Kosgeb

Kosgeb

Son dakika KOSGEB haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan KOSGEB gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan KOSGEB haber sayfamızda...

Kosgeb

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 734 kosgeb haberi bulunmuştur.
509 milyon dolar startup’lara aktı
509 milyon dolar startup’lara aktıTürkiye’de startup yatırımları hız kesmiyor. 2021 yılının ilk çeyreğinde Türk startup’ların çektiği yatırımlar yine rekor kırdı. Startups.watch’un açıkladığı ilk çeyrek rakamlarına göre, Türkiye’de girişimler, melek ve girişim sermayesi (VC) fonlarından 62 yatırım turunda 509 milyon dolar yatırım çekti.
15.04.2021Ekonomi
1 milyon  TL’ye kadar  dijital KOBİ desteği
1 milyon TL’ye kadar dijital KOBİ desteğiSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, KOSGEB’in dün itibarıyla “İmalat Sanayinde Dijitalleşme” temasıyla 3’üncü çağrıya çıktığını ve bu kapsamda KOBİ’lere 1 milyon liraya kadar dijitalleşme desteği verileceğini bildirdi.
8.04.2021Ekonomi
Bakan açıkladı! KOBİ'lere 1 milyon liraya kadar destek
Bakan açıkladı! KOBİ'lere 1 milyon liraya kadar destekSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, KOSGEB'in bugün itibarıyla "İmalat Sanayinde Dijitalleşme" temasıyla 3'üncü çağrıya çıktığını ve bu kapsamda KOBİ'lere 1 milyon liraya kadar dijitalleşme desteği verileceğini bildirdi.
7.04.2021Ekonomi
Kosgeb Destekleri Nelerdir? Kosgeb Tarafından Desteklenen Sektörler Hangileridir?
Kosgeb Destekleri Nelerdir? Kosgeb Tarafından Desteklenen Sektörler Hangileridir?Kosgeb tarafından desteklenen sektörler vardır. Bu sektörlere başvurarak kosgeb aracılığı ile devletten yatırım desteği almak mümkündür. Kosgeb destekleri ile birlikte pek çok kişi işini kurarak kendi işinin patronu olmaktadırlar. Kosgeb ile destek alarak kendi işini kurmak isteyen kişiler internet üzerinden de araştırma yapmaktadırlar. Peki kosgeb destekleri nelerdir? Kosgeb tarafından desteklenen sektörler hangileridir? İşte Kosgeb destekleri ile ilgili bütün bilgiler.
31.03.2021Eğitim
Bakan Varank'tan önemli 'Grafen' açıklaması
Bakan Varank'tan önemli 'Grafen' açıklamasıBakan Varank: "(Grafen Seri Üretim Tesisi) Türkiye, bugün açılışını yaptığımız yatırımla, grafeni seri üretebilen 10 ülkeden biri konumuna geliyor. Çevre dostu, düşük maliyetle ve endüstriyel boyutta üretim yapacak tesis, kapasitesiyle dünyanın en büyük grafen üretim merkezlerinden olacak." dedi.
30.03.2021Ekonomi
Devlet desteğiyle değirmen kuran kadın girişimci ata buğdayına sahip çıktı
Devlet desteğiyle değirmen kuran kadın girişimci ata buğdayına sahip çıktıKarslı girişimci Hümeyra Hanım Baki, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) desteğiyle değirmen kurarak iş sahibi oldu.
28.03.2021Haberler
Devlet destek verdi! Türkiye'nin 3 bölgesinden sipariş yağıyor
Devlet destek verdi! Türkiye'nin 3 bölgesinden sipariş yağıyorKarslı girişimci Hümeyra Hanım Baki, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) desteğiyle değirmen kurarak iş sahibi oldu.
28.03.2021Ekonomi
Yerli otomobili ilgilendiren gelişme! En fazla 2 yıl...
Yerli otomobili ilgilendiren gelişme! En fazla 2 yıl...KOSGEB'in "Ar-Ge, Ür-Ge ve İnovasyon Destek Programı"nın ilk çağrısı kapsamında otomotiv ve elektronik sektörlerinde desteklenecek projelerin Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) gibi projelerde tedarik ekosistemin oluşmasına da katkı sağlaması bekleniyor.
27.03.2021Teknoloji
Kosgeb Nedir, Kimler Faydalanabilir? Kosgeb Kredisi Ve Desteği Nasıl Alınır?
