Geri Dön

‘Siyasetin babası’ mezarı başında anıldı

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, ölümünün 3. yıl dönümünde anıt mezarı başında anıldı.

‘Siyasetin babası’ mezarı başında anıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin siyaset tarihinin sembol isimlerinden olan Demirel, 17 Haziran 2015’te yaşamını yitirmişti. Demirel’in ölüm yıldönümünde memleketi Isparta İslamköy’deki anıt mezarında anma programı düzenlendi. Çalça Tepesi’nde düzenlenen törene Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Cumhurbaşkanı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, eski bakanlar Hamdi Üçpınarlar, Esat Kıratlıoğlu, Yaşar Topçu, Rıfat Serdaroğlu ve Muhammet Kelleci, Isparta Valisi Şehmus Günaydın, Garnizon Komutanı Piyade Albay Ferat Vural, Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile Demirel’in yakınları katıldı. Demirel’in anıt mezarına gül ve lavanta konuldu, tören alanına da gül suyu serpildi. Demirel’in özgeçmişinin okunmasının ardından Cumhurbaşkanı Genel Sekreteri Kasırga, anıta Cumhurbaşkanlığı çelengini sundu. Eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Nuri Yılmaz Kuran okudu, dua edildi. l HASAN ÖZBEK Isparta

‘Saygıyla yad edilecek’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in, her zaman saygıyla yad edileceğini bildirdi. Erdoğan, Demirel’in vefatının 3. yılı dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Devlet ve siyaset adamı olarak siyasi tarihimizde derin izler bırakan Demirel, ülkemize katkılarıyla her zaman saygıyla yad edilecektir” ifadesini kullandı.

Başbakan Binali Yıldırım da mesajında Demirel’in Türkiye’nin daha demokratik ve modern bir yapıya kavuşması yolunda üstlendiği sorumluluklarla hatırlanacak önemli bir devlet adamı olduğunu belirterek, “Başbakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı dönemlerinde ülkemizin dünyayla bütünleşmesine, değişim ve dönüşümüne yönelik büyük hizmetlerde bulunmuştur” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Twitter hesabından, “Süleyman Demirel, farklı siyasi görüşlerin varlığının demokrasinin olmazsa olmazı olduğunu bilen, siyasi hayatı boyunca bu doğrultuda çalışan bir devlet adamıydı. Saygıyla anıyorum” paylaşımı yaptı. l ANKARA Milliyet

Eşi boşanmaktan vazgeçmediği için vurmuş!İzmir’in Dikili ilçesinde, ayrı yaşadığı ve boşanma aşamasında olduğu eşi Murat S.'nin (50) tabancayla yaraladığı, kaldırıldığı hastanede tedavisi süren Leyla S.'nin (45) hayati tehlikeyi atlattığı öğrenildi. Murat S.'nin, eşini tekrar birlikte olma isteğini kabul etmemesi nedeniyle yaraladığı öğrenildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber