Yunanistan

Yunanistan

Son dakika Yunanistan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Yunanistan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Yunanistan haber sayfamızda...

Yunanistan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 44.797 yunanistan haberi bulunmuştur.
Bakan Akar'dan S-400 açıklaması: Tehdit ya da tehlike değil!
Bakan Akar'dan S-400 açıklaması: Tehdit ya da tehlike değil!Milli Savunma Bakanı Akar, TSK'nın komuta kademesi ile Irak sınırının sıfır noktasındaki üs bölgelerini ziyaret ederek, Mehmetçiğin bayramını kutladı. Akar, "(S400) Taarruzi bir yönü yok. Durduğu yerde herhangi bir şekilde kimseyi tehdit etmesi söz konusu değildir. Kimse için risk, tehdit veya tehlike değildir." ifadelerini kullandı.
13.05.2021Haberler
Son dakika! Bakan Akar'dan S-400 açıklaması: Tehdit ya da tehlike değil!
Son dakika! Bakan Akar'dan S-400 açıklaması: Tehdit ya da tehlike değil!Milli Savunma Bakanı Akar, TSK'nın komuta kademesi ile Irak sınırının sıfır noktasındaki üs bölgelerini ziyaret ederek, Mehmetçiğin bayramını kutladı. Akar, "(S400) Taarruzi bir yönü yok. Durduğu yerde herhangi bir şekilde kimseyi tehdit etmesi söz konusu değildir. Kimse için risk, tehdit veya tehlike değildir." ifadelerini kullandı.
13.05.2021Gündem
Avrupa’nın en yeni 25 oteli arasında
Avrupa’nın en yeni 25 oteli arasındaGeçen yıl açılan Bodrum Loft, İngiltere’nin önde gelen gazetesi The Telegraph tarafından, ‘Avrupa’nın En Yeni 25 Oteli’ arasında gösterildi.
13.05.2021Ekonomi
AB ekonomik büyüme tahminlerini yükseltti
AB ekonomik büyüme tahminlerini yükselttiAvrupa Birliği (AB) Komisyonu, Euro Bölgesi ekonomisinin 2021 yılına ilişkin büyüme tahminini yüzde 4,3'e yükseltti. Açıklanan raporda, Türkiye ekonomisinin de geçen yıl salgına rağmen yüzde 1,8 oranında büyüme kaydettiği anımsatılarak büyüme beklentileri yukarı yönlü revize edildi.
12.05.2021Uzmanpara
Grek Alfabesi Nedir? Grek Alfabesi Türkler Tarafından Kullanılmış Mıdır?
Grek Alfabesi Nedir? Grek Alfabesi Türkler Tarafından Kullanılmış Mıdır?Kökü oldukça eskilere dayanan ve günümüzde de kullanılmaya devam eden alfabelerden en önemlisi Grek’dir. Yunan alfabesi olarak da bilinen Grek Alfabesinin tarihi milattan önce dokuzuncu yüzyıla dayanır. Ülkemizde dahil olmak üzere dünya genelinde en çok kullanılan alfabelerden birisi olan Latin alfabesinin arası olarak da bilinir. Grek alfabesi nedir ve Grek alfabesi Türkler tarafından kullanılmış mıdır sizin için detayları derledik.
11.05.2021Eğitim
Avrupa kıtasında Osmanlı izleri
Avrupa kıtasında Osmanlı izleriAvrupa çok eski çağlardan beri farklı Türk boylarının yurdu oldu. Hunlar, Avarlar, Kumanlar, Peçenekler, Bulgarlar, Hazarlar ve en nihayetinde de Osmanlılar Avrupa'ya yerleşip burada kalıcı eserler ve izler bıraktı. 1352 yılında Orhan Gazi'nin oğlu Süleyman Paşa'nın bugünkü Gelibolu'da bulunan Çimpe Kalesi'ni fethetmesiyle başlayan ilerleme Osmanlı ordusunun Viyana kapılarına kadar ulaşmasına değin devam etti. 1912'de Balkan Harbi sonrasında Avrupa'daki topraklarının Doğu Trakya hariç tamamını kaybeden Osmanlı'dan geriye Macaristan'dan Yunanistan'a uzanan geniş bir coğrafyada çok sayıda mimari eser kaldı. Beş asır boyunca Avrupa'nın farklı bölgelerinde hakimiyet kuran Osmanlı İmparatorluğu'ndan geriye kalan bazı eserlere ve kentlere birlikte bakalım.
11.05.2021Tatil
Pandemi bitiyor tatiller başlıyor
Pandemi bitiyor tatiller başlıyorDeniz turizmi sektörünün yeni sezona hazır olduğunu belirten DTO İzmir Şubesi Başkanı Öztürk, “Karanlık günlerin sonu Ege’nin mavisi, Akdeniz’in güneşi gibi parlak olacak” dedi
11.05.2021Ege
Son dakika... Çocuğunun önünde yaptılar! Dehşet evinde yaşananlar dünyayı şoke etti
Son dakika... Çocuğunun önünde yaptılar! Dehşet evinde yaşananlar dünyayı şoke ettiEvlerini daha önce hiç tanımadıkları dört adam basana kadar normal bir hayat yaşıyorlardı. Yunanistan'da yaşanan korkunç olay için Yunan polisi, "Böylesi bir canilik buralarda çok ender" görülür diye konuştu.
11.05.2021Dünya
Batı Cephesinde Kimlerle Savaşılmıştır?
Batı Cephesinde Kimlerle Savaşılmıştır?Tarihimizde yaşanan birçok önemli savaş bulunuyor. En önemli savaşlardan biri olan Kurtuluş Savaşı'nda, batı cephesi bulunuyordu. Kişiler batı cephesinde kimlerle savaşıldığı hakkında detaylı bir tarih araştırması yaparak, daha doğru ve net bilgilere ulaşmak istiyor. Batı cephesinde kimlerle savaşılmıştır? Batı cephesinde kimlerle savaşıldığı konusunda sizlere detayları derledik.
11.05.2021Eğitim
Turizm sektöründe gözler temmuz ayında!  Turiste para veren bile var
Turizm sektöründe gözler temmuz ayında! Turiste para veren bile varAntalya Kent Konseyi Turizm Grubu Başkanı Recep Yavuz, Türkiye'nin kaynak pazar ülkelerle başlattığı ikili diplomatik görüşmelere dikkat çekerek, salgının da kontrol altına alınmasıyla Rusya ve AB ülkelerinin temmuz ayı itibariyle Türkiye'nin kapısını çalacağını söyledi. Yavuz, her şey yolunda giderse Türkiye'nin bu yıl 30 milyon turist ağırlayabileceğini söyledi.
11.05.2021Ekonomi
Merkel: Deniz taşımacılığı küresel ticaretin can damarı
Merkel: Deniz taşımacılığı küresel ticaretin can damarıAlmanya Başbakanı Angela Merkel, büyüme ve refahın büyük ölçüde denizcilik ekonomisine bağlı olduğunu belirterek, deniz taşımacılığın küresel ticaretin "can damarı" olduğunu söyledi.
10.05.2021Ekonomi
Son dakika... BM'den AB'ye "geri itmeleri durdurmalıyız" mesajı!
Son dakika... BM'den AB'ye "geri itmeleri durdurmalıyız" mesajı!Birleşmiş Milletler (BM) Mülteciler Yüksek Komiseri Filippo Grandi, Avrupa Birliği'nin (AB) dış sınırlarında göçmen botlarının geri itildiği olayların soruşturulmasını istedi ve "AB'nın tüm dış sınırları boyunca meydana gelen geri itmeleri durdurmalıyız." dedi.
10.05.2021Dünya
Limanlarda elleçlenen yük miktarı arttı
Limanlarda elleçlenen yük miktarı arttıTürkiye limanlarında nisan ayında elleçlenen konteyner miktarı, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 15,1, yük miktarı yüzde 15,3 arttı.
10.05.2021Uzmanpara
Yunanistan'ın ölüme ittiği 18 düzensiz göçmeni Türkiye kurtardı
Yunanistan'ın ölüme ittiği 18 düzensiz göçmeni Türkiye kurtardıMilli Savunma Bakanlığı, Yunanistan'dan Türkiye'ye itilmeye çalışılan ve botlarının alabora olduğu anlaşılan 18 düzensiz göçmenin kurtarıldığını açıkladı.
10.05.2021Gündem
Limanlarda nisanda elleçlenen konteyner ve yük miktarı arttı
Limanlarda nisanda elleçlenen konteyner ve yük miktarı arttıTürkiye limanlarında nisan ayında elleçlenen konteyner miktarı, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 15,1, yük miktarı yüzde 15,3 arttı.
10.05.2021Ekonomi
Erkekler güldürdü, kadınlar üzdü
Erkekler güldürdü, kadınlar üzdüJaponya’nın başkenti Tokyo’da yapılacak Yaz Olimpiyatları’na katılım vizesi anlamında önem taşıyan CEV Continental Cup büyük heyecana sahne oldu.
9.05.2021Ege
Türk bayrağı yırtan ırkçı vekil ülkesine iade edilecek!
Türk bayrağı yırtan ırkçı vekil ülkesine iade edilecek!Geçen yılın hemen başında yaşanan çirkin olayda Avrupa Parlamentosu'nda (AP) ırkçı Yunan milletvekili Yannis Lagos, Yunan adalarındaki göçmenlerin durumuna ilişkin oturumda Türk Bayrağı'nı yırtmış, infial yaratan bu skandal sonrasında AP, oylama yaparak ırkçı milletvekilinin dokunulmazlığını kaldırmıştı. Türk düşmanı vekil şimdi de hapse gireceği ülkesine iade edilecek.
8.05.2021Dünya
Son dakika haberi! Bakan Akar duyurdu: Bütün zamanların rekorunu kırdı
Son dakika haberi! Bakan Akar duyurdu: Bütün zamanların rekorunu kırdıSon dakika gelen habere göre; Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 'Irak'ın kuzeyinde, Suriye'nin kuzeyinde 1 Ocak 2021'den itibaren toplam 988 terörist etkisiz hale getirilmiş bulunuyor' dedi. Öte yandan Bakan Akar, deniz Kuvvetlerinin geçen yıl deniz seyir saatinde bütün zamanların rekorunu kırdığını açıkladı.
8.05.2021Siyaset
İspanya, Yunanistan’a girişim köprüsü
İspanya, Yunanistan’a girişim köprüsüİzmir Ticaret Borsası Başkanı Işınsu Kestelli, Yunan İspanyol ve Türk kadın girişimcileri arasında köprü inşa ettiklerini belirtti, “Birliktelik güç yaratacak” dedi
8.05.2021Ege
Yunanistan ambargoya ikna edemiyor
Yunanistan ambargoya ikna edemiyorYunanistan, daha önce pek çok kez dile getirdiği Avrupa Birliği’nin (AB) Türkiye’ye silah ambargosu uygulaması konusundaki talebini yineledi.
8.05.2021Dünya
Salgının sona erdiği ada Meis
Salgının sona erdiği ada MeisMeis, Antalya'nın Kaş ilçesinin açıklarında Yunanistan'a bağlı 520 kişinin yaşadığı küçük bir ada. Kastellorizo veya Osmanlı dönemindeki adıyla Kızılhisar, koronavirüs salgını sürecinde pandemiden olumsuz etkilendi. Ana geçim kaynağı turizm olan ada sakinleri geçtiğimiz sezon umduklarını bulamadı. Ancak geçtiğimiz günlerce aşılanması tamamlanan ada halkı 2021 yaz sezonundan umutlu. Üstelik Meis adasında Mart ayından bu yana herhangi bir koronavirüs vakası da tespit edilmedi.
7.05.2021Tatil
Yunanistan'ın ölüme terk ettiği 53 kaçak göçmen kurtarıldı
Yunanistan'ın ölüme terk ettiği 53 kaçak göçmen kurtarıldıÇanakkale'nin Ayvacık ilçesi açıklarında, Yunan unsurlarınca Türk karasularına geri itilip, ölüme terk edilen 53 kaçak göçmen, Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı.
7.05.2021Gündem
Plaj voleybolu heyecanı başladı
Plaj voleybolu heyecanı başladıİzmir’in plaj voleybolunda ev sahipliği yaptığı CEV Continental Cup’ın ilk günü kadınlar grup maçlarına sahne oldu.
7.05.2021Ege
Avrupa'da nüfusu İstanbul'dan az olan ülkeler
Avrupa'da nüfusu İstanbul'dan az olan ülkelerNapoleon'un "dünya tek bir ülke olsaydı başkenti İstanbul olurdu" sözüyle önemine dikkat çektiği bu şehir üç büyük imparatorluğa başkentlik yaptı. Roma, Doğu Roma ve Osmanlı İmparatorluğu'na başkentlik yapan İstanbul, günümüzde de dünyanın en önemli kültür ve turizm merkezlerinden biri olma özelliği taşımaktadır. Dünyada iki kıta üzerine kurulu tek kent olan İstanbul, özellikle 1950'li yıllardan itibaren yaşadığı göçlerle git gide büyüdü. Son açıklanan verilere göre nüfusu 15 milyon 460 bin olan İstanbul, Avrupa'nın pek çok ülkesinden daha kalabalık. Hatta bazı ülkelerin toplamından bile büyük. İşte Avrupa genelinde nüfusu İstanbul'dan az olan ülkeler.
7.05.2021Tatil
Son dakika... AB ile yaşanan protokol krizine Bakan Çavuşoğlu'ndan açıklama
Son dakika... AB ile yaşanan protokol krizine Bakan Çavuşoğlu'ndan açıklamaGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas heyetler arası görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. Protokol kriziyle ilgili Bakan Çavuşoğlu, 'Ben de gördüğümde şaşırdım fakat teyit ettiler. Orada iki kurum arasındaki rekabet ve kavgayı görmekten biz üzüntü duyduk. Kadının siyasette, iş hayatında toplumda bizde önemi büyüktür. Kendi aralarındaki kavga ve çekişmeyi Türkiye'ye yansıtmasınlar. Umarım AB için de bu tekerrür etmez.' dedi.
6.05.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

YunanistanTürkiyeegeizmirhulusi akar

Yunanistan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.