Ocak

Ocak

Son dakika Ocak haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Ocak gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Ocak haber sayfamızda...

Ocak

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 102.254 ocak haberi bulunmuştur.
Mevsimler Nelerdir? Sırasıyla Mevsimlerin Ayları Ve Günleri
Mevsimler Nelerdir? Sırasıyla Mevsimlerin Ayları Ve GünleriDilimize Arapçadan geçmiş olan Mevsim kelimesi, işaretlemek anlamına gelen ''vesm'' kökünden türetilmiştir. 16. yüzyılın ilk çeyreğinde literatüre giren mevsim sözcüğü, yılın dört bölümünden her birini tanımlamak için kullanılır. Her mevsimin iklim şartları farklıdır. Buna bağlı olarak her ayda yetişen meyve ve sebzeler de farklılık gösterir. Mevsimler nelerdir? Sizin için sırasıyla mevsimlerin aylarını ve günlerini listeledik.
13.05.2021Eğitim
Kaçıncı Yüzyıldayız? Romen Rakamları İle Yüzyıllar
Kaçıncı Yüzyıldayız? Romen Rakamları İle YüzyıllarÇağlardan yüzyıllardan bahsetmek mümkün, fakat günlük hayatta kullanılan bu tabirlerin ne anlama geldiği tam olarak bilinmemektedir. İşte sizler için yüzyıl kavramı hakkında merakla okuyacağınız bilgileri derledik. Kaçıncı yüzyıldayız? Romen rakamları ile yüzyıllar.
13.05.2021Eğitim
İngilizcede July Hangi Ay Oluyor? July Kelimesinin Türkçesi Nedir?
İngilizcede July Hangi Ay Oluyor? July Kelimesinin Türkçesi Nedir?Ocak ile başlayan ayarın aralık ile son bulduğu herkes tarafından bilinmektedir. Bu ayların yabancı dillerdeki karşılığı ise farklı kelimelerden oluşmaktadır. Bu dillerden biriside İngilizce dilidir. İngilizcede ayların karşılığı son derece kolaydır. Sizler için İngilizcede July hangi ay oluyor? July kelimesinin Türkçesi nedir? Tüm detayları ile derledik.
12.05.2021Eğitim
Biden: Yapılan aşı dozu yarın 250 milyonu aşacak
Biden: Yapılan aşı dozu yarın 250 milyonu aşacakABD Başkanı Joe Biden, göreve geldiği 20 Ocak'tan bu yana uygulanan Kovid-19 aşı dozunun, yarın itibarıyla 250 milyonu aşacağını duyurdu.
12.05.2021Dünya
'Koronavirüs salgını engellenebilirdi'
'Koronavirüs salgını engellenebilirdi'DSÖ'nün Kovid-19 salgınındaki rolünü incelemek üzere kurulan bağımsız panel, DSÖ'nün, Kovid-19'a ilişkin "uluslararası kamu sağlığı acil durumu" ve "küresel salgın ilanı" kararlarını çok geç aldığını duyurdu.
12.05.2021Dünya
Son dakika haberi: Dünyanın en zehirli yılanlarından biri! Şanlıurfa'da görüldü
Son dakika haberi: Dünyanın en zehirli yılanlarından biri! Şanlıurfa'da görüldüGelen son dakika haberine göre; Şanlıurfa'nın Bozova ilçesinde dünyanın en zehirli yılanı olarak bilinen 2 engereğin boş arazide birbirlerine sarılı haldeki 'çiftleşme dansı' cep telefonu kameralarına yansıdı.
12.05.2021Gündem
Yabancıya konut satışı 4 ayda yüzde 19 arttı
Yabancıya konut satışı 4 ayda yüzde 19 arttıYeni tip koronavirüs (Kodvid-19) tedbirleri ve kış mevsimine karşın bu yılın ilk 4 ayında yabancıya konut satışı yüzde 19 artarak 14 bin adede yaklaşırken, gayrimenkul sektörü temsilcileri, satışların yaz aylarında artmasını bekliyor.
12.05.2021Emlak
Rusya'nın dış ticaret fazlası geriledi
Rusya'nın dış ticaret fazlası gerilediRusya'nın dış ticaret fazlası, yılın ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 19,3 azalarak 29,8 milyar dolara geriledi.
12.05.2021Uzmanpara
Son dakika... Sinovac aşısının gerçek dünya verileri açıklandı! İşte etki oranı
Son dakika... Sinovac aşısının gerçek dünya verileri açıklandı! İşte etki oranıÇinli şirket Sinovac tarafından geliştirilen ve Türkiye’de de halihazırda uygulanan corona virüs aşısı CoronaVac’ın gerçek