Kosgeb

Kosgeb

Son dakika KOSGEB haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan KOSGEB gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan KOSGEB haber sayfamızda...

Kosgeb

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 801 kosgeb haberi bulunmuştur.
Bileziklerini satıp atölye açtı, kendi işinin patronu oldu
Bileziklerini satıp atölye açtı, kendi işinin patronu olduElazığ’da yaşayan Fethiye Yıldız, evliliğinden kalan 4 bileziğini satıp Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığından (KOSGEB) destek alarak çömlek atölyesi kurdu. Zamanla atölyesini büyüten Yıldız, ailesiyle birlikle 30'a yakın ürün çıkarıp talepleri karşılamaya başladı.
24.05.2022Yaşam
BTSO EVM’den hizmet alan KOBİ’lere 400 bin lira destek
BTSO EVM’den hizmet alan KOBİ’lere 400 bin lira destekKüçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından hayata geçirilen Enerji Verimliliği Merkezi’nden (BTSO EVM) hizmet alan KOBİ’lere 400 bin liraya kadar destek sağlayacak.
27.04.2022Kobi
KOSGEB’in destekleri MÜSİAD’a değer katıyor
KOSGEB’in destekleri MÜSİAD’a değer katıyorMüstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi Başkanı Bilal Saygılı ve Yönetim Kurulu üyeleri, KOSGEB Başkanı Hasan Basri Kurt’u ağırladı. Görüşmede, KOSGEB destek programları ve muhtemel iş birliği olanakları ele alındı.
1.04.2022Ege
Bursa'nın kumaşına 60 ülkeden akın var
Bursa'nın kumaşına 60 ülkeden akın varGiysilik kumaş alanında bölgenin en büyük fuarı olan Bursa Textile Show kapılarını açtı. Bursa iş dünyasının çatı kuruluşu Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) öncülüğünde düzenlenen fuara, 60'a yakın ülkeden 400'e yakın sektör profesyoneli katıldı.
17.03.2022Ekonomi
TESK Başkanı Palandöken: KOSGEB’in girişimcilik destekleri azalıyor
TESK Başkanı Palandöken: KOSGEB’in girişimcilik destekleri azalıyorTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ülkelerin gelişiminin temelinde girişimciliğin yattığını belirterek, “KOSGEB desteklerinde girişimcilik destek programına verilen tutarın ve program sonucu açılan işletme sayısının her geçen yıl artması gerekirken azalması üzücü bir durum” dedi.
2.03.2022Ekonomi
EMITT ‘sağlıkla’ açıldı
EMITT ‘sağlıkla’ açıldı2021 yılında küresel pandemi sebebiyle gerçekleştirilmeyen, dünyanın en büyük beş turizm fuarı arasında yer alan Uluslararası Doğu Akdeniz Turizm Fuarı – EMITT, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılımı ile açıldı. Türk Hava Yolları’nın kurumsal sponsorluğunda 25’incisi gerçekleşen EMITT Fuarı, KOSGEB’in desteğiyle ve Türkiye Otelciler Federasyonu ile Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği’nin iş ortaklığında ziyaretçilerini ağırlıyor.
10.02.2022Ekonomi
KOSGEB afet bölgesinde yer alan 519 işletmeye 49 milyon lira ödeme yaptı
KOSGEB afet bölgesinde yer alan 519 işletmeye 49 milyon lira ödeme yaptıKOSGEB Kastamonu İl Müdürü Nevzat Erol, sel afetinin yaşandığı Kastamonu’da bulunan 519 işletmeye 49 milyon lira Acil Yardım Destek Kredisi sağladıklarını belirterek, yeni yıldan geçerli olmakla birlikte istihdam edilecek her bir personel içinde 2 yıl geri ödemesiz faizsiz 100 bin lira kredi desteği sağlayacaklarını açıkladı.
9.02.2022Ekonomi
KOSGEB’in hızlı destek programına başvurular devam ediyor
KOSGEB’in hızlı destek programına başvurular devam ediyorKOSGEB Düzce İl Müdürlüğü, destek programına başvuruların devam ettiğini ve 31 Mart 2022 tarihinde başvuru süresinin son bulacağını hatırlattı.
23.01.2022Ekonomi
75 bin mezuna yeni iş kapısı! KOSGEB Başkanı canlı yayında ayrıntılarını açıkladı
75 bin mezuna yeni iş kapısı! KOSGEB Başkanı canlı yayında ayrıntılarını açıkladıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdesini verdiği KOSGEB destekli istihdam programı binlerce gence iş kapısı açacak. Buna göre KOSGEB gençlerin istihdama katılmalarını kolaylaştıracak önemli bir adım attı. Her yeni istihdama 100 bin lira sağlanacak . İşletme 2 yıl sonra faizsiz ve komisyonsuz olarak KOSGEB'e geri ödeme yapacak. Peki kimler nasıl yararlanacak? KOSGEB Başkanı Hasan Basri Kurt canlı yayında tek tek anlattı. İşte detaylar...
5.01.2022Haberler
75 bin mezuna yeni iş kapısı! KOSGEB Başkanı canlı yayında ayrıntıları açıkladı
75 bin mezuna yeni iş kapısı! KOSGEB Başkanı canlı yayında ayrıntıları açıkladıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdesini verdiği KOSGEB destekli istihdam programı binlerce gence iş kapısı açacak. Buna göre KOSGEB gençlerin istihdama katılmalarını kolaylaştıracak önemli bir adım attı. Her yeni istihdama 100 bin lira sağlanacak. İşletme 2 yıl sonra faizsiz ve komisyonsuz olarak KOSGEB'e geri ödeme yapacak. Peki kimler nasıl yararlanacak? KOSGEB Başkanı Hasan Basri Kurt canlı yayında tek tek anlattı. İşte detaylar...
5.01.2022Ekonomi
KOSGEB nedir, açılımı ne demek? KOSGEB lise ve üniversite mezunu desteği başvuru şartları neler?
KOSGEB nedir, açılımı ne demek? KOSGEB lise ve üniversite mezunu desteği başvuru şartları neler? Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı yani KOSGEB, desteklerle sayısız kişye iş fırsatı sunuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, KOSGEB destekleri hakkında müjdeyi verdi. Peki, KOSGEB nedir?
3.01.2022Ekonomi
Son dakika: Erdoğan müjdeleri sıraladı! KOSGEB destekleri genişletiliyor, kömür yardımı gibi doğal gaz desteği geliyor
Son dakika: Erdoğan müjdeleri sıraladı! KOSGEB destekleri genişletiliyor, kömür yardımı gibi doğal gaz desteği geliyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada KOSGEB destekleriyle ilgili yeni müjdeyi duyurdu. Enerji desteğini de duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Vatandaşlarımıza yapılan kömür yardımlarının yeni yıl ile birlikte, altını şimdi çiziyorum, doğal gaz faturası desteği olarak da verilebileceğinin haberini sizlerle paylaşmak istiyorum" dedi.
3.01.2022Ekonomi
Bakan Varank duyurdu! Savaş konseptlerini değiştirecek, son safhaya gelindi...
Bakan Varank duyurdu! Savaş konseptlerini değiştirecek, son safhaya gelindi...Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Savaş konseptlerini değiştiren sıvı yakıtlı RAMJET projesinde son safhaya geldik. Süpersonik hızlarda çalışan bir RAMJET Motor prototipini 2022’de ortaya çıkaracağız” dedi.
8.12.2021Siyaset
Son dakika... Kılıçdaroğlu'nun TBMM'deki el hareketine Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert tepki
Son dakika... Kılıçdaroğlu'nun TBMM'deki el hareketine Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert tepkiCumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun Meclis'teki el hareketine 'Bu millet bu tür ahlaksızlara, böyle bir yolu “hadi yürü” demez. Ona başka türlü “yürü” der' sözleriyle tepki gösterdi. Kur manipülasyonuyla ilgili DDK'nın araştırma yaptığını belirten Erdoğan "Bu kur ataklarını da tersine çevireceğimize inanıyorum. Her zaman söylediğim gibi, inşallah bu da bizi teğet geçecektir." dedi. Stokçuluğa değinen Erdoğan "Hem ellerindekine el koyacağız hem de cezai müeyyideleri yüksek tutacağız. Kim olursa olsun, her alanda stokçuluk yapanın tepesindeyiz." ifadelerini kullandı.
8.12.2021Siyaset
Tarımın Silikon Vadisi olacak
Tarımın Silikon Vadisi olacakİzmir Ticaret Borsası (İTB), kuruluşunun 130. yılında yeni projeleri hayata geçiriyor. İzmir Tarım Teknoloji Merkezi (İTTM) projesi için İzmir Kalkınma Ajansı, gastronomi projesi kapsamında da İzmir Büyükşehir Belediyesi ile iş birliklerine gidildi.
7.12.2021Ekonomi
‘Ud’un’ hikayesi Bodrum’dan Avrupa’ya uzanıyor
‘Ud’un’ hikayesi Bodrum’dan Avrupa’ya uzanıyorMuğla'nın Bodrum ilçesinde yaşayan 60 yaşındaki Cengiz Erendor (60), 20 yıl süren müzik yaşamının ardından KOSGEB'ten aldığı destekle ud üretim atölyesi kurdu.
13.11.2021Yaşam
Tahrip gücü yüksek silahlara karşı "modüler balistik lego beton" üretildi
Tahrip gücü yüksek silahlara karşı "modüler balistik lego beton" üretildiAmasya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nde görevli Dr. Öğr. Üyesi Murat Gökçe ile kimya mühendisi eşi Sonnur Gökçe, Üniversite ve KOSGEB desteğiyle, "modüler balistik lego beton" geliştirdi.
12.11.2021Teknoloji
İzmir depreminden etkilenen işletmeler yaralarını KOSGEB ile sardı
İzmir depreminden etkilenen işletmeler yaralarını KOSGEB ile sardıİzmir'de geçen yıl 30 Ekim'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki deprem sonrası Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Başkanlığı tarafından verilen "İzmir İli Acil Destek Kredisi", sarsıntıdan etkilenen işletmelere can suyu oldu.
27.10.2021Ekonomi
AK Partili Ayşe Keşir, Kayseri'de konuştu
AK Partili Ayşe Keşir, Kayseri'de konuştuAK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir, son 19 yılda kamu kurumlarının ciddi hibe desteklerinin olduğunu ve bunların büyük kısmının kadınlara pozitif ayrımcılık uyguladığını bildirdi.
19.10.2021Siyaset
Devlet desteğiyle bardak üreten kadın girişimcinin hedefi fabrika kurmak
Devlet desteğiyle bardak üreten kadın girişimcinin hedefi fabrika kurmakBingöl'de yaşayan 2 çocuk annesi girişimci Elvan Bayram, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığından (KOSGEB) aldığı destekle tek kullanımlık karton bardak üretim merkezi kurdu.
16.10.2021Ekonomi
KOSGEB'den tadilat ve onarım işlerine ilişkin haberlere yalanlama
KOSGEB'den tadilat ve onarım işlerine ilişkin haberlere yalanlamaKOSGEB, bir gazetede "KOSGEB binasına 47 bin liralık klozet" ve "Bürokrata masajlı duş ve akıllı klozet" başlıklarıyla yayımlanan haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.
11.10.2021Ekonomi
KOSGEB destek mekanizmalarını 'yeşil kalkınmaya' uyarlayacak
KOSGEB destek mekanizmalarını 'yeşil kalkınmaya' uyarlayacakKüçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Başkanı Hasan Basri Kurt, emisyonun azaltılmasıyla ilgili bilinç oluşturmak için firmalara yerinde ve ücretsiz "enerji verimliliği danışmanlığı" desteği vereceklerini bildirdi.
9.10.2021Ekonomi
Bakan Yanık: Kadın kooperatiflerini teşvik etmeye çalışıyoruz
Bakan Yanık: Kadın kooperatiflerini teşvik etmeye çalışıyoruzAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, kadın girişimciliğinin dünya çapında genişleyen rekabet ortamında yaratacağı yeni fırsatlardan dolayı ekonomik büyümeye ivme kazandıracak bir etken olarak kabul gördüğünü belirterek, "Bu süreçte ülkelerin küresel düzeyde rekabet etmesini kolaylaştıran kadın girişimciliğinin önünün açılmasında, kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarının ne kadar önemli ve bu birlikteliğin ne kadar kıymetli olduğunu gösteriyor." dedi.
8.10.2021Ekonomi
Mini yaklaşımla yeni yol öyküsü
Mini yaklaşımla yeni yol öyküsüBiletall’ı geçen yıl obilet’e satan girişimci Yaşar Çelik, yoldan ayrı kalamadı ve Miniyol.com ile araç kiralama sektörüne girdi. Miniyol, 3 adımda kiralama, kullanıcının online işlem sırasında ‘mini ödeme’ yapması gibi özellikler taşıyor.
5.10.2021Kobi
Bakan Varank: Aziz hocamız doktora sonrası araştırma yapacak genç bilim insanlarıyla çalışacak
Bakan Varank: Aziz hocamız doktora sonrası araştırma yapacak genç bilim insanlarıyla çalışacak Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Nobel ödüllü bilim insanı Aziz Sancar adına doktora sonrası araştırma bursu programı başlatacaklarını belirterek, “Bu özel programda doktora sonrası araştırma yapacak genç bilim insanlarını Aziz hocamız bizzat seçecek ve kendi laboratuvarında 2 yıl boyunca doktora sonrası araştırmalarda onlarla beraber çalışacak." dedi.
29.09.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Kosgeb ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.