Geri Dön

Egemen Bağış 24 Haziran seçim sonuçlarını değerlendirdi

Eski AB Bakanı Egemen Bağış Türkiye'deki seçimlere ilişkin olarak Uluslararası Balkan Haber Ajansı'na konuştu. Bağış, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 16 senedir iktidarda olduğu halde popülaritesini sürdürmesini büyük bir başarı olarak nitelendirdi.

Egemen Bağış 24 Haziran seçim sonuçlarını değerlendirdi

Eski AB Bakanı Egemen Bağış 2018 seçim sonuçlarını değerlendirdi. Uluslarası Balkan Haber Ajansı'na konuşan Bağış, seçim sonuçlarının beklediği gibi olduğunu söyledi.

Bağış'a göre, Erdoğan, halkı ve halkın isteklerini iyi anlıyor. Seçim sonuçları da Batı’ya; halk ve Erdoğan'ın birbirinden ayrılmaz bir bütün olduğu mesajını verdi.

Bağış, seçim başarısını Erdoğan'ın kişisel başarısı olarak değerlendirdi. Belediye başkanı seçildiğinden bu yana yüzdelerini gittikçe arttırdığının altını çizdi.

16 senedir iktidarda olduğu halde popülaritesini sürdürmesini büyük bir başarı olarak nitelendirdi.

Bağış, komşu Yunanistan'la ilişkilerle ilgili de konuştu. Yunanistan'ın FETÖ üyesi teröristleri Türkiye'ye teslim etmesinin ilişkilerde yeni bir dönem başlatacağını savundu.

Orada da darbeler yaşandığı için Türkiye'yi anlamaları gerektiğini vurgulayan Bağış, Yunanistan'ın 15 Temmuz darbe girişimi sorumlularını korumasını eleştirdi.

Annesini 15 kez bıçaklayarak yaraladıManisa'nın Kula ilçesinde, K.A. (18), sokak ortasında annesi Ummuhan A.'yı (53) 15 kez vücudunun farklı yerlerinden bıçaklayarak ağır yaraladı. Ummuhan A. hastanede tedaviye alınırken, K.A. polise teslim oldu. Olay anı, bir iş yerinin güvenlik kamera görüntülerine anbean yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber