Kılıçdaroğlu twitter'dan görüntülü seslendi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Öğretmenler Günü'nde Twitter’dan görüntülü olarak seslendi. Kılıçdaroğlu mesajında, “Öğretmenler Günü’nde en çok öğretmenlerin anılması ve mutlu olmaları gerekiyor geldiğimiz noktada öğretmenler gününde öğretmenlerin mutluluğunu paylaşmaktan çok onların mutsuzluklarını paylaşıyoruz” dedi.

CHP Genel Başkan Kılıçdaroğlu, Öğretmenler Günü'nde öğretmenlere Twitter’dan görüntülü olarak seslendi. Mesajına “Merhaba değerli öğretmen kardeşlerim” diyerek başlayan CHP Genel Başkanı, şöyle dedi:

"Bugün sizin gününüz, eli öpülesi öğretmenlerin günü, beni yetiştiren öğretmenlerin günü, çocuklarımı yetiştiren bizi çağdaş uygarlığa hazırlayan öğretmenlerimizin günü, size ne kadar borçlu olduğumuzu

hepimiz biliyoruz, o nedenle size bu ülkenin sade bir yurttaşı olarak da şükranlarımı sunmayı bir görev addediyorum. Ama öğretmenler gününde en çok öğretmenlerin anılması ve mutlu olmaları gerekiyor geldiğimiz noktada öğretmenler gününde öğretmenlerin mutluluğunu paylaşmaktan çok onların mutsuzluklarını paylaşıyoruz. Çünkü öğretmenler sorunlarını aşmış değiller, her geçen gün daha ağır sorunlarla karşı karşıyalar bir yandan atanan öğretmenler var görevlerinin başında olan öğretmenler var onların sorunları var, öte yandan atanamayan yüzbinlerce öğretmen var. İskenderun Dörtyol’da yaşlı bir adam yanıma geldi ve şunu söyledi; ağlayarak bir çocuk gibi ağlayarak ‘10 yıldır çocuğumu bekliyorum öğretmen olarak atansın diye', binlerce çocuğumuz öğretmen beklerken dışarıda binlerce öğretmenimiz öğrencilerini bekliyor. Bu tablo bizim hoşumuza giden bir tablo değil, biz sizi seviyoruz, size inanıyoruz, size güveniyoruz ve şunu çok iyi biliyoruz Türkiye'yi çağdaş uygarlığa taşıyacak olanlar sizlersiniz, Mustafa Kemal Atatürk'ün başöğretmen olarak anıldığı bugün o çok daha fazla değer kazanıyor, onu çok daha fazla özlemle anıyoruz.”

“U” dönüşü yapmak isterken kazaya neden olduErzurum’da meydana gelen trafik kazasında kontrolsüz dönen otomobil karşı istikamette gelen başka bir otomobille çarpıştı. Kazada her hangi bir can kaybı yaşanmazken kaza anı MOBESE kameralarına saniye saniye yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber