TRT’den ‘Karayılan yakalandı’ iddiası

PKK’nın Abdullah Öcalan’dan sonraki en önemli isimlerinden olan Murat Karayılan’ın İran güvenlik güçlerince yakalandığı iddiası ortaya atıldı

TRT’den ‘Karayılan yakalandı’ iddiası

(VİDEO)

TRT Haber, dün verdiği flaş haberinde PKK’nın uzantısı PJAK ile yoğun çatışmalar yaşayan İran güvenlik güçlerinin, Karayılan’ı ele geçirdiğini duyurdu. Gelişmeyi Kürt kaynakları yalanlarken, uluslararası ajanslardan Karayılan’ın yakalandığına dair haber verilmedi.Örgütün sözcülerinden Ahmet Deniz “Kesinlikle doğru değil” dedi. Karayılan’ın Şanlıurfa’daki kardeşi Bozan Karayılan, “Bu konuda bir şey duymadım” diye konuştu. İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin Van’da konuya ilişkin soruları “Bunu iddia sahiplerine ya da iddianın kaynağına sorabilirsiniz. Bizde henüz öyle bir şey yok” diyerek yanıtsız bıraktı. İran ordusunun daha önce “Cemil” kod adlı Murat Karasaç adında teröristi öldürdüğü, Karayılan ile aynı isme sahip olması nedeniyle olayın yanlış anlamadan ibaret olabileceği belirtildi.

TRT O İDDİAYI BÖYLE DUYURDU:

Bolu'da şüpheli çanta alarmıBolu'da, kentin en işlek meydanında unutulan sırt çantasını görenler durumu polise bildirdi. Çevre güvenliğinin sağlanmasının ardından bomba imha uzmanınca fünye ile patlatılan çantanın içinden defter ve kitap çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber