Yunanistan

Yunanistan

Son dakika Yunanistan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Yunanistan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Yunanistan haber sayfamızda...

Yunanistan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 51.514 yunanistan haberi bulunmuştur.
Antik sürahi şimdilik evinde
Antik sürahi şimdilik evindeYunanistan’ın Akropolis Müzesi, British Museum’dan ödünç aldığı M.Ö. 420’den kalma ünlü antik Yunan su sürahisini sergilemeye başladı.
Kilit kelimeler: Huzur ve Ege
Kilit kelimeler: Huzur ve EgeCumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ile imzaladığı Dostane İlişkiler ve İyi Komşuluk Atina Bildirgesi, Yunan basınında “ilişkilerde yeni bir sayfa” olarak nitelendirildi.
9.12.2023Gündem
Yunanistan’a nükleer destek
Yunanistan’a nükleer destekCumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye-Yunanistan ilişkilerinde yeni bir sayfa açılacağına inandığını belirterek, “Sinop’ta inşa edilecek nükleer santralimizin enerjisinden Yunanistan’a da imkan tanıyabiliriz” dedi.
9.12.2023Gündem
Güney Kafkasya’da barış adımına destek
Güney Kafkasya’da barış adımına destekCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Atina gezisinin ardından Türkiye ile Yunanistan arasında Ege’de bahar havası içine girilirken; Azerbaycan ile Ermenistan arasında alınan barışa yönelik “bazı somut güven artırıcı adımların atılması” kararı da Ankara’yı memnun etti.
9.12.2023Dünya
Komşuda tatil 12 aya yayıldı! AB Komisyonu'ndan onay
Komşuda tatil 12 aya yayıldı! AB Komisyonu'ndan onayYunanistan, adaları ziyaret edecek Türk vatandaşlarına 7 günlük vize muafiyeti sağlayacak. Yazla sınırlı olmayan muafiyetten yıl boyu yararlanılabilecek. Turizmciler, atılan adımın gelecek dönemlerde karşılıklı ziyarete dönüşmesini de bekliyor.
9.12.2023Ekonomi
Dışişleri'nden Yunan adaları için 7 günlük vize açıklaması!
Dışişleri'nden Yunan adaları için 7 günlük vize açıklaması!Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Öncü Keçeli, Türk vatandaşlarının 10 Yunan adasına yapacakları seyahatlerde; kapıda tek girişli ve 7 gün geçerli vize uygulamasına yönelik çalışmaların AB Komisyonu'nca onaylandığını açıkladı. Dışişleri Sözcüsü Öncü Keçeli, 'Uygulamanın resmen bildirilmesini bekliyoruz.' dedi.
8.12.2023Gündem
"2023 yılında ekonomimizin 1,1 trilyona yakın büyüklüğe ulaşmasını bekliyoruz"
"2023 yılında ekonomimizin 1,1 trilyona yakın büyüklüğe ulaşmasını bekliyoruz"Türkiye'nin nominal dolar bazında şu anda dünyanın 17. büyük ekonomisi olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "2023 yılında ekonomimizin 1,1 trilyona yakın büyüklüğe ulaşmasını bekliyoruz. OVP'ye göre bu yılı yüzde 4,4 civarında bir büyüme ile kapatmayı ön görüyoruz. 2024'ün ortalarından itibaren enflasyonda belirgin bir şekilde düşüş gerçekleşecek" dedi.
8.12.2023Ekonomi
7 gün vizesiz seyahate destek
7 gün vizesiz seyahate destekATİNA ziyareti sırasında Yunanistan Başbakanı Miçotakis ile görüşen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-Yunanistan ilişkilerinin yeniden canlandırılması amacıyla vize konusunda daha yakın bir iş birliği konusunu ele aldıklarını belirtti. Görüşmede açıklanan 10 Yunan adasında Türk vatandaşlarının 7 gün vizesiz seyahat etmesi konusuna ilişkin değerlendirmede bulunan turizmciler, gelişmeleri olumlu bulduklarını belirtip, bunun iki ülkenin kardeşlik bağını güçlendireceğini ifade etti.
8.12.2023Ekonomi
Hangi Yunan adalarına kapıda vize uygulaması olacak? Yunan adalarına Vize muafiyeti ne zaman başlayacak, tarih belli oldu mu? 10 ada için 7 günlük vize muafiyeti
Hangi Yunan adalarına kapıda vize uygulaması olacak? Yunan adalarına Vize muafiyeti ne zaman başlayacak, tarih belli oldu mu? 10 ada için 7 günlük vize muafiyetiAtina ziyaretinde ortak basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Miçotakis'in açıklamaları arasında yer alan Yunan adalarına 7 gün vize muafiyeti verileceğine yönelik mesaj seyahatseverler tarafından büyük heyecan ile karşılandı. Peki Yunan adalarına 7 günlük vize muafiyeti için tarih verildi mi?
8.12.2023Bilgi Rehberi
Burak Satıbol: Yapımcılar komedi istemiyor!
Burak Satıbol: Yapımcılar komedi istemiyor!'Mahşer-i Cümbüş' adlı tiyatro grubuyla adını duyuran, 'İşler Güçler', 'Kardeş Payı', 'Çalgı Çengi İkimiz' ve 'Tozkoparan' gibi yapımlarda rol alan Burak Satıbol, televizyonda komedi yapımlarına yer verilmediğini iddia etti.
8.12.2023Cadde
Erdoğan'dan Miçotakis'e nükleer enerji teklifi
Erdoğan'dan Miçotakis'e nükleer enerji teklifiCumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan ile ilişkilere dair önemli mesajlar verirken, Miçotakis'e yapılan teklifi açıkladı. Erdoğan'ın gündeminde İsrail'in Gazze'deki saldırıları da vardı. Erdoğan, 'Biden'la bir görüşmeniz olur mu?’ sorusuna da yanıt verdi.
8.12.2023Haberler
Son dakika: Erdoğan'dan Miçotakis'e nükleer enerji teklifi
Son dakika: Erdoğan'dan Miçotakis'e nükleer enerji teklifiCumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan ile ilişkilere dair önemli mesajlar verirken, Miçotakis'e yapılan teklifi açıkladı. Erdoğan'ın gündeminde İsrail'in Gazze'deki saldırıları da vardı. Erdoğan, 'Biden'la bir görüşmeniz olur mu?’ sorusuna da yanıt verdi.
8.12.2023Gündem
Ergin Ataman iddialara çıldırdı: Fenerbahçe hakkında tek kelime etmedim
Ergin Ataman iddialara çıldırdı: Fenerbahçe hakkında tek kelime etmedimTHY Euroleague'de Real Madrid ile karşılaşan Panathinaikos'ta başantrenör Ergin Ataman Fenerbahçe iddiaları hakkında sert açıklamalarda bulundu.
Tüm manşetlerde Türkiye ve Erdoğan var! Yunan gazetelerinden Türkçe ilk sayfa
Tüm manşetlerde Türkiye ve Erdoğan var! Yunan gazetelerinden Türkçe ilk sayfaVarılan tarihi anlaşmayı öne çıkaran Yunan basını, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyaretini manşetten Türkçe 'Kazan-kazan' ve 'Yavaş-yavaş' kelimeleriyle verdi. Ta Nea gazetesinin ilk sayfasında yer alan altı Türkçe sözcük ise, 'Anahtar kelimeler' olarak nitelendi.
8.12.2023Dünya
91 göçmen yakalandı! Geri itilen 38 düzensiz göçmen ise kurtarıldı
91 göçmen yakalandı! Geri itilen 38 düzensiz göçmen ise kurtarıldıBalıkesir’in Ayvalık ilçesinden Yunanistan’ın Midilli Adası’na yasadışı yollardan geçmek isteyen 91 düzensiz göçmen yakalanırken; Yunanistan unsurları tarafından Türk Karasularına geri itilen 38 düzensiz göçmen de kurtarıldı.
8.12.2023Gündem
Ege’de 6 yıl sonra bahar havası
Ege’de 6 yıl sonra bahar havasıYunanistan’a 6 yıl aradan sonra ziyarette bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atina’dan “Ege’yi bir barış ve işbirliği denizi haline getirelim istiyoruz. Aramızda çözülemeyecek hiçbir sorun yok” dedi. İki ülke arasında Atina Bildirgesi imzalandı.
8.12.2023Gündem
Miçotakis'in Türkiye'ye ne zaman geleceği belli oldu! Hande Fırat CNN Türk'te açıkladı
Miçotakis'in Türkiye'ye ne zaman geleceği belli oldu! Hande Fırat CNN Türk'te açıkladıMiçotakis'in Türkiye'ye ne zaman geleceği belli oldu. CNN Türk'te Gece görüşürü programında gazeteci Hande Fırat son dakika gelişmesini duyurdu.
7.12.2023Haberler
Miçotakis'in Türkiye'ye ne zaman geleceği belli oldu! Hande Fırat CNN Türk'te açıkladı
Miçotakis'in Türkiye'ye ne zaman geleceği belli oldu! Hande Fırat CNN Türk'te açıkladıMiçotakis'in Türkiye'ye ne zaman geleceği belli oldu. CNN Türk'te Gece görüşü programında gazeteci Hande Fırat son dakika gelişmesini duyurdu.
7.12.2023Gündem
Gazze için barış diplomasisi... Bakan Fidan ABD'ye gidiyor
Gazze için barış diplomasisi... Bakan Fidan ABD'ye gidiyorDışişleri Bakanı Hakan Fidan, Gazze’de kalıcı barışın sağlanmasına yönelik temaslar yürütmek üzere Washington’a gidiyor.
7.12.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yunanistan ziyaretine ilişkin paylaşım
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yunanistan ziyaretine ilişkin paylaşımCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan ziyaretine ilişkin paylaşımda bulundu.
7.12.2023Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yunanistan ziyaretine ilişkin paylaşım
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yunanistan ziyaretine ilişkin paylaşımCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan ziyaretine ilişkin paylaşımda bulundu.
7.12.2023Gündem
Vizesiz Yuanistan adaları açıklandı! İşte vizesiz gidilebilecek 10 Yunanistan adası
Vizesiz Yuanistan adaları açıklandı! İşte vizesiz gidilebilecek 10 Yunanistan adasıYunanistan'a gidecekler dikkat! 10 adaya artık vizesiz gidilebilecek. Yunanistan Göç Bakanı Kairidis, Türkiye ile yapılan anlaşma gereğince bir hafta vizesiz ziyaret edilebilecek adaları açıkladı. Söz konusu ziyaret için Schengen'den istisna talep edildi. Üstelik sadece yazın değil yıl boyu anlaşma geçerli olacak. İşte vizesiz gidilebilen Yunan adaları...
7.12.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türkiye’nin Atina Büyükelçiliği’ne ziyaret
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türkiye’nin Atina Büyükelçiliği’ne ziyaretCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan ziyareti kapsamında Türkiye’nin Atina Büyükelçiliği’ni ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, büyükelçilikte Dr. Sadık Ahmet’in ailesi ve Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu üyelerini kabul etti
7.12.2023Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türkiye’nin Atina Büyükelçiliği’ne ziyaret
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türkiye’nin Atina Büyükelçiliği’ne ziyaretCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan ziyareti kapsamında Türkiye’nin Atina Büyükelçiliği’ni ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, büyükelçilikte Dr. Sadık Ahmet’in ailesi ve Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu üyelerini kabul etti
7.12.2023Gündem
Trabzonspor biletini kesti! Erol Bulut'tan transfer kancası
Trabzonspor biletini kesti! Erol Bulut'tan transfer kancasıChampionship ekibi Cardiff City'nin Trabzonspor forması giyen tecrübeli orta sahayı transfer etmek istediği öne sürüldü. Erol Bulut'un ısrarcı olduğu yıldız oyuncunun biletinin Trabzonspor tarafından kesildiği aktarıldı.
7.12.2023Trabzonspor

Benzer Haber Etiketleri

Yunanistan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.