iTVF 2014 için geri sayım başladı!

Yayıncılık dünyasının geleceği İstanbul’da masaya yatırılacak

iTVF 2014 için geri sayım başladı!

Televizyon dünyasını, içerikten teknolojiye kadar her konuda ele alan İTVF 2014, İstanbul Televizyon Forum ve Fuarı için geri sayım başladı. 70 ülkeden 4 bini aşkın katılımcıyı ağırlayacak olan organizasyon, 12 Haziran 2014 Perşembe günü Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan ve Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’in katılacağı bir törenle İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde kapılarını açacak. TV endüstrisinin tüm paydaşlarını bir araya getirecek olan iTVF 2014’te 21. yüzyılın heyecan verici ürün ve hizmetleri ilk kez sahnede olacak. Üç gün sürecek olan organizasyon, Web TV, Mobil TV, IPTV, 4K, hibrit teknolojiler, yayıncılıkta bulut bilişim çözümleri gibi onlarca oturum, forum ve workshoplarla sektörün geleceğine ışık tutacak.

Yayıncılık endüstrisinin yerli ve yabancı yüzlerce kurumunun yanı sıra binlerce profesyonelini bir araya getiren iTVF 2014, İstanbul Televizyon Forum ve Fuarı için geri sayım başladı. Bölgenin en büyük TV forum, fuar ve iş geliştirme platformu, 12-14 Haziran 2014 tarihleri arasında İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek. Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği (RATEM) tarafından ikinci kez gerçekleştirilen etkinliğin bu yılki sloganı "Yayıncılık Dünyasının Geleceği İstanbul'da Buluşuyor" olarak belirlendi. 70 ülkeden 4 bini aşkın katılımcı ve TV endüstrisinin tüm paydaşlarını ağırlayacak olan iTVF 2014’ün açılış törenine Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, RTÜK Başkanı Prof. Dr. Davut Dursun, RATEM Başkanı Dursun Güleryüz ve Televizyon Yayıncıları Derneği (TVYD) Başkanı Zahid Akman katılacak.

DÜNYA DEVLERİ iTVF 2014’TE YERİNİ ALDI

TV endüstrisinin tüm dinamiklerini TV Market, Yayıncılık Teknolojileri Fuarı ve Forum olmak üzere üç ana etkinlik altında bir araya getiren iTVF 2014, bu yıl da sektörün öncülerini buluşturacak. Üç gün boyunca yayıncılık ve içerik dünyasının öne çıkan gelişmelerinin paylaşılacağı organizasyonda, teknoloji ve içerik alanında düzenlenecek olan forum programının bu yılki teknoloji oturumlarının teması “Taşınabilir Teknolojiler” olacak.

Sektöre yön veren profesyonellerin katılımıyla gerçekleştirilecek forumlarda, ortak geleceğe ilişkin fikirler, TV yayıncılığının geleceğine ışık tutacak yeni teknolojiler, ürünler ve çözümler; sektörün dünyaca ünlü isimlerinin sunumlarıyla katılımcılarla paylaşılacak. Web TV, Mobil TV, IPTV, uydu ve mobil çözümlerin birlikteliği, 4K, Ultra HD yayıncılık, multiekran hizmetler, hibrit teknolojiler, yayıncılıkta bulut bilişim çözümleri, DVB gibi son yılların en güncel konularının da katılımcılara aktarılacağı organizasyonda ses-görüntü-ışık gibi yayıncılığın olmazsa olmazları yeni kavramlarla çeşitlendirilerek kullanıcıların beğenisine sunulacak. Forum kapsamında “Klasik Yayıncılığın Sonu mu Geliyor?", "Uydu & Mobil Çözümlerin Birlikteliği", “DVB’ye Genel Bakış”, “DVB T2 (Spektrum)”, “WorldDMB, DAB+ Workshop” konuları ele alınacak.

SEKTÖRÜN GELECEĞİNE IŞIK TUTACAK

Uluslararası üreticilerin en yeni teknolojiye sahip ürünlerini tanıtacağı stantların yanında, farkındalık yaratacak örnek uygulamalar, ARRI, Canon, Dolby Digital, Eutelsat, Grass Valley, Hitachi, Huawei, Türksat, Yandex gibi alanının dev şirketleri tarafından tanıtılacak. iTVF 2014; ürün yerleştirme, reklam uygulamaları ve TV yayıncılığının geleceği workshoplarıyla da sektörün geleceğine ışık tutacak. Dünya çapında TV endüstrisi konusunda başarılı çalışmalar yürüten TV Birliği DigiTAG, bu yıl da iTVF’de yer alacak. Karasal sayısal televizyon yayıncılığına geçiş konusunda önemli etkinliklerin gerçekleştirileceği fuar süresince, ışık, ses ve görüntü atölyeleri ile “Animasyonun 1990 yılından günümüze yolculuğu” özel gösterimlerle katılımcılara aktarılacak.

YAYINCILIĞIN SAYISAL GELECEĞİ iTVF 2014’TE

Bölgesinde önemi her geçen gün artan, televizyon yayıncılığı ve yapımları ile birçok ülkeyle etkileşim halinde olan Türkiye’nin bu alandaki sayısal geleceği iTVF 2014’te masaya yatırılacak. Fuarda 50. yılını kutlayacak olan TRT ve WorldDMB (Sayısal Çoklu Ortam Yayıncılığı) işbirliği ile DAB (Sayısal Radyo) değerlendirilecek. Kısa bir süre sonra analog radyo yayınlarının yerini alacak olan sayısal radyo standartları TRT, RTÜK ve özel radyo kuruluşlarının yerli ve yabancı konuşmacıları tarafından aktarılacak. Sayısal Radyo Frekans Planlamasının ele alınacağı oturumda, Türkiye’de yapılan çalışmalar, sektördeki son gelişmeler dünya örnekleri ile harmanlanarak katılımcılara aktarılacak.

YARININ SİNEMASI İÇİN YARIŞANLAR ÖDÜLLERİNE KAVUŞACAK

Türk Sineması'nın 100. yılında iTVF'in katkılarıyla Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği tarafından düzenlenecek “2. BAK (Belgesel, Animasyon, Kısa Film) SETEM Akademi Ödülleri” sektörün kalbinin attığı yerde sahiplerini bulacak. "Yarının Sineması İçin" temasıyla gerçekleştirilecek ödül töreninde alanının en iyi 16 ismi 14 Haziran 2014 Cumartesi günü ödüllerine kavuşacak. 1964 yılında, devlet adına radyo televizyon yayınlarını gerçekleştirmek amacıyla kurulan TRT de, 50. yaşını 500'e yakın çalışanının katılacağı özel etkinliklerle iTVF 2014'te kutlayacak.

Karısını ezmeye çalıştıÇin'de bir adam, boşanma duruşmasından önce motoruyla karısını ezmeye çalıştı. Kadına çarpan saldırgan koca ardından bir otomobile çarptı. Kaza sonrası ayağa kalan adam ardından kadına palayla saldırdı. O anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber