Turgut Altınok

 • İsim
  : Turgut
 • Soyad
  : Altınok
 • Mesleği
  : Siyasetçi
 • Doğum Tarihi
  : 1957
  1957-01-01
 • Uyruğu
  : Türkiye
BİYOGRAFİSİ

Türk siyasetçi. Eski Keçiören Belediye Başkanı. 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Büyük Birlik Partisi, Keçiören Belediye Başkan Adayı.
Hayatı
 
Ankara'nın Bala ilçesinde 1957 yılında dünyaya gelen Turgut Altınok; ilkokulu Keçiören Fevzi Atlıoğlu İlkokulu’nda, Ortaokulu ve Liseyi, Keçiören Kalaba Lisesi’nde okudu. Yüksek öğrenim için gittiği Azerbaycan da Hukuk eğitimini aldı. Türkiye - Azerbaycan ilişkilerine yaptığı katkılardan dolayı Azerbaycan Vektör Uluslararası İlim Merkezi tarafından fahri doktora payesi bulunan Turgut Altınok evli ve dört çocuk babasıdır.
Siyasi Hayatı
Gençlik yıllarından itibaren Ülkü Ocakları'nda görev almaya başlayan Turgut Altınok henüz 25 yaşında Milliyetçi Çalışma Partisi Keçiören İlçe Başkanlığına, hemen akabinde de Ankara İl Başkanlığı ve Merkez Yürütme Kurulu üyeliklerine seçildi. 12 Eylül Darbesi'nden sonra Milliyetçi Hareket Partisi'nde Genel Sekreterliğe kadar yükselen Turgut Altınok 30 Mart 1994 Türkiye yerel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi, Keçiören Belediye Başkanı seçildi. Daha sonraki süreçte partisinden istifa ederek 18 Nisan 1999 Türkiye yerel seçimlerine Fazilet Partisi, Keçiören Belediye Başkan Adayı olarak giren Turgut Altınok yeniden Keçiören Belediye Başkanı seçildi.
28 Şubat süreci sonucunda Fazilet Partisi'nin kapatılması ve yerine Saadet Partisi'nin kurulması üzerine Abdullah Gül önderliğindeki yenilikçi kanatla birlikte Ak Parti'nin kurucuları arasında yer aldı ve 28 Mart 2004 Türkiye yerel seçimlerinde Ak Parti'den tekrar Keçiören Belediye Başkanlığına seçildi. 29 Mart 2009 Türkiye yerel seçimlerinde mevcut Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek ile girdiği Büyükşehir adaylığı yarışını kaybeden Turgut Altınok partisinden gelen yeniden Keçiören Belediye Başkan adaylığı teklifini de geri çevirip Ak Parti'den ayrıldı.
30 Mart 2014 Türkiye yerel seçimleri için adı birçok parti ile anılan Turgut Altınok yaptığı açıklama ile Büyük Birlik Partisi'nden, Keçiören Belediye Başkanlığına aday olduğunu duyurmuştur.


Turgut Altınok biyografisi

Turgut Altınok kimdir?

Turgut Altınok 1957 tarihinde doğmuş olup Siyasetçi olarak görev yapmaktadır.

Turgut Altınok kaç yaşındadır?

Turgut Altınok 1957 tarihinde doğmuş olup 58 yaşındadır.

Turgut Altınok ne iş yapar?

Turgut Altınok Siyasetçi olarak görev yapmaktadır.

Turgut Altınok nerelidir?

Turgut Altınok Türkiye vatandaşıdır.

En Çok Konuşulan Haberler
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.