SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

İstihdam ve eğitim destekleri artıyor

2020 projelerini açıklayan Çiğli Başkanı Gümrükçü, ilçedeki öğrencileri sevindirecek yurt ve burs kararlarını açıkladı. Ayrıca belediyenin meslek edindirme çalışmalarının artacağını belirtti

Milliyet Haber

Çiğli Belediyesi, toplam 86 başlıkta topladığı 2020 projelerini tanıttı. “Çiğli Ayağa Kalkıyor” sloganıyla işe koyulduklarını belirten Başkan Utku Gümrükçü, 2020 yılında da modern, yaşanabilir ve çevre dostu kentleşme misyonuyla çalışmaya devam edeceklerini belirtti. “Bir Kente Hizmet Onu Sevmekle Başlar” anlayışla hareket ettiklerini belirten Gümrükçü, “Çiğlilerin, huzurlu ve mutlu olacağı yaşam alanlarını oluşturmak amacıyla kentimizin fiziksel ihtiyaçlarının giderilmesinin yanı sıra sosyal, kültürel, eğitim ve sağlık konularında projeler üretiyoruz” diye konuştu. Gümrükçü, projeleri şöyle sıraladı:

“İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nde eğitim gören kız öğrencilerimizin, barınma sorununa çözüm üretmek amacıyla 185 öğrenci kapasiteli yurt inşa edeceğiz. Üniversite ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzaladığımız protokol ile de ilçede eğitim gören öğrencilere TÜBİTAK aracılığıyla destek sağlayacağız. Ayrıca, Çiğli Belediyesi’nin koordinasyonunda her apartman bir öğrenci okutacak.

Dönüşüm başlıyor

İzkent, Egekent girişi ve Köyiçi mahallelerimizde Masal Ev’i açılacak. İlçedeki tüm pazaryerleri yenilenecek. Ataşehir Mahallesi’nde, Çevre Eğitim Merkezi ve Atık Getirme Merkezi hizmete girecek. İlçemizde yaşayan engelli bireylerimiz için eğitim merkezi, İzkent Mahallesi’nde emekli evi, Kaklıç Sanat Akademisi’nde 10 bin kitaplık Abidin Dino adına bir kütüphane kuracağız. Başta kadınlarımız olmak üzere gereksinim duyan vatandaşın, Eşrefpaşa Hastanesi ile imzalayacağımız protokol çerçevesinde ücretsiz hizmet almasını sağlayacağız. Çıkmaz sokakları birçok sportif ve sanatsal aktivitenin yapılabileceği şekilde tasarlayacağız. “12 ayda 12 park” projemiz kapsamında, her ay bir park hizmete açılacak. Modern mimari tekniklerle projelendireceğimiz Harmandalı Sosyal Tesisi, kafeteryası, düğün salonu ve çocuk oyun gruplarıyla kent sakinlerimiz için huzurlu ve keyifli bir yaşam alanı olacak. Harmandalı bölgesi bizim için önemli ve imar çalışmalarımız bu bölgeyi de kapsıyor. Güzeltepe’de kentsel dönüşüm süreci başlıyor. ‘Parayı nereden bulacaksınız?’ derseniz ‘Tasarruf ve bütçe artışını sağlayacağız’ derim. Geçen yıl tek kalemde 7 milyon lira tasarruf ettik. Başımız dara düşerse biliyoruz ki arkamızda İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer var. ”

Ar-Ge merkezi

İstihdam projeleriyle de ilçe sakinlerinin geleceğini düşündüklerini belirten Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, “Ata Sanayi içinde bir Ar-Ge Merkezi kurup eğitim salonu, teknik eğitim ofisleri ile proje koordinasyon merkezi bulunduracağız. Belediyemiz bünyesindeki istihdam bürosu aracığıyla işe yerleştirme çalışmalarımız devam ediyor, süreci dijital ortama taşıyacağız. İş kurmak isteyenlerin hibe kredilerden faydalanmalarını sağlamak üzere KOSGEB ile bu dijital ortamda dersler vereceğiz” diye konuştu.

Diğer Haberler

  1. İzmir’in beklediği proje tamamlandı
  2. Yan yatan binanın tahliyesine başlandı
  3. Hayrettin Karaca Parkı ve anıtı açıldı
  4. Ersözlü’nün ‘Yeryüzü Misafiri’ raflarda
  5. 8 Mart’a özel afişle farkındalık yaratılacak
  6. Küçük izciler Başkan Gürbüz’ü ziyaret etti
  7. Fener ve balıkçı barınağı pırıl pırıl
  8. Arkadaşlarından, Çetin yürüsün diye konser
  9. Gıda denetimleri aralıksız sürüyor
  10. Ege Üniversitesi’nde cihaz geliştirme projesi

© Copyright 2020

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.