Kosgeb Nedir, Kimler Faydalanabilir? Kosgeb Kredisi Ve Desteği Nasıl Alınır?Girişimcilik yapmak isteyen kişiler, sermayesi olmadığı zamanlarda bazı yollara başvurabiliyor. KOSGEB bu konuda kişilerin merak ettiği bir konudur. KOSGEB'den kimlerin faydalanabileceği kişiler tarafından merak edilen bir konu oluyor. KOSGEB nedir, kimler faydalanabilir? KOSGEB kredisi ve desteği nasıl alınır? İşte, merak edilen tüm detaylar.
25.03.2021Eğitim
Bakan Varank'tan piyasalarla ilgili önemli açıklama
Bakan Varank'tan piyasalarla ilgili önemli açıklamaSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Son günlerde finansal piyasalarda yaşanan dalgalanmaların Türkiye ekonomisinin gerçekleriyle örtüşmediğini ifade etmek istiyorum. Güçlü sanayi alt yapımızla üretim çarkları tüm hızıyla dönmeye devam ediyor" dedi.
25.03.2021Ekonomi
Devlet desteği eski hükümlüyü kendi işinin patronu yaptı
Devlet desteği eski hükümlüyü kendi işinin patronu yaptıDenizli'nin Pamukkale ilçesinde yaşayan eski hükümlü Mükerrem Güleç, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığından (KOSGEB) ve Türkiye İş Kurumundan (İŞKUR) aldığı destekle işinin patronu oldu.
7.03.2021Haberler
KOSGEB’den teminatsız geri ödemeli destek
KOSGEB’den teminatsız geri ödemeli destekKüçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından işletmelere, girişimcilere, meslek kuruluşlarına ve işletici kuruluşlara geri tahsil edilmek üzere teminat karşılığında sağlanan destekler, belirlenen şartlar doğrultusunda teminat alınmadan da kullanılabilecek.
7.03.2021Ekonomi
KOSGEB'in geri ödemeli destekleri teminatsız da verilebilecek
KOSGEB'in geri ödemeli destekleri teminatsız da verilebilecekKüçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından işletmelere, girişimcilere, meslek kuruluşlarına ve işletici kuruluşlara geri tahsil edilmek üzere teminat karşılığında sağlanan destekler, belirlenen şartlar doğrultusunda teminat alınmadan da kullanılabilecek.
6.03.2021Ekonomi
Üç bileşenden silah namlularının ömrünü uzatan karışım!
Üç bileşenden silah namlularının ömrünü uzatan karışım!Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) yerleşkesindeki Kapadokya Teknopark'ta, silahların namlu ömrünü uzatmak amacıyla geliştirilen özel karışımın prototiplerdeki ön testinde başarı sağlandı.
5.03.2021Teknoloji
KOSGEB geçen yıl 69 bine yakın işletmeye destek verdi
KOSGEB geçen yıl 69 bine yakın işletmeye destek verdiKüçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkili olduğu 2020'de, Türkiye'nin 7 bölgesinde, imalattan inşaata, ulaştırmadan bilgi ve iletişime kadar çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren 69 bine yakın işletmeye destek verdi.
3.03.2021Ekonomi
KOSGEB 69 bine yakın işletmeye destek verdi
KOSGEB 69 bine yakın işletmeye destek verdiKüçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkili olduğu 2020'de, Türkiye'nin 7 bölgesinde, imalattan inşaata, ulaştırmadan bilgi ve iletişime kadar çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren 69 bine yakın işletmeye destek verdi.
3.03.2021Uzmanpara
Devlet desteğiyle kendi şirketini kuran kadın girişimci hayallerinin peşinden gidiyor
Devlet desteğiyle kendi şirketini kuran kadın girişimci hayallerinin peşinden gidiyorYurt dışında bir süre çalıştıktan sonra Türkiye'ye dönen kadın girişimci, KOSGEB ve TÜBİTAK'tan aldığı destekle Antalya'daki TEKNOKENT'te yapay zeka üzerine çalışmalar yapan şirket kurdu.
19.02.2021Haberler
Kurstan seri üretime geçildi: Bilyesiz rulman yaptılar!
Kurstan seri üretime geçildi: Bilyesiz rulman yaptılar!Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığından (KOSGEB) ileri girişimcilik makine teçhizat hibe desteği alan iki girişimci kuzen, Bursa'da kurdukları atölyede, ithal edilen ve makine teknolojisinde birçok alanda kullanılan doğrusal hareketli bilyesiz rulmanın prototipini üretti.
15.02.2021Teknoloji
‘Savunmada yerlilik oranı % 70’i aştı’
‘Savunmada yerlilik oranı % 70’i aştı’Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, savunma sanayiinde yerlilik oranının yüzde 70 düzeyini aştığını bildirdi.
6.02.2021Ekonomi
KOBİ'lerin dijital dönüşümü için yeni çağrıya çıkılacak
KOBİ'lerin dijital dönüşümü için yeni çağrıya çıkılacakSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, KOSGEB aracılığıyla yürütülen KOBİ Gelişim Destek Programı (KOBİGEL) kapsamında 2020 yılında ilan edilen çağrıyla, dijital dönüşüm odaklı 396 projeye 158 milyon lira katkıda bulunduklarını belirterek, "KOBİGEL'in dijitalleşme odaklı yeni çağrısını da yakında ilan edeceğiz." dedi.
27.01.2021Ekonomi
KOSGEB destekleri teminatsız da verilebilecek
KOSGEB destekleri teminatsız da verilebilecekKüçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığının (KOSGEB) geri ödemeli olarak sağlanacak destekleriyle erken ödemeleri KOBİ'lerin finansmana erişiminin kolaylaştırılması amacıyla teminatlı veya teminat alınmaksızın verilebilecek.
6.01.2021Ekonomi
KOSGEB destekleri teminatsız da verilebilecek
KOSGEB destekleri teminatsız da verilebilecekKüçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığının (KOSGEB) geri ödemeli olarak sağlanacak destekleriyle erken ödemeleri KOBİ'lerin finansmana erişiminin kolaylaştırılması amacıyla teminatlı veya teminat alınmaksızın verilebilecek.
6.01.2021Uzmanpara
Hepsi zehir gibi
Hepsi zehir gibiSındırgı’da, öğretmen Ahmet İyem, Kovid sonrası öğrencilerin okula döneceği gün için ortam temizleyici makine yaptı. İzmir’de, liseli Eray ile Berkay, DEPARK Teknoloji Geliştirme AŞ’nin mentörlüğünde yerli insülin pompası projesi hazırladı. Manisa’da Tolga Karanlıkoğlu ile Erhan Şahin, TEKNOKENT’te ürettikleri mobil oyunları birçok ülkeye satıyor.
25.12.2020Ege
Kosgeb Nedir, Ne İşe Yarar? Kosgeb'ten Faydalanmak İçin Ne Yapılmalıdır?
Kosgeb Nedir, Ne İşe Yarar? Kosgeb'ten Faydalanmak İçin Ne Yapılmalıdır?Kendi işini kurmak isteyen küçük girişimcilere yardımcı olan bir kuruluştur KOSGEB... Fakat bu konuda, yeni iş kurmak isteyen kişilerin akıllarında cevaplanmamış bir sürü soru bulunur. 1990 senesinden bu yana küçük ölçekli kuruluşlara karşılıklı ve karşılıksız olarak yardım yapan KOSGEB'e nasıl başvurulduğu, kimlerin faydalandığı, KOSGEB Nedir? Ne işe yarar? Gibi soruların cevaplarını sizler için derledik.
Son dakika... Bakan Varank'tan yerli otomobil için flaş açıklama
Son dakika... Bakan Varank'tan yerli otomobil için flaş açıklamaGelen son dakika haberine göre; TBMM Genel Kurulu’nda, 2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi'nin maddelerinin görüşmeleri sürüyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank yaptığı konuşmada, "Türkiye'nin otomobili tersine beyin göçünü de ciddi manada teşvik ediyor. Küresel tecrübesi olan genç mühendislerimiz, yazılımcılarımız, yöneticilerimiz; yurt dışındaki işlerini bırakıp Türkiye'nin otomobili için vatanlarına döndüler." ifadelerini kullandı.
11.12.2020Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

kosgebdestekvarankekonomiKOBİ

Kosgeb ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.