Geri Dön

Erdoğan Fransa’yı ziyaret edecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 10-11 Kasım tarihlerinde Fransa’ya bir ziyarette bulunacak. 11 Kasım 1918’de imzalanan ateşkes anlaşmasıyla, 1. Dünya Savaşı’nı resmi olarak bitiren, “Ateşkes Günü”nün 100’üncü yıl dönümü dolayısıyla Fransa’nın başkenti Paris’te anma törenleri düzenlenecek.

Ev sahibi Macron

Bu kapsamda Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un ev sahipliğindeki anma törenlerinde, Türkiye’yi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan temsil edecek.

Trump’la görüşecek

Törenlere, ABD Başkanı Donald Trump ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in de aralarında bulunduğu 80 ülkenin lideri katılacak. Ziyaretinde ilk kez yapılacak Paris Barış Forumu’na da katılacak olan Erdoğan’ın, ikili görüşmelerde de bulunması bekleniyor.

Erdoğan’ın, ziyareti sırasında Trump ve Macron başta olmak üzere, bazı liderlerle ikili görüşmeler gerçekleştirmesi öngörülüyor.

Birlikte yaşadığı kadını öldürdü!Çanakkale'nin Bayramiç ilesinde evli olan Nuri E. (32), imam nikahlı ikinci eşi Şerife Beceren'i (26) av tüfeğiyle vurarak öldürdü. Gözaltına alınan Eroğlu, ilk ifadesinde, sabah ava gitmek için tüfeğini kontrol ederken kazayla ateş aldığını ileri sürdü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber