SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Ocak Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir? Ocağın Eş Anlamlısı Olan Sözcükler

Ocak kelimesi farklı anlamlar barındıran sözcükler arasında yer almaktadır. Ocak kelimesi bir yemeği ısıtan fırın veya ateşi kontrol altına alan cihaz olarak ifade edilirken, diğer anlamlarına bakıldığında Ocak, aile, birey, bir çatı altında toplanmak, aile bağları gibi eş anlam değeri ile de tanımlanmaktadır. Ocak kelimesi cümle içerisindeki geliş biçimine göre anlam verilen sözcükler arasında yer almaktadır. Ocak kelimesi hakkında merak edilen tüm detaylar.

|

Eş anlamlı kelimeler yazılışları farklı nacak anlamları aynı olan sözcük topluluğudur. Bu sebeple ocak sözcüğünün birden fazla eş anlamlı sözcük yerine geçmektedir.

 Ocak Kelimesinin Eş anlamlısı Nedir?

 Ocak kelimesine detayları ile bakıldığında zaman, ay ismi olarak, Üzerinde yemek pişirilen bir cihaz, manevi duygulara ön plana çıkaran aile fertleri için kullanılan sözcüktür.

 Ocağın Eş Anlamlısı Olan Sözcükler

 Ocak sözcüğünün eş anlamlı isimlerine detaylı olarak bakılacak olursa maden çıkarılan yerlere maden ocakları denmektedir. Ev, aile bağları için Baba, evin ocağıdır. cümlesinde babanın aile üzerindeki yüksek mertebesi ifade edilir. Yine Vatan birliği ve bütünlüğünü ifade ederken Vatan milletin ocağıdır. cümlesi ile nitelenmektedir.

Diğer Haberler

  1. DGS sonuçları açıklandı
  2. Gençleri buluşturan zirve
  3. Vakıftan devlete geçişler artabilir
  4. Deyimler ve Anlamları Sözlüğü: Kısa ve Kalıplaşmış En Çok Kullanılan Deyim Örnekleri ve Anlamları
  5. Yurt dışı eğitimde dengeler değişti
  6. Rektörlük, ‘Odtufans’ için inceleme başlattı
  7. ‘Tüm ders kitapları illere gönderildi’
  8. Bakan Özer: Okulların depreme en dayanıklı mekanlar olmasını istiyoruz
  9. Atasözleri ve Anlamları: Türkçede A'dan Z'ye En Çok Kullanılan Kısa-Uzun Atasözü Örnekleri ve Sözlüğü
  10. ALFABE Sırası (Alfabetik Sıralama): Türk Alfabesinde Bulunan Harfler Nelerdir? ABC... İle Başlayan Alfabe Tablosu

© Copyright 2022

Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi milliyet.com.tr; Milliyet.com.tr haber içerikleri izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.