Kosgeb

Kosgeb

Son dakika KOSGEB haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan KOSGEB gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan KOSGEB haber sayfamızda...

Kosgeb

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.029 kosgeb haberi bulunmuştur.
Depremzede esnafa destek
Depremzede esnafa destek Depremzede esnafa kamudan faiz indirimli kredi olanağı sağlandı.
3.03.2024 Ekonomi
Bakan Kacır: Türk havacılığının altın çağını yaşıyoruz
Bakan Kacır: Türk havacılığının altın çağını yaşıyoruz Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Eskişehir Teknik Üniversitesi’nin İleri Prototip İstasyonu Projesi açılış programına katıldı. Bakan Kacır, "Bayraktar TB2, Anka, Akıncı, Aksungur, Bayraktar TB3, Anka 2, Anka 3, Kızılelma, Atak, Gökbey, Hürkuş, Hürjet ve Kaan ile Türk havacılığının altın çağını yaşıyoruz. " dedi.
27.02.2024 Gündem
Bakan Kacır: Son 21 yılda sağlık alanında 9 binden fazla projeye 40 milyar lira destek sağladık
Bakan Kacır: Son 21 yılda sağlık alanında 9 binden fazla projeye 40 milyar lira destek sağladık İstanbul Tanısız ve Nadir Hastalıklara Çözüm Platformu Projesi'nin tanıtım toplantısına katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Hayata geçirdiğimiz çalışmalarla bireylerin nadir ve tanısız hastalıklardan kaynaklanan sosyal ve fiziksel dezavantajlı durumlarının etkilerini azaltıyoruz. Nadir hastalıklarda yeni tanı ve tedavi yöntemlerine ışık tutacak veri tabanı oluşturuyoruz" açıklamasında bulundu.
17.02.2024 Gündem
Üniversite-sanayi iş birliği!
Üniversite-sanayi iş birliği! Bursa Uludağ Üniversitesi, iş dünyasıyla ilişkilerin geliştirilmesi ve daha fazla katma değerli proje üretilebilmesi adına üniversite-sanayi iş birliği faaliyetleri aralıksız devam ediyor.
13.02.2024 Eğitim
Depremzedelere 600 bin konut
Depremzedelere 600 bin konut Depremin yol açtığı hasarların giderilmesi ve bölgedeki vatandaşların ihtiyaçları için bu yıl bütçede 1 trilyon 28 milyar liralık kaynak ayrıldı. Bölgede konut seferberliğiyle de toplamda 600 bin 41 afet konutu depremzede hak sahiplerine teslim edilecek.
6.02.2024 Gündem
Bakan Kacır Gıda Araştırma ve Analiz Merkezi'nin açılışına katıldı
Bakan Kacır Gıda Araştırma ve Analiz Merkezi'nin açılışına katıldı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Şanlıurfa’da faaliyete giren Gıda Araştırma ve Analiz Merkezi'nin (GAAM) açılışını gerçekleştirdi.
3.02.2024 Gündem
Girişimcilik ekosistemi için yenilikçi adımlar...
Girişimcilik ekosistemi için yenilikçi adımlar... Halkbank, kadın ve genç girişimcileri Türkiye’ye değer katan, alanında önemli başarılara imza atmış liderlerle bir araya getiren ‘Vizyon Buluşmaları’nı hayata geçirdi.
2.02.2024 Ekonomi
‘İHA’larda, milli otomobilde kadınların alın ve akıl teri var’
‘İHA’larda, milli otomobilde kadınların alın ve akıl teri var’ Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, 49 bin 500 mikro ve küçük işletmeye, kadın istihdamı için, 14 milyar liranın üzerinde destek ödemesi yapıldığını açıkladı.
31.01.2024 Ekonomi
'49 bin işletmeye 14 milyar Türk Lirası destek sağladık'
'49 bin işletmeye 14 milyar Türk Lirası destek sağladık' Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, “Kadın girişimcilerimize pozitif ayrımcılık uyguluyoruz. Mikro ve küçük işletmelere son iki yıl içerisinde 56 bin 654 kadını istihdam ederken 49 bin mikro ve küçük işletmeye kadın istihdamı için 14 milyar Türk Lirasının üzerinde destek sağladık” dedi.
30.01.2024 Ekonomi
Bakan Kacır’dan, yatırımcıya destek müjdesi
Bakan Kacır’dan, yatırımcıya destek müjdesi Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Bursa iş dünyası temsilcileriyle buluştu. Bakan Kacır, Türkiye’nin kalkınma hedefleri doğrultusunda üretim yapan firmalara sundukları destekleri artıracaklarını açıkladı. KOSGEB desteklerini yüzde 100 artırmayı planladıklarını söyleyen Mehmet Fatih Kacır, Bakanlık tarafından verilen bütün teşviklerde faiz desteklerini önemli oranda artıracaklarını kaydetti.
27.01.2024 Ekonomi
TOGG'un sedan modeli ne zaman satışa çıkacak? Bakan Kacır tarih verdi
TOGG'un sedan modeli ne zaman satışa çıkacak? Bakan Kacır tarih verdi Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Togg'un sedan modelinin piyasaya çıkacağı tarih ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
10.01.2024 Ekonomi
Sürekli inovasyon için girişimlere tam destek
Sürekli inovasyon için girişimlere tam destek "Girişimlerle çalışırken, programlarımızın seçme kriterlerini belirlerken odağımıza daima müşteri ihtiyaçlarını koyduk. Bu yıl 10 girişime Avrupa'nın Silikon Vadisi Estonya ve Finlandiya'da 10 haftalık bir hızlandırma programı sunduk"
8.01.2024 Milliyet Executive
‘Kimyada ithal bağımlılığını azaltan yatırımlar desteklenmeli’
‘Kimyada ithal bağımlılığını azaltan yatırımlar desteklenmeli’ İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) Başkanı Adil Pelister, kimya sektörünün 2023’ü 31 milyar dolar dolayında ihracatla kapatacağını öngörerek, özellikle AB’deki durgunluğun sektörün ihracatında yüzde 9’a varan gerilemeye yol açtığını anlattı.
29.12.2023 Ekonomi
Türkiye ile Özbekistan arasında KEK Protokolü imzalandı
Türkiye ile Özbekistan arasında KEK Protokolü imzalandı Türkiye-Özbekistan Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) Protokolü imzalandı.
26.12.2023 Haberler
Türkiye ile Özbekistan arasında KEK Protokolü imzalandı
Türkiye ile Özbekistan arasında KEK Protokolü imzalandı Türkiye-Özbekistan Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) Protokolü imzalandı.
26.12.2023 Gündem
Bilim, sanat  ve teknoloji konuşuldu
Bilim, sanat ve teknoloji konuşuldu Üç gün boyunca Denizli’de bilim, sanat ve teknolojinin konuşulacağı Büyükşehir Belediyesi’nin ilkini düzenlediği Genç Yetenekler Festivali kapılarını açtı.
23.12.2023 Ege
FETÖ'nün hücre evlerine operasyon: Çok sayıda şüpheli gözaltına alındı
FETÖ'nün hücre evlerine operasyon: Çok sayıda şüpheli gözaltına alındı İstanbul’da Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ/PDY) hücre evlerine yapılan operasyonlarda, aralarında kamudan ihraç doçent, TSK’dan ihraç astsubay ile 1 KOSGEB kurum çalışanının da bulunduğu 13 şüphelinin yakalandığı bildirildi. Gözaltına alınan şüphelilerin kriptolu haberleşme programı ByLock'u aktif kullandığı ve iletişimde oldukları kişilerin FETÖ'den yargılandığı bilgilerine ulaşıldı.
21.12.2023 Haberler
FETÖ'nün hücre evlerine operasyon: Çok sayıda şüpheli gözaltına alındı
FETÖ'nün hücre evlerine operasyon: Çok sayıda şüpheli gözaltına alındı İstanbul’da Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ/PDY) hücre evlerine yapılan operasyonlarda, aralarında kamudan ihraç doçent, TSK’dan ihraç astsubay ile 1 KOSGEB kurum çalışanının da bulunduğu 13 şüphelinin yakalandığı bildirildi. Gözaltına alınan şüphelilerin kriptolu haberleşme programı ByLock'u aktif kullandığı ve iletişimde oldukları kişilerin FETÖ'den yargılandığı bilgilerine ulaşıldı.
21.12.2023 Gündem
Deprem bölgesi için yeni finansman
Deprem bölgesi için yeni finansman Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Dünya Bankası’nın ardından Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı’nın (JICA) da deprem bölgesine finansal destek sağlayacağını duyurdu.
21.12.2023 Ekonomi
Bakan Kacır duyurdu: Deprem bölgesine yeni finansman desteği
 Bakan Kacır duyurdu: Deprem bölgesine yeni finansman desteği Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Dünya Bankası’nın ardından Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı’nın (JICA) da deprem bölgesine finansal destek sağlayacağını duyurdu.
20.12.2023 Ekonomi
Eğitim projelerine üniversiteyi de ekledi
Eğitim projelerine üniversiteyi de ekledi Eğitimde pek çok projeyi hayata geçiren Tuzla Belediyesi, bölgedeki sanayicilerle kurduğu Türkiye Temel Bilimler Üniversitesi ile yükseköğretimde bir ilke imza atıyor. Üniversite, 2025-2026 akademik yılında kapılarını açacak.
20.12.2023 Eğitim
Bakan Kacır: Türkiye yerli patent başvurularında 12'nci sırada
Bakan Kacır: Türkiye yerli patent başvurularında 12'nci sırada Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Cumhuriyet tarihinde ilk kez bir Türk vatandaşını, Alper Gezeravcı’yı Uluslararası Uzay İstasyonu'nda bilimsel deneyler gerçekleştirmek üzere 9 Ocak 2024 tarihinde uzaya göndereceklerini söyledi.
15.12.2023 Ekonomi
450 milyon dolar bütçeli Türkiye Yeşil Sanayi Projesi devreye alınıyor
450 milyon dolar bütçeli Türkiye Yeşil Sanayi Projesi devreye alınıyor SANAYİ ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, “Dünya Bankası ile 450 milyon dolar bütçeli Türkiye Yeşil Sanayi Projesi’ni devreye alıyoruz” dedi. Bakan Kacır, “Teknolojik ve stratejik yatırımlara odaklanan, yıllık 100 milyar lira olmak üzere 3 yılda 300 milyar lira limit tahsis edilmesi planlanan Yatırım Taahhütlü Avans Kredisi programı da sanayicilerimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.
8.12.2023 Ekonomi
Girişim dünyası Take Off İstanbul’da buluştu
Girişim dünyası Take Off İstanbul’da buluştu Dünyanın dört bir yanından girişimleri ve yatırımcıları bir araya getiren Take Off İstanbul Girişim Zirvesi sona erdi. Lütfi Kırdar Kongre Merkezinde düzenlenen, ülkemizin yüksek teknoloji firmalarından değerli girişimlerine, uluslararası girişim merkezlerinden teknoparklara varan geniş bir partner ağına sahip olan zirve, girişim ekosisteminin büyük oyuncularını bir araya getirerek girişimciler için bir iş birliği zemini oluşturdu. İki gün süren ve 43 ülkeden 1252 girişimin başvuru yaptığı zirvede toplam 200 yerli ve yabancı girişim yer aldı. Azerbaycan ve Katar’ın ülke pavilyonlarının yer aldığı, 100'den fazla yatırımcının katıldığı zirve ziyaretçilerine de girişimci, paydaş ve sponsorların stantlarında farklı ürünleri deneyimleme, ilham veren konuşmacıları dinleme ve birçok önemli isimle tanışma şansı sundu.
7.12.2023 Teknoloji
Bakan Kacır açıkladı! 182 girişime toplam 590 milyon liralık yatırım
Bakan Kacır açıkladı! 182 girişime toplam 590 milyon liralık yatırım Türkiye inovasyon haftası programı ödül törenine katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Teknoloji ve inovasyon fonu, bölgesel kalkınma fonu, bölgesel girişim sermayesi fon çağrıları ve Bilişim Valisi Girişim Sermayesi Yatırım Fonu ile 152 milyon lirası, 16 yatırım fonu aracılığıyla olmak üzere 182 girişime toplam 590 milyon lira yatırım yaptık. Bu fonlar, oluşturdukları kaldıraç etkisiyle girişimlerimizin 23 milyar lira sermaye kaynağına erişimini sağladı" dedi.
25.11.2023 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Kosgeb ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.