18.03.2018 20:21 | Son Güncelleme:
AA

TBMM Başkanı Kahraman: Bu bir terörizm önleme harekatıydı

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Zeytin Dalı Harekatı'nın bir terörizm önleme harekatı olduğunu belirterek "Muhterem Cumhurbaşkanımızın dediği gibi, toprak diye bir düşüncemiz yok ama hudutlarımızı sağlama almak bizim görevimiz ve görevimizi yerine getirmiş olduk." dedi.

Yalova'nın Termal ilçesindeki Atatürk Arboretumu'nda yer alan Yalova  Atatürk Köşkü Sosyal Tesislerindeki yenileme çalışmasını yerinde inceleyen  Kahraman, gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Tesislerin son durumunu görmek için geldiğini, çalışmadan memnun  olduğunu belirten Kahraman, "Eskisiyle kıyas kabul etmeyecek mükemmel bir tesis  meydana getirilmiş. Mayıs ayı içerisinde inşallah açılacak. Son rötuşlar  yapılıyor. Fevkalade bir hale gelmiş. İnşallah nice hizmetlere vesile olur."  dedi.

Zeytin Dalı Harekatı'nda elde edilen başarıya dikkat çeken Kahraman,  bir terör koridoru oluşturma niyetinin önlendiğini ifade etti.

Kahraman, şöyle konuştu:

"Binlerce kilometre öteden Afrin'e gelenler var. Biz yanı başımızda  Afrin'deki teröre seyirci kalacağız, bu mümkün değildi. Ordumuzun gücü,  Türkiye'nin kararlılığı bir kez daha ispatlanmış oldu. Başta Başkomutanımız  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanımız Hulusi Akar olmak  üzere bütün güvenlik güçlerimize, ordumuza tebriklerimizi sunuyorum. TBMM olarak  iftihar ediyoruz.

Etrafımızı çemberle kuşatmak, öyle koridorlar açmak gibi ham  hayallerin olamayacağını göstermiş olduk. Çok dikkatli hareket edildi. Çok kısa  zamanda alınabilecek bir neticeydi ama sivil halk meselesi, kimseye zarar vermeme  meselesi hassas davranmamızı gerektirdi ve hassas davranıldı. Netice getirdi.  Şehitlerimize Cenabıhak rahmetler ihsan eylesin.

Son sayıyı bilemiyorum ama herhalde 4 bine yaklaşan bir terörist  temizliği oldu. Bu bir terörizm önleme harekatıydı. Muhterem Cumhurbaşkanımızın  dediği gibi, toprak diye bir düşüncemiz yok ama hudutlarımızı sağlama almak bizim  görevimiz ve görevimizi yerine getirmiş olduk."

"O BİR DESTANDIR"

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103. yıl  dönümüne de dikkat çeken Kahraman, Çanakkale Savaşlarının çok yönlü incelenmesi  gereken bir hadise olduğunu ifade etti.

"Muhteşem bir zaferin yıl dönümündeyiz. Muhteşem bir zafer çünkü 7  düvel hücum etti ama Çanakkale geçilemedi. O bir destandır." diyen Kahraman,  Çanakkale Zaferi'nin kutlanması ve ondan dersler çıkarılması gerektiğini  belirtti.

Kahraman, "Bütün o şehitlerimizin, Afrin'deki şehitlerimizin, bu  bayrak için toprağa düşmüş kanlarıyla bayrağımızı sulamış olanları hürmetle  minnetle yad ediyoruz. Cenabıhak devletimize, milletimize zeval vermesin." dedi.

Bu habere ifade bırak
  • 1Mutluyum
  • 1Şaşkınım
  • 1Kararsızım
  • 1Kızgınım
  • 1Üzgünüm
Toplam Oy5