Kosgeb

Kosgeb

Son dakika KOSGEB haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan KOSGEB gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan KOSGEB haber sayfamızda...

Kosgeb

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 721 kosgeb haberi bulunmuştur.
Üç bileşenden silah namlularının ömrünü uzatan karışım!
Üç bileşenden silah namlularının ömrünü uzatan karışım!Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) yerleşkesindeki Kapadokya Teknopark'ta, silahların namlu ömrünü uzatmak amacıyla geliştirilen özel karışımın prototiplerdeki ön testinde başarı sağlandı.
5.03.2021Teknoloji
KOSGEB geçen yıl 69 bine yakın işletmeye destek verdi
KOSGEB geçen yıl 69 bine yakın işletmeye destek verdiKüçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkili olduğu 2020'de, Türkiye'nin 7 bölgesinde, imalattan inşaata, ulaştırmadan bilgi ve iletişime kadar çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren 69 bine yakın işletmeye destek verdi.
3.03.2021Ekonomi
KOSGEB 69 bine yakın işletmeye destek verdi
KOSGEB 69 bine yakın işletmeye destek verdiKüçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkili olduğu 2020'de, Türkiye'nin 7 bölgesinde, imalattan inşaata, ulaştırmadan bilgi ve iletişime kadar çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren 69 bine yakın işletmeye destek verdi.
3.03.2021Uzmanpara
Devlet desteğiyle kendi şirketini kuran kadın girişimci hayallerinin peşinden gidiyor
Devlet desteğiyle kendi şirketini kuran kadın girişimci hayallerinin peşinden gidiyorYurt dışında bir süre çalıştıktan sonra Türkiye'ye dönen kadın girişimci, KOSGEB ve TÜBİTAK'tan aldığı destekle Antalya'daki TEKNOKENT'te yapay zeka üzerine çalışmalar yapan şirket kurdu.
19.02.2021Haberler
Kurstan seri üretime geçildi: Bilyesiz rulman yaptılar!
Kurstan seri üretime geçildi: Bilyesiz rulman yaptılar!Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığından (KOSGEB) ileri girişimcilik makine teçhizat hibe desteği alan iki girişimci kuzen, Bursa'da kurdukları atölyede, ithal edilen ve makine teknolojisinde birçok alanda kullanılan doğrusal hareketli bilyesiz rulmanın prototipini üretti.
15.02.2021Teknoloji
‘Savunmada yerlilik oranı % 70’i aştı’
‘Savunmada yerlilik oranı % 70’i aştı’Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, savunma sanayiinde yerlilik oranının yüzde 70 düzeyini aştığını bildirdi.
6.02.2021Ekonomi
KOBİ'lerin dijital dönüşümü için yeni çağrıya çıkılacak
KOBİ'lerin dijital dönüşümü için yeni çağrıya çıkılacakSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, KOSGEB aracılığıyla yürütülen KOBİ Gelişim Destek Programı (KOBİGEL) kapsamında 2020 yılında ilan edilen çağrıyla, dijital dönüşüm odaklı 396 projeye 158 milyon lira katkıda bulunduklarını belirterek, "KOBİGEL'in dijitalleşme odaklı yeni çağrısını da yakında ilan edeceğiz." dedi.
27.01.2021Ekonomi
KOSGEB destekleri teminatsız da verilebilecek
KOSGEB destekleri teminatsız da verilebilecekKüçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığının (KOSGEB) geri ödemeli olarak sağlanacak destekleriyle erken ödemeleri KOBİ'lerin finansmana erişiminin kolaylaştırılması amacıyla teminatlı veya teminat alınmaksızın verilebilecek.
6.01.2021Ekonomi
KOSGEB destekleri teminatsız da verilebilecek
KOSGEB destekleri teminatsız da verilebilecekKüçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığının (KOSGEB) geri ödemeli olarak sağlanacak destekleriyle erken ödemeleri KOBİ'lerin finansmana erişiminin kolaylaştırılması amacıyla teminatlı veya teminat alınmaksızın verilebilecek.
6.01.2021Uzmanpara
Hepsi zehir gibi
Hepsi zehir gibiSındırgı’da, öğretmen Ahmet İyem, Kovid sonrası öğrencilerin okula döneceği gün için ortam temizleyici makine yaptı. İzmir’de, liseli Eray ile Berkay, DEPARK Teknoloji Geliştirme AŞ’nin mentörlüğünde yerli insülin pompası projesi hazırladı. Manisa’da Tolga Karanlıkoğlu ile Erhan Şahin, TEKNOKENT’te ürettikleri mobil oyunları birçok ülkeye satıyor.
25.12.2020Ege
Kosgeb Nedir, Ne İşe Yarar? Kosgeb'ten Faydalanmak İçin Ne Yapılmalıdır?
Kosgeb Nedir, Ne İşe Yarar? Kosgeb'ten Faydalanmak İçin Ne Yapılmalıdır?Kendi işini kurmak isteyen küçük girişimcilere yardımcı olan bir kuruluştur KOSGEB... Fakat bu konuda, yeni iş kurmak isteyen kişilerin akıllarında cevaplanmamış bir sürü soru bulunur. 1990 senesinden bu yana küçük ölçekli kuruluşlara karşılıklı ve karşılıksız olarak yardım yapan KOSGEB'e nasıl başvurulduğu, kimlerin faydalandığı, KOSGEB Nedir? Ne işe yarar? Gibi soruların cevaplarını sizler için derledik.
Son dakika... Bakan Varank'tan yerli otomobil için flaş açıklama
Son dakika... Bakan Varank'tan yerli otomobil için flaş açıklamaGelen son dakika haberine göre; TBMM Genel Kurulu’nda, 2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi'nin maddelerinin görüşmeleri sürüyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank yaptığı konuşmada, "Türkiye'nin otomobili tersine beyin göçünü de ciddi manada teşvik ediyor. Küresel tecrübesi olan genç mühendislerimiz, yazılımcılarımız, yöneticilerimiz; yurt dışındaki işlerini bırakıp Türkiye'nin otomobili için vatanlarına döndüler." ifadelerini kullandı.
11.12.2020Siyaset
İstanbul'da bu yıl 51 bin esnaf iş yeri açtı
İstanbul'da bu yıl 51 bin esnaf iş yeri açtıPandemi döneminde sayısı artırılan esnaf destek paketleriyle, İstanbul’da 2020 yılı Ocak- Aralık döneminde yeni esnaf sayısında rekor kırıldı, kadın girişimcilerin de sayısı arttı. İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin (İSTESOB) Başkanı Faik Yılmaz, “Devletimiz esnaf ve sanatkara destek verdiği sürece bu yeni iş yerleri açılacak, çoğalacak" dedi.
9.12.2020Uzmanpara
İstanbul'da bu yıl 51 bin esnaf iş yeri açtı
İstanbul'da bu yıl 51 bin esnaf iş yeri açtıPandemi döneminde sayısı artırılan esnaf destek paketleriyle, İstanbul’da 2020 yılı Ocak- Aralık döneminde yeni esnaf sayısında rekor kırıldı, kadın girişimcilerin de sayısı arttı. İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin (İSTESOB) Başkanı Faik Yılmaz, “Devletimiz esnaf ve sanatkara destek verdiği sürece bu yeni iş yerleri açılacak, çoğalacak" dedi.
9.12.2020Ekonomi
Vakıf Katılım’dan "KOBİ Finansman Destek Programı"
Vakıf Katılım’dan "KOBİ Finansman Destek Programı"Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş "KOBİ’lerimizin yatırımlarını ve üretimlerini destekliyoruz. Şimdiye kadar olduğu gibi önümüzdeki süreçte de imalat, istihdam, ihracat, inovasyon alanında reel sektöre desteğimizi artırarak devam ettireceğiz" dedi.
8.12.2020Ekonomi
Son dakika: Bakan açıkladı! 158 milyon TL destek geliyor
Son dakika: Bakan açıkladı! 158 milyon TL destek geliyorSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, KOSGEB’in “İmalat Sanayinde Dijitalleşme” temalı çağrısının sonuçlarını açıkladı. Bu çağrı ile akıllı dijital teknolojileri geliştiren veya akıllı dijital teknolojileri imalat süreçlerinde kullanan KOBİ’leri desteklediklerini ifade eden Bakan Varank, “396 KOBİ’mize yaklaşık 158 milyon TL destek sağlayacağız.” dedi.
1.12.2020Ekonomi
Vergi affı çıktı mı? 2020 Vergi affı bekleyenlere borç yapılandırma haberi!
Vergi affı çıktı mı? 2020 Vergi affı bekleyenlere borç yapılandırma haberi!Vergi borçları olan vatandaşlar son zamanlarda af haberi bekliyordu. Bugün Resmi Gazete'de yayımlanan duyuruya göre Vergi borcu yapılandırması yürürlüğe girdi. Vergi, prim borçları, köprü ve trafik cezaları yeniden yapılandırılacak. Borçların 18 taksitle ödenmesinin önünü açan düzenlemenin tüm detayları haberimizde...
17.11.2020Ekonomi
KOSGEB alacakları yeniden yapılandırılıyor
KOSGEB alacakları yeniden yapılandırılıyorSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "(Borç yapılandırması ve istihdam teşvikine ilişkin kanun) Bu kapsamda toplam 34 milyon liralık KOSGEB alacağını yeniden yapılandırıyoruz" dedi.
16.11.2020Ekonomi
Çevre dostu kese kâğıdı
Çevre dostu kese kâğıdıGirişimci Aysun Sarı, Sakarya’da KOSGEB’den aldığı destekle doğaya zarar vermeyen ve su sızdırmayan özelliğe sahip kese kâğıdı üretiyor.
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın yatırım ve destek bütçesinde büyük artış
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın yatırım ve destek bütçesinde büyük artışSanayi ve Teknoloji Bakanlığının 2021 yılı bütçesi, 2020'ye göre yüzde 50,1 artışla yaklaşık 12 milyar liraya çıkarıldı.
25.10.2020Ekonomi
110 bin TL destekle bu işe girdi! Erkeklere taş çıkartıyor...
110 bin TL destekle bu işe girdi! Erkeklere taş çıkartıyor...Aydın'da, KOSGEB'den aldığı 110 bin liralık destekle kapı imalathanesi işine giren 24 yaşındaki Mübeccel Sinem Elbir, istihdam sağladığı 3 kişiyle üretim yapıyor.
15.10.2020Ekonomi
Hedefi fabrika sahibi olmak
Hedefi fabrika sahibi olmak Aydın’da KOSGEB’den aldığı 110 bin liralık destekle sanayide kapı imalathanesi açan 24 yaşındaki Mübeccel Sinem Elbir, işlerini daha da büyütüp fabrika sahibi olmayı hedefliyor...
14.10.2020Ege
Denizciler sanal gerçeklikle eğitiliyor
Denizciler sanal gerçeklikle eğitiliyorİzmir'de bir teknoloji firmasının geliştirdiği yazılım teknolojisi, denizcilik sektöründeki eğitimlerin VR gözlük kullanarak sanal ortamda sunulmasına olanak veriyor.
14.10.2020Teknoloji
"Çiçekçilik ruhu hep içimdeydi"
"Çiçekçilik ruhu hep içimdeydi"Dedesi sayesinde şakayıkların arasında büyüyen Maria Bulanalp, KOSGEB’in girişimci kadınlara yönelik desteğiyle başladığı çiçekçilikte tasarımlarıyla kendine bir kulvar açtı, içindeki ruhu yaşama geçirdi
3.10.2020Ege
Sanayiciler istedi, Türk bilim insanları Diyarbakır'da üretti
Sanayiciler istedi, Türk bilim insanları Diyarbakır'da ürettiDiyarbakır'da sanayicilerin isteği üzerine Türkiye'de üretimi olmayan ve tamamen dışa bağımlı olunan kontak lens solüsyonu Dicle Üniversitesi ve Teknokent işbirliğiyle, Türk bilim insanlarınca PRO-VISION markası ile üretildi. 2021 yılı başında piyasaya sunulması beklenen solüsyonu üreten ekibin başında yer alan Dicle Üniversitesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Aydemir, TÜİK verilerine göre geçen yıl solüsyonda 100 milyon dolar tutarında ithalat gerçekleştiğini belirterek, "Mevcut ürünlerden daha iyi bir hale getirmek için tüm fiziksel ve kimyasal testleri yaparak, farklı bir ürün ortaya çıkardık. Herhangi bir bakteri ve virüse karşı duyarlı bir solüsyondur. Şu an CE belgesi başvurusunu yaptık, inceleme aşamasında" dedi.
30.09.2020Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

kosgebdestekkobiizmirege

Kosgeb ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.