara'nın doğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve batısı, Batı Karadeniz ile Samsun, Çorum ve Amasya çevrelerinde kuvvetli ve yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı, tipi şeklinde kar yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. Öte yandan CNN Türk meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, "İç bölgelerde buzlanma ve don olayı var. Sıcaklık biraz daha düşecek. İstanbul'da -2'nin altını görebilir. Don ve buzlanma ulaşımda önemli bir hale getirebilir. Bu akşam İstanbul'un her semtine kar yağar. Bu gece yağmayan yerlere de kar yağacak." dedi.
22.01.2022Gündem
Son dakika: Meteoroloji'den kar yağışı uyarıları: Daha kuvvetlisi yaklaşıyor
Son dakika: Meteoroloji'den kar yağışı uyarıları: Daha kuvvetlisi yaklaşıyorGelen son dakika haberine göre; Meteoroloji'nin hafta başından beri yaptığı uyarılar devam ediyor. İstanbul'da kar yağışı yer yer şiddetini artırarak devam ediyor. Öte yandan yurdun büyük çoğunluğa da yağışlara teslim olmuş durumda. Peki yağışlar ne kadar devam edecek? İstanbul'da kar yağışı kaç gün sürecek? İşte detaylar...
21.01.2022Gündem
‘Ateşle oynamayın bedeli ağır olur’
‘Ateşle oynamayın bedeli ağır olur’Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin (GKRY) PKK/PYD'ye ofis açma izni vermesine sert tepki gösterdi.
21.01.2022Siyaset
Son dakika... Rum yönetiminden skandal YPG kararı! Türkiye'den sert tepki: Bunun bedeli ağır olur
Son dakika... Rum yönetiminden skandal YPG kararı! Türkiye'den sert tepki: Bunun bedeli ağır olurDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin (GKRY) PKK/PYD'ye ofis açma izni vermesine ilişkin, "Terör örgütlerine ofis açtırmak, ev sahipliği yapmak ateşle oynamaktır. Burada ofis açmalarına izin veriyorlar, yarın buradan Türkiye'ye herhangi bir tehdit olursa, Kıbrıs Türklerine yönelik bir saldırı olursa bunun da bedelini ödetiriz; bu bedel de ağır bir bedel olur. Ateşle oynamasınlar, terör örgütleri ile iş birliği yapmasınlar" dedi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Teröre kucak açan GKRY’nin adada barıştan söz etmesi samimiyetsizliğinin göstergesidir." ifadelerini kullandı.
20.01.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Doğu Akdeniz ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.