Geri Dön

10. yıla özel iPhone'un ismi açıklandı

Apple'ın 10'uncu yılına özel çıkaracağı iPhone modelinin adı konusunda çeşitli iddialar ortaya atılıyordu. Forbes dergisi iseyeni iPhone modelinin adını açıkladı.

10. yıla özel iPhone'un ismi açıklandı

Son olarak geçtiğimiz yılın Eylül ayında iPhone 7 ve 7 Plus'ı tanıtan Apple'ın 10. yılına özel olarak çıkaracağı iPhone modeliyle ilgili iddialar bir süredir konuşuluyordu. Apple'ın yeni iPhone modelini isimlendirirken rakamlardan yararlanmayacağı da söyleniyordu. Çünkü 2017 yılı Apple ve iPhone serisi için normal bir yıl değil. Bu yıl 10'uncu yaşını kutlayan Apple'ın yeni modeli laptop modellerinde de yer verilen Pro isminden yararlanarak 'iPhone Pro' olarak tanıtacağı sıklıkla dile getiriliyordu. Bu iddialara bir yenisi Forbes'dan geldi.

Forbes'un şirkete yakın kaynaklara dayandırıldığı haberine göre, yeni modelin adı "iPhone X" olabilir. Bunun nedeni ise Apple'ın 10'uncu yıla özel bir seri üreterek tatmin edici bir satış grafiği yakalamak istemesi ve 'X'in Roma rakamlarında 10'un karşılığı olması gösteriliyor. Apple, iPhone 8 ve iPhone 9 isimlerini atlayarak özel bir ara model üretebilir.

Apple ise konuyla ilgili herhangi bir resmi açıklama yapmadı.

Kırmızı Bank bundan sonra Milliyet.com.tr'deKırmızı Bank, geçmişte yaşanan ilginç olayları eğlenceli bir bakış açısıyla yeniden yorumluyor. Melis Öztop'un sunumuyla Kırmızı Bank bundan sonra milliyet.com.tr'de sizlerle olacak... İlk bölüm için takipte kalın...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber