12.02.2019 13:59 | Son Güncelleme:
AA

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Fiyatlar daha da inecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kastamonu Kuzeykent Meydanı'nda vatandaşlara hitap etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Çadırlar kuruldu. Bir anda fiyatlar yarı yarıya indi. Daha da inecek. Gıdada terör estirenlere gereken dersi verdik. Temizlik ürünlerinden tutunuz, neler varsa marketlerde. Onların bir kısmını burada satmaya başlayacağız" dedi.

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep  Tayyip Erdoğan, "Türkiye üzerindeki hesaplar dün neyse bugün de aynıdır. Çünkü  Türk, aynı Türk'tür. Hasımları da aynı hasımlardır." dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisince Kuzeykent Meydan'ında düzenlenen  mitinge katılarak vatandaşlara hitap etti.

Dün İstanbul'da yaşanan helikopter kazasında şehit olan askerlere  rahmet dileyerek konuşmasına başlayan Erdoğan, Kastamonu'nun tarım, ormancılık,  hayvancılık, sanayi ve denizin başkenti olduğunu ifade etti ve Pir Şaban-ı  Veli'nin "Seher vaktinin yeliyiz" şiirini okudu.

Kastamonu tarihinin her döneminde hakkın, hakikatin, iyiliğin ve  hayırların yanında yer aldığını belirten Erdoğan, vatandaşlara "İnşallah 31 Mart  seçimlerinde Kastamonu bir kez daha aynı çizgide saf tutacaktır." dedi.

Erdoğan, mitinge katılanlara yönelttiği "31 Mart'ta tevazu, samimiyet  ve gayretle, memleket işi gönül işi diyor muyuz? 31 Mart'ta gönül  belediyeciliğine evet diyor muyuz? 31 Mart'ta merkezde, ilçelerimizde ve  beldelerimizde milletin partisi, Cumhur'un partisi AK Parti'ye mührü vuruyor  muyuz?" sorulara olumlu cevap aldı.

Nasrullah Camisi'nin yakın tarihte önemli bir rolü olduğunu ve  Mehmet  Akif Ersoy'un burada verdiği vaazla adeta İstiklal Savaşı'nın özünü, ruhunu ve  hedefini ilan ettiğini ifade eden Erdoğan, "Akif'in 'Ey Müslümanlar gözünüzü  açınız, ibret alınız' nidası bugün de geçerliliğini korumaktadır. Mehmet Akif,  1920'de verdiği vaazında o güne kadar verdiğimiz kayıplarımızı saydıktan sonra  'Allah korusun, biz böyle bir akibete mahkum olursak, başımızı sokacak bir yer  bulamayız.' diyordu. Dünyadaki Müslümanların selametleri, necatları ve  istiklalleri için ülkemizi örnek aldığını söyleyen Akif, sanki bugünleri de tarif  ediyordu." dedi.

"Türkiye üzerindeki hesapların, dün neyse bugün de aynı olduğuna  işaret eden Erdoğan, şöyle devam etti:

"Çünkü Türk aynı Türk'tür, hasımları da aynı hasımlar. Bunun için her  fırsatta Rabia'mızı haykırıyoruz. Ne diyoruz? 'Tek millet' diyoruz. Ne diyoruz?  'Tek bayrak' diyoruz. Ne diyoruz? 'Tek vatan' diyoruz. Ne diyoruz? 'Tek devlet'  diyoruz. Bunlardan en küçük bir taviz verdiğimizde bizi yerle yeksan etmek için  ellerini ovuşturanların bayram edeceğini biliyoruz. Türkiye güçlü olmaya, güçlü  kalmaya ve sürekli ileriye gitmeye mecburdur. Yerimizde saydığımız gün,  gerilemeye başladığımız gündür. Güçlü olmak için bir olacağı, iri olacağız, diri  olacağız, kardeşe olacağız. Hep birlikte burada olduğu gibi Türkiye olacağız."

"BİRBİRİMİZİ ALLAH İÇİN SEVECEĞİZ"

"Birbirimizi Allah için seveceğiz, menfaat için değil, makam için  değil, para pul için değil. İşte bu şekilde bu yolda yürüyeceğiz." diyen Erdoğan,  AK Parti'nin bunun için var olduğunu söyledi.

Erdoğan, "AK Parti, Türkiye'nin alıcılarını kendi tarihine, kendi  medeniyetine ve kendi gücüne ayarladığı için bu kadar saldırı altındadır.  Geçtiğimiz 17 yılda bu ülkede neler yaptığımızı biliyorsunuz. Gönül dünyamızı  sonuna kadar açarak, gece gündüz çalışarak, ülkemizin tüm imkanlarını harekete  geçirerek, Türkiye şemsiyesini büyüttük. Bu şemsiyeyi, hem kendi vatandaşlarımızı  hem kalbini ve gözünü bize yöneltmiş kardeşlerimizi, dostlarımızı, mazlumları  içine alacak şekilde büyüttük." diye konuştu.

Halka tepeden bakanların aksine milletin iradesinin üzerinde bir irade  tanımayarak demokrasiyi ileriye taşıdıklarını vurgulayan Erdoğan, "Gurur, kibir  olmayacak dedik. Çünkü gurur da kibir de Allah'a aittir. Biz neyiz ki? Her alanda  potansiyelimize güvenerek, attığımız adımlarla ekonomimizi güçlendirdik.  Senaryoları boşa çıkartarak, oyunları bozarak, karanlık planları yırtarak  geleceğimizi aydınlattık. Bize işte bunun için düşman oldular." dedi.

Milletle birlikte oldukları, insanlara güven aşıladıkları ve devleti  ayağı kaldırdıkları için kendilerine düşman olunduğunu vurgulayan Erdoğan,  "Zalimlere sessiz kalmadığımız, diline, dinine ve rengine bakmadan mazluma sahip  çıktığımız, adaletsizlikleri yüzlerine haykırdığımız için bize düşman oldular.  Türkiye'yi eskilerin deyimiyle fetret devrinden, şairlerin deyimiyle faslı  hazandan çıkarttığımız için bize düşman oldular." ifadelerini kullandı.

"2023 HEDEFLERİMİZE SIKI SIKIYA SAHİP ÇIKIYORUZ"

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep  Tayyip Erdoğan, "Biliyoruz ki Tayyip Erdoğan'a ve AK Parti'ye bu tür gerekçelerle  saldıranların hedefi aslında Türkiye'dir. İşte bunun için verdiğimiz mücadeleyi  'beka mücadelesi' olarak nitelendiriyoruz. İşte bunun için 2023 hedeflerimize  sıkı sıkıya sahip çıkıyoruz." dedi. 

"Medeniyetimize, tarihimize ve kültürümüze sahip çıkarak, asırlardır  bize dayatılan kalıpları yıkıp geçtiğimiz için bize düşman oldular." diyen  Erdoğan, Türkiye'yi yıllarca siyasetiyle, ekonomisiyle, dış politikasıyla, sosyal ve kültürel iklimiyle esir alanlara "eyvallah" etmediklerini ifade etti.

Bundan pişman olmadıklarına işaret eden Erdoğan şunları kaydetti:

"Tam tersine maruz kaldığımız düşmanlıkları, hak ve millet nezdinde  berat belgemiz olarak görüyoruz. Biliyoruz ki Tayyip Erdoğan'a ve AK Parti'ye bu  tür gerekçelerle saldıranların hedefi aslında Türkiye'dir. İşte bunun için  verdiğimiz mücadeleyi 'beka mücadelesi' olarak nitelendiriyoruz. İşte bunun için  2023 hedeflerimize sıkı sıkıya sahip çıkıyoruz."

"TÜRKİYE'Yİ GÜÇLENDİRDİK"

Kastamonu'da mitinge katılımın güzel olduğuna dikkati çeken Erdoğan,  "Kastamonu, 31 Mart'ta milli iradeye bir kez daha sahip çıkmaya hazır mısın?  Kastamonu, 31 Mart'ta istikrar ve güven ortamına devam diyor muyuz? Kastamonu, 31 Mart'ta büyük ve güçlü Türkiye için yeni bir şahlanışa Cumhur İttifakı'yla var  mısın?" sorularını yöneltti.

Alandaki kalabalığın "evet" cevabı üzerine Erdoğan, "Sizlere de  böylesi yakışırdı." diye konuştu.

Türkiye'yi 81 vilayetinin tamamıyla büyüttüklerini ve  güçlendirdiklerine değinen Erdoğan, Kastamonu'ya son 16 yılda 15 milyar lira  yatırım yaptıklarını söyledi.

Eğitimde 971 yeni derslik inşa ettikleri bilgisini veren Erdoğan, 29  bin öğrencisi olan üniversiteyi Kastamonu'ya kazandırdıklarını anlattı.

Yükseköğrenim öğrencileri için 6 bin 446 kişi kapasiteli yurt binaları  inşa ettiklerini vurgulayan Erdoğan, iki yıl içinde toplamda 5 bin 770 kişi  kapasiteli 5 yükseköğrenim yurt binası daha yapacaklarını bildirdi.

Kastamonu'ya bir gençlik merkezi inşa edeceklerini anlatan Erdoğan,  TOKİ vasıtasıyla 3 bin 556 konut projesini hayata geçirdiklerini dile getirdi.

Nasrullah Camii ile Kale arasındaki mahallelerde 2 bin 383 binayı  cephe iyileştirme ve yenileme çalışmasıyla Kastamonu'ya yakışır hale  getireceklerinin altını çizen Erdoğan, "Bunlar arasında bulunan 930 binanın  fazlalıklarını iki katı geçmeyecek şekilde tıraşlıyoruz. Hem şehrin tarihi ve  kültürel dokusuna sahip çıkıyor hem de turizm altyapısını geliştiriyoruz.  Turizmi, çok kıymetli tabii güzelliklere sahip Kastamonu için ciddi bir kazanç  kapısı haline getirmekte kararlıyız." şeklinde konuştu.

İsmail Bey Külliyesi, Yakup Ağa Külliyesi, Mehmet Akif Ersoy'un milli  mücadele yıllarında vaaz verdiği Nasrullah Kadı Camii gibi 107 eseri restore  ederek ihyasını sağladıklarına işaret eden Erdoğan, İsfendiyar Bey Camii, Benli  Sultan Türbesi, İbni Neccar Camii, İsmail Bey Hamamı gibi önemli eserlerin de  restorasyonunun devam ettiğine dikkati çekti.

"BUNU, BAY KEMAL ANLAMIYOR"

Tüm güzellikleriyle Kastamonu'ya sahip çıkacaklarına değinen Erdoğan,  Kastamonu Belediyesinin Kuzeykent'te bir millet bahçesi ve peyzaj projesini  hayata geçirdiğini anımsattı.

Proje içerisinde Millet Kıraathanesi olduğunu ifade eden Erdoğan, "Ama  bunu, bu Bay Kemal anlamıyor. Bay Kemal'in partisi de anlamıyor. CHP, 'Bunlar  kumarhane açacakmış' diyor. Dervişin zikri neyse fikri de odur. Bunlar tabii la teşbih. Bunlar derviş filan değil, haşa... Dervişe de hakaret etmeyelim. Bunu da  iyi bilmemiz lazım." değerlendirmesinde bulundu.

Millet Bahçesi'nde meydan, otopark, spor alanları, bilim merkezi, açık  hava bilim sergi alanı, atölye, gölet, akvaryum, bisiklet ve yürüyüş yolları gibi  pek çok bölümün olduğunu aktaran Erdoğan, orada anne, baba ve çocukların dinlenme  fırsatı bulacağını belirtti.

"AK PARTİ YATIYOR, KALKIYOR BUNLARI DÜŞÜNÜYOR"

Devletin bunun için var olduğunu anımsatan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Bu adımları atıyoruz. Bugüne kadar bu adımları attılar mı? Yok. AK  Parti yatıyor, kalkıyor bunları düşünüyor. Halkımıza daha güzel hizmetleri nasıl  veririz. Neler yapalım ki milletimiz daha huzurlu olsun? Kastamonulu ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza, şehit yakınlarımıza, gazilerimize, engellilerimize,  yaşlılarımıza toplamda 985 milyon lira tutarında kaynak aktararak destek olduk.  Sağlıkta 400 yataklı Kastamonu Devlet Hastanesinin de aralarında olduğu 12'si  hastane olmak üzere 25 sağlık tesisini Kastamonu'muza kazandırdık. Kastamonu'ya  250 yataklı fizik, tedavi ve rehabilitasyon merkezi, Cide'ye, Çatalzeytin'e,  Küre'ye, Bozkurt'a, Abana'ya hastaneler yapmak için kolları sıvadık.

Kastamonu'ya 2002 yılına kadar 47 kilometre bölünmüş yol yapılmışken,  biz bunu 329 kilometreye çıkardık. 15 Temmuz İstiklal Tüneli ve bağlantı  yollarını biz hizmete sunduk. Orta Karadeniz'i, İç Anadolu'ya, oradan da  Türkiye'nin dört bir yanına bağlayan bu tünel sayesinde Ilgaz Dağı kesintisiz,  güvenli ve konforlu bir yolculukla aşılabiliyor."

Kastamonu'da yapımı devam eden toplamda 7 milyar lira maliyeti olan 8  yol projesinin bulunduğuna işaret eden Erdoğan, "Bunlardan Kastamonu-Safranbolu  ayrımı Boyalı yolu bu yıl tamamlanıyor. Kastamonu-Samsun, Kastamonu-Karabük yolu,  Kastamonu-Pınarbaşı ayrımı yolu, Ulus-Al Ayrımı yolu ve Kastamonu-İhsangazi yolu  ise 2021 yılında tamamlanıyor." bilgisini paylaştı.

Kastamonu Havalimanına yıllık 1,5 milyon yolcu kapasiteli yeni  terminal binası yaptıklarını hatırlatan Erdoğan, havalimanındaki yolcu trafiğinin  geçen yıl 91 bin olduğuna dikkati çekti.

Kastamonu'da 5 baraj inşa ettiklerini kaydeden Erdoğan, 11 baraj ve  bir göleti de inşa edeceklerini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bazen de arkadaşlarımız çok heyecanlanıyor.  'Hemen 24 saatte şurayı da burayı da yapayım.' Dur bakalım ya... Her şeyin bir  takvimi var. Bak açıklıyorum. Belli bir zaman içerisinde Allah'ın izniyle bugüne  kadar bu yatırımları gerçekleştiren AK Parti iktidarı, bundan sonra da  diğerlerini gerçekleştirecek." ifadelerini kullandı.

"DİĞER ÜRÜNLERİ DE SATACAĞIZ"

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep  Tayyip Erdoğan, "Tanzim satış yerleri gibi satış yerlerini kurduk, bir anda  fiyatlar yarıya indi, daha da inecek. Diğer ürünleri de satacağız oralarda."  dedi. 

Kastamonu'nun uzun vaadeli içme suyu problemini çözmek için Kırık  Barajı'nı inşa ettiklerini belirten Erdoğan, isale hattı ve içme suyu arıtma  tesislerinin projelerinin hazırlandığını söyledi.

Yaptıkları sulama tesisleriyle 160 bin dekar tarım arazisini sulamaya  açtıklarını dile getiren Erdoğan, yapımı devam eden sulama tesisleriyle 190 bin  dekar mümbit araziyi daha sulamaya açacaklarını kaydetti.

Kastamonulu çiftçilere verilen destekleri de açıklayan Erdoğan, "Bay  Kemal diyor ya 'çiftçi aç, arazileri ellerinden aldılar.' Bay Kemal bak, resmi  rakamı açıklıyorum sana. Kastamonu'da toplam çiftçimize 781 milyon lira tutarında  tarımsal destek verdik. 21 bin Kastamonulu iş sahibine 436 milyon lira tutarında  teşvik desteği sağladık. Artık şehrin içinde kalan depreme karşı dayanıksız iki  adet sanayi sitesini taşıyacağımız 5 bin kişilik istihdam kapasitesine sahip yeni  bir sanayi sitesiyle ilgili çalışmalarda da sona yaklaştık."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, önümüzdeki dönemde kenti her alanda daha  ileriye götürmek için daha çok çalışacaklarını ve daha çok projeyi hayata  geçireceklerini, bunun için 31 Mart seçimlerinin çok önemli olduğunu dile  getirdi.

Ana kademe, kadın kolları ve gençlere sandıklara sahip çıkmaya hazır  olup olmadıklarını soran Erdoğan, "Sabah sandıkların açılmasından bir saat önce  sandık mahalinde olmanız lazım, sandıklara sahip çıkmanız lazım. İrademize sahip  çıkacağız, geleceğimize sahip çıkacağız. Bunları başardığımızda Allah'ın izniyle  Türkiye'nin de Kastamonu'nun da önünde kimse duramaz." ifadelerini kullandı.

"VİZYONSUZ SİYASETÇİLERİ, KİFAYETSİZ BÜROKRATLARI KULLANDILAR"

Millet ve devlet olarak bu coğrafyada bin yılda kesintisiz bir  mücadele verildiğini hatırlatan Erdoğan, şöyle konuştu:

"Yakın dönemde Türkiye'nin önüne her dönem farklı bir set koyarak  gelişmemizi engellemeye çalıştılar. Bunun için yeri geldi tek parti devrinde ve  daha sonraki kimi dönemlerde olduğu gibi vizyonsuz siyasetçileri, kifayetsiz bürokratları kullandılar. Yeri geldi sağcı, solcu, laik olan, olmayan, Alevi,  Sünni, şu köken bu köken denilerek, milletimiz kendi içinde bölündü, hatta  kavgaya tutuşturuldu. Yeri geldi PKK gibi bölücü, yeri geldi FETÖ gibi  istismarcı, yeri geldi DEAŞ gibi ne idiği belirsiz proje örgütlerle ülkemiz esir  alınmak istendi. Ama bırakmayacağız. Nereye giderlerse gitsinler izlerini  sürüyoruz. İşte Cudi'de, işte Gabar'da işte Tendürek'te hatta Kandil'de bunları  kovaladık, kovalıyoruz."

"EKONOMİ SİLAHINI ZATEN ÜZERİMİZDEN HİÇ EKSİK ETMEDİLER"

Türkiye'nin komik bahanelerle uluslararası alanda tecrit edilmeye  kalkışıldığını da anlatan Erdoğan, "Ekonomi silahını zaten üzerimizden hiç eksik  etmediler.  Ne zaman şöyle bir ayağa kalkmaya çalışsak hemen darbeyle, cuntayla,  krizle tepemize bindiler. Tıpkı rahmetli Menderes gibi, tıpkı Özal gibi bizim de  17 yıllık iktidarımız hep bunlarla mücadeleyle geçti. Aştığımız her engelin  ardından yenisiyle karşılaştık." diye konuştu.

İstanbul'da 4,5 yıl belediye başkanlığı yaptığını anımsatan Erdoğan,  şöyle devam devam etti:

"4,5 yılın sonunda bunlar kalktılar, 'Erdoğan'ı nasıl indiririz' ve  bizi indirip, cezaevine gönderdiler. Bütün bunlarda hayır yok mu, var. Her alanda  hayır vardır. Gittik, yattık cezaevinde çıktık, işte AK Parti'yi kurduk ve  partimizi kurduk, 16 ayda iktidar olduk tek başımıza. Vesayeti kırdık, karşımıza  ihanet çetelerini çıkardılar. İçeride teröristlerin başını ezdik, tehdidi  sınırlarımızın dışına taşıdık. Demokrasimizi geliştirdik, millete ve milli  iradeye hakaret edenlere dört elle sarıldılar. Ekonomiyi güçlendirdik, kur, faiz  saldırılarıyla, algı operasyonlarıyla insanımızı bunalttılar. Velhasıl ülkemizi  ve milletimizi hiç rahat bırakmadılar. Onlar bizi sıkıştırdıkça biz millet olarak  daha fazla kenetlendik. Onlar bizi sıkıştırdıkça biz devlet olarak daha  güçlendik. Onlar bizi sıkıştırdıkça biz ülke olarak hedeflerimize ulaşma  kararlılığımızı daha da perçinledik."

Sorumluluklarının ve verdikleri mücadelenin öneminin farkında  olduklarının altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yaptığımız işin günlük siyasete  kurban edilemeyecek kadar hayati olduğunun bilincindeyiz. Bugüne kadar hiçbir  meselede Türkiye'yi istedikleri gibi eğip bükemediler. Ne küresel güçler ne de  onların içerideki taşeronları bizi kendi ajandalarının bir parçası haline  getiremediler. Baktılar kurla faizle diplomasiyle algıyla olmuyor, bu defa  ülkemizi soğan, patates, biber, patlıcan, salatalık, sivri biber, bütün bunlar  üzerinden ters köşe yapmaya çalışıyorlar." ifadelerini kullandı.

Erdoğan, aldıkları tedbirlerle bu hamleyi de boşa çıkardıklarını ifade  ederek şunları kaydetti:

"Şimdi artık çadırlar kuruldu ve bütün bunlarla beraber adeta tanzim  satış yerleri gibi satış yerlerini kurduk. Bir anda fiyatlar yarıya indi, daha da  inecek. Çünkü diğer ürünleri de satacağız oralarda. Yani temizlik ürünlerinden  tutunuz, diğer neler varsa marketlerde falan onların da belli bir kısmını  buralarda da biz satmaya başlayacağız. Niye? Çünkü bunlar terör estirdiler,  terör... Dolayısıyla gıdada terör estirenlere gereken dersi verdik, veriyoruz,  vereceğiz. Bakalım bundan sonra sırada ne var, hep birlikte yaşayıp, göreceğiz  ama ne yaparlarsa yapsınlar biz bu yoldan dönmeyeceğiz."

Bunları söylerken milletin ekonomideki dalgalanmadan dolayı yaşadığı  sıkıntıları görmezden gelmediklerine de işaret eden Erdoğan, esnafın,  sanayicinin, ticaret erbabının, çiftçinin, çalışanların emeklinin ve milletin her  bir ferdinin dertlerini ve taleplerini bildiklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunların çözümü için finanstan istihdama,  vergiden ücretlere kadar her alanda pek çok teşviki, desteği ve kolaylığı  planlayıp uyguladıklarını belirterek, "İşte asgari ücrete yaptığımız yüzde 26'lık  artış bunun bir ifadesidir. Üretim ve istihdam teşviklerinin kapsamlarının  genişletilerek devam ettirilmesi bunun bir ifadesidir." dedi.

İhracattaki artışa dikkati çeken Erdoğan, bütün bunların emeklerin  karşılığının yavaş yavaş alındığına vurgu yaptı.

"BUNLARA ESİR OLMAYACAĞIZ"

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep  Tayyip Erdoğan, "Bizim şimdi IMF'ye borcumuz var mı? Yok. Şimdi bizden borç  istiyorlar. Biz emin adımlarla bu yolda yürüyoruz. Bu can bu tende oldukça  Allah'ın izniyle biz bunlara esir olmayacağız." dedi. 

Türkiye'nin maruz kaldığı saldırılar sebebiyle büyük bedeller  ödediğini belirten Erdoğan, "CHP, IMF ile ilk anlaşmayı yapandır. Biz göreve  geldik. Ne diyordu bunlar? 'AK Parti IMF'ye gidecek.' 23,5 milyar dolar borçla  biz IMF'nin alacağını kucağımızda bulduk. Sıfırladık mı? 2013 Mayıs'ında  sıfırladık. Bizim şimdi IMF'ye borcumuz var mı? Yok. Şimdi bizden borç  istiyorlar. Biz emin adımlarla bu yolda yürüyoruz. Bu can bu tende oldukça  Allah'ın izniyle biz bunlara esir olmayacağız." diye konuştu.

Erdoğan, terör örgütlerinin saldırılarının da faizin, kurun ve  enflasyonun da yükünü milletin çektiğini anımsatarak, şöyle devam etti:

"Biz, çektiğimiz 17 yıl boyunca bir yandan ülkemizi her alanda dev  eserlerle ve hizmetlerle buluştururken diğer yandan da milletimizin üzerindeki  yükü almanın gayreti içerisinde olduk. Allah aşkına şu Kastamonu'nun 17 yıl  önceki yapısına bir bakın, bir de şimdiki yapısına bakın. 17 yıl önce mi daha iyi  bir yerdeydik, yoksa bugün mü daha iyi bir yerdeyiz? Okullarla, hastanelerle,  havalimanlarıyla, yollarla ve Ilgaz Tüneli'yle Kastamonu çağ atladı. Nereden  nereye geldi? Daha da ileriye gideceğiz daha da güzel şeyler olacak. Adaletten  ulaşıma, enerjiden çalışmaya, spordan sanata kadar her alanda milletimize  geçmişte göremediği şeyleri hamd olsun önüne getirdik."

"15 TEMMUZ'DA ÜLKEMİZE VE İSTİKBALİNE SAHİP ÇIKTIK"

Erdoğan, asker ve polisle sahada teröristlere nefes aldırmadıklarını  vurgulayarak, "15 Temmuz'da milletimizle birlikte ülkemize ve istikbaline sahip  çıktık." dedi.

Sanayinin çarklarını, toprağın verimini, tezgahın bereketini, ekmeği  büyütmek ve refahı artırmak için gece gündüz çalıştıklarını anlatan Erdoğan,  "Hedeflerimize ulaşmaya inşallah az kaldı, inşallah baharla birlikte sadece havalarda değil, yüreklerde de bir ferahlık, bir sıcaklık ve bir sevinç iklimine  kavuşacağız. Bunun için 31 Mart seçimlerinin istikrar ve güven ortamının devamına  hizmet edecek şekilde sonuçlanması çok önemli." diye konuştu.

Tarihin en önemli yönetim reformlarından biri olan Cumhurbaşkanlığı  Hükümet Sistemi'ne geçmekle işlerini çok kolaylaştırdıklarını belirten  Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye'yi dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına  yükselttiğimiz gün, Allah'ın izniyle her şey çok farklı hale gelecek. 31 Mart, bu  kutlu yürüyüşte önemli bir dönüm noktasıdır. Sizlerin hem şehriniz hem ülkeniz  için en doğru kararı vereceğinize inanıyorum." ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından alandakilerle "Beraber  yürüdük biz bu yollarda" dizelerini seslendirdi.

NOTLAR

Kastamonu Kuzeykent Meydanı'ndaki mitinge, Kastamonu'nun çeşitli  ilçelerinden gelen vatandaşlar da katıldı.

Türk bayrakları ve AK Parti flamaları ile donatılan meydana, üzerinde  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğrafları bulunan "Büyük Türkiye hedefine karşı  kurulan her tuzağı bozacağız", "Vatanımıza, bayrağımıza, istikbalimize uzanan her  eli kırarız", "Sevdamızın ve davamızın lideri" ve "Mazlumların umudu, dünya  lideri Erdoğan" posterler asıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için hazırlanan "Lider" filminin  gösterildiği mitingde, yeniden aday gösterilen Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin  Babaş ve AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü de birer konuşma yaptı.

Daha sonra Erdoğan, partisinin Kastamonu belediye başkan adayları ile  fotoğraf çektirdi.

Mitinge, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile AK Parti Genel  Başkan Yardımcıları Çiğdem Karaaslan ve Leyla Şahin Usta katıldı.

Bu habere ifade bırak
  • 29Mutluyum
  • 2Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 38Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy69