Geri Dön

Kandil gecesi için izin alırdı

Erdoğan'ın asker arkadaşı AKP'li Osmangazi Belediye Başkanı Altepe, "Kandil gecesi bir bakıyorduk, Başbakan okul komutanından izin almış. Askeriyenin içinde bile gece düzenliyordu. Nasıl izin alıyordu, bilmiyordum" dedi

ŞAKALAŞIRDIK: Ben 6. bölükteydim, o 7. bölüğün en uzun boylusuydu. İçtimada yan yana duruyorduk. Yine askerlik yapan Osman Polatkan, Tayyip Bey'in Kasımpaşa'dan çocukluk arkadaşı. Üçümüz beraber camiye gidiyorduk, boş zamanlarımızı geçiriyorduk. Tayyip Bey'in bölük komutanı Yılmaz Yüzbaşı ise bizim Polatkan'ın halasının oğluydu. Ondan dolayı ona hep takılırdık. Özellikle Osman çok laf atardı yüzbaşıya, "Komutanım adam olmaz, bunu biraz hırpala, elden geçir" diye. Yüzbaşı güler geçerdi, "Tamam, ben onun icabına bakacağım" derdi.KANDİL GECESİ İZİN ALIRDI: Organizasyonları Tayyip Bey bizi şaşırtarak yapardı. Bir gece kutlanacak, mesela Kandil gecesi. Bir bakıyorduk, okul komutanından izin almış. Okulun içindeki caminin belli saate kadar açılma izni. Askeriyenin içinde bile gece düzenliyordu. Nasıl izin alıyordu, bilmiyordum. PATATES SOYDUK: Her zaman öne çıkıyordu. Herkes onun etrafında toplanıyordu. Askerlikten bir iki sene sonra il başkanı oldu. Hepimiz patates soyduk.BERABER ORUÇ TUTTUK: Başbakan'ımız attığını vururdu. Beraber oruç tuttuk. Sıcak olmasına rağmen hepimiz tuttuk, biraz sıkıntılıydı. Biz Tayyip derdik. Recep ismini hiç kullanmazdık. Komutanlarla arası iyiydi. Bursa'nın AKP'li Osmangazi Belediye Başkanı Recep Altepe, asker arkadaşı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la 1982'de Tuzla Piyale Okulu'nda geçirdikleri günleri Milliyet'e anlattı. Erdoğan'la geçen hafta sonu Afyonkarahisar'da görüşen Altepe, bazı hatıralarını şöyle aktardı:

Otomobil kamyonetle çarpıştı: 1'i polis, 2 yaralıArnavutköy'de yoldan çıkarak karşı şeride geçen Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polisin kullandığı otomobil kamyonetle kafa kafaya çarpıştı. Kazada polis ile birlikte çarptığı kamyonetin sürücüsü yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber