Geri Dön

Başbakan’ın sünneti

Sağlık Bakan Yardımcısı Kafkas, Çanakkale’de, Paygamber’in Müslümanlara emrettiği ibadetleri tanımlayan ‘sünnet’ kavramını kullanarak Başbakan’ı övdü

Başbakan’ın sünneti

Çanakkale’ye gelen Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, AK Parti binasında yaptığı konuşmada kente 500 yataklı devlet hastanesi yapılacağını açıkladığı konuşmada, “Bu, Tayip Erdoğan sünnetidir” dedi.
Kafkas, Çanakkale programına Vali Güngör Azim Tuna’yı makamında ziyaret ederek başladı. Valilikte ziyaret defterini imzalayan Bakan Yardımcısı Kafkas’a Vali Tuna çeşitli hediyeler verdi. Daha sonra AK Parti İl Başkanlığı’nı ziyaret eden Kafkas’ı, AK Parti Çanakkale Milletvekilleri Mehmet Daniş ve İsmail Kaşdemir ile İl Başkanı Muzaffer Kutlu ve çok sayıda partili karşıladı. Kafkas, uzun süreden bu yana yapılması planlanan ancak, arsa sorunu nedeniyle geciken 500 yataklı devlet hastanesi yatırımıyla ilgili açıklama yaptı. Kafkas, 105 milyon TL’ye mal olacak yeni hastanenin 2015 yılına kadar tamamlanacağını, şöyle devam etti:

‘Böyle başarı öyküsü yok’
“2015 yılında hastaneyi tamamlamayı hedefliyoruz. İnşallah ihale tamamlanıp temel atılırken müteahhitle oturup bir pazarlık da yaparız. Bu, Başbakanımızın sünnetidir ya! Tayyip Erdoğan farkı budur. Eskiden böyle büyük bir hastane 15 sene sürerdi. Ne zaman biteceğini Allah’tan başka kimse bilmez. Çünkü müteahhit o işi bitirmez ve her yıl keşif artışı alarak daha fazla para kazanırdı. Böyle sürer giderdi. Şimdi biz ne yapıyoruz, temelini atarken açacağımız günün saatini veriyoruz. Bu Tayyip Erdoğan sünnetidir. Tayip Erdoğan Türk siyasetini temize çekerken Türk yönetiminin anlayışını, mantığını, vicdanını, yönetip iş yapma şeklini de temize çekmiştir.
10 yılda Türk ve dünya siyasetinde bu kadar kısa sürede bu kadar büyük işler başarıp marka haline gelmiş dünyada böyle bir başarı öyküsü yok. Sağlıkta dönüşümü gerçekleştirdik. Dünya Sağlık Örgütü tarafından Türkiye artık rol model ülke olarak takdim ediliyor. Eski bakanımız Harward’da ders vermeye çağrılıyor. Çalışma Ekonomisi mezunuyum. O yıllarda sosyal devlet modeli olarak Almanya gösterildi. Bugün Allah’a şükür Almanya’nın halkına sunduğu sağlık hizmetlerinden biz çok daha kapsamlısını sunuyoruz.”

FSM Köprüsü'nde alev alan otomobilden son anda indilerFatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde seyir halindeki otomobil bir anda alev aldı. Otomobilde bulunan 3'ü çocuk 5 kişi son anda inerken otomobil kullanılamaz hale geldi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber