22.04.2019 23:21 | Son Güncelleme:

Son depremler! Türkiye'de Nisan ayında nerelerde deprem oldu?

Gün itibariyle Muğla'dan gelen son deprem haberi sonrası vatandaşlar Nisan ayında meydana gelen depremler ile ilgili aramalara başladı. İşte yurt genelinde Nisan ayında meydana gelen depremler...

Yurt genelinde son zamanlarda meydana gelen depremler sonrası vatandaşlar Türkiye'de hangi ilde, kaç şiddetinde deprem oldu sorularının cevaplarını aramaya başladı. İşte konuyla ilgili tüm detaylar...

BU KEZ MUĞLA'DAN DEPREM HABERİ (22 NİSAN)

Muğla'nın Ula ilçesinde saat 22:30'da 4,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremde ilk belirlemelere göre can ve mal kaybı olmadı.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın merkez üssünü Ula ilçesinin Turgut Mahallesi olarak belirlediği deprem, saat 22.36da meydana geldi. Yerin 6.4 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem, Ulanın yanı sıra çevre ilçelerden de hissedildi. Depremde, ilk belirlemelere göre can ve mal kaybı olmadı. 

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü de depremin büyüklüğünü 4.2 olarak tespit etti.

Öte yandan Muğla'nın Ula ilçesinde de saat 19:16'da 3.3 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti.

MALATYA BEŞİK GİBİ SALLANDI (15 NİSAN)

Malatya'nın Arguvan ilçesinde 4,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, "İlçede şu ana kadar bize yansıyan olumsuz bir durum olmadı" dedi.Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 07.41'de merkez üssü Arguvan olan 4,5 büyüklüğünde deprem kaydedildi.Sarsıntının yerin 4,7 kilometre derinliğinde meydana geldiği belirlendi.

ELAZIĞ'DAN KORKUTAN HABER (8 NİSAN)

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde 5,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 20.31'de, merkez üssü Sivrice olan 5,2 büyüklüğünde sarsıntı kaydedildi. Depremin 9,4 kilometre derinlikte meydana geldiği, çevre il ve ilçelerde de hissedildiği belirtildi.
 

 
Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0