Geri Dön

Bozdağ: Kirli bir operasyonla Türkiye karşı karşıya

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ,  Avrupa'da DHKP-C'li, PKK'lı ve FETÖ'cü teröristlerin Türkiye'nin aleyhine kanaat  oluşturmak için gazetelere, televizyonlara, yorumculara, siyasilere Türkiye'nin  aleyhine bir cümle ettirmek, bir raporun altına imza attırmak para aktardığını  belirterek, "Çok net bilgilere sahip olarak söylüyorum. Raporu hazırlayanın  adının olduğu, imza atacağı ve imza attığı yer dışında raporun içeriğinden haberi  yok. Böylesine kirli bir operasyonla Türkiye karşı karşıya." dedi.

Bozdağ: Kirli bir operasyonla Türkiye karşı karşıya

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, İslam Toplumu Milli Görüş (IGMG) Teşkilatları tarafından külliye şeklinde yeniden inşa edilecek Eyüp Sultan Camisi'nin temel atma töreninde konuştu.

İslam'ın barış dini olduğunu vurgulayan Bozdağ, terörü ve şiddeti desteklemesinin, prim vermesinin asla söz konusu olmadığına dikkati çekti. Şiddet, terör ve öldürmenin İslam ile yan yana getirilemeyeceğini belirten Bozdağ, şöyle devam etti:

"Bugün DEAŞ terör örgütü, FETÖ, El Kaide terör örgütü, Boko Haram terör örgütü ve İslam'ı istismar eden terör örgütlerinin tamamı İslam'a ve Müslümanlara düşmanlık yapıyorlar. DEAŞ ve diğer terör örgütlerine baktığınız zaman yaptıkları terör eylemleri, Müslümanlığın, İslam'ın kabul edeceği bir şey olmadığı gibi insanlığın da kabul edeceği bir şey değildir. Çok net söylüyorum, bu terör örgütleri şeytanların dahi gıpta ettiği terör örgütleridir. Çünkü şeytanlar bir araya gelseler, 'İslam'dan ve Müslümanlardan bütün insanları hatta Müslümanları soğutmak, nefret ettirmek, düşmanlaştırmak için bir organizasyon yapalım' deseler belki DEAŞ, El Kaide, Boko Haram, FETÖ gibi bir organizasyon ortaya çıkardı. Onun için bu terör örgütleri en büyük zararı Müslüman'a, İslam'a veriyorlar."

DEAŞ'ın yapılan mücadeleye rağmen hala varlığını devam ettirdiğine dikkati çeken Bozdağ, bu terör örgütüne kimin silah verdiğinin bilindiğini, el altından silah verenler oldukça örgütle mücadelenin başarılı şekilde yürütülemeyeceğini söyledi

" TERÖR TÜRKİYE'YE ZARAR VERİYORSA ZARAR VERENLER DEĞİŞİK BAŞKENTLERDE AĞIRLANIYOR"

DEAŞ'e karşı ABD'nin PYD/YPG ile beraber mücadele ettiğini anımsatan Bozdağ, bir terör örgütünü defetmek için başka terör örgütleriyle iş birliği yapılamayacağını dile getirdi. Bozdağ, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Terörle etkili ve netice alıcı mücadelenin yolu uluslararası iş birliği ve dayanışmayla olur. Ülkeler iş birliği ve dayanışma içerisinde olsunlar sonu gelmeyecek, bitirilmeyecek terör örgütü yoktur. Eğer iş birliği ve dayanışmayla mücadele yaparsak hiçbir yerde bunlar eylem koyamaz ama ne yapılıyor, zarar verilen ülkelere göre baklıyor. Terör Türkiye'ye zarar veriyorsa, zarar verenler değişik başkentlerde ağırlanıyor. FETÖ şu anda gittiği her yerde Türkiye aleyhine faaliyette bulunduğu için el üstünde ağırlanıyor, PKK, DHKP-C el üstünde ağırlanıyor. Neden? Türkiye'ye zarar verdiği için. O zaman uluslararası terörle nasıl mücadele edeceğiz? İş birliği, dayanışma içerisinde teröre karşı nasıl netice alacağız? Terörü sona erdirmenin tek çaresi var. O da samimi ve cesur uluslararası iş birliği ve dayanışma ile hareket edersek bunu sona erdiririz. Eğer samimi, cesur, uluslarası iş birliğini yapamazsak terör can yakmaya, can almaya bundan sonra da devam eder."

"HAKİKAT EN SONUNDA YALAN VE İFTİRAYI YENECEK"

Türkiye aleyhine yalan ve fitne üzerine kurulu algılar yaratılmaya çalışıldığına işaret eden Bozdağ, bu algılara karşı hakikatin egemen olması için yoğun mücadele ettiklerini bildirdi. Hakikatin eninde sonunda yalan ve iftirayı yeneceğine dikkati çeken Bozdağ, şunları kaydetti:

"Türkiye ile ilgili Batı'da pek çok kirli algı var. Türkiye'de güvenlik olmadığına dair. Türkiye'deki güvenlik Strazburg'daki güvenlik nasılsa aynıdır. Paris ne kadar güvenliyse Türkiye'de Ankara o kadar güvenlidir. Türkiye ile ilgili ne duyarsanız bir de Türkiye'den o bilgileri teyit edin. Acaba doğru mudur, eğri midir? Göreceksiniz ki pek çoğu yalan iftira. Olmadık şeyler maalesef Türkiye aleyhine algı oluşturmak için kullanılıyor. Avrupa'da ağırlanan DHKP-C'li, PKK'lı ve FETÖ'cü teröristler her yerde kravatlarıyla beraber dolanıyorlar ve her yerde Türkiye'nin aleyhine kanaat oluştumak için yarış içindeler. Gazetelere, televizyonlara, yorumculara para veriyorlar, siyasilere para aktarıyorlar Türkiye'nin aleyhine bir cümle, laf ettirmek, bir raporun altına imza attırmak için. Raporları hazırlıyorlar, götürüp veriyorlar, altına sen sadece imzanı atıyorsun. O raporu sonra alıp değişik sivil toplum kuruluşlarına, partilere, uluslararası örgütlere, 'falan meşhur zatın raporu' diye gönderiyorlar. Çok net bilgilere sahip olarak söylüyorum. Raporu hazırlayanın adının olduğu, imza atacağı ve imza attığı yer dışında raporun içeriğinden haberi yok. Böylesine kirli bir operasyonla Türkiye karşı karşıya."

Törene, Türkiye'nin Paris Büyükelçisi İsmail Hakkı Musa, AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, İGMG Genel Başkanı Kemal Ergün de katıldı.

İstanbul'da şoke eden olay! O marka araçlar hedefte...İstanbul'da son günlerde araç farı hırsızlığı sayısı oldukça arttı. Motosikletle gelen hırsızlar farları saniyeler içinde söküp çalıyor. Basitçe sökülen farlar değerinden oldukça yüksek fiyata satılıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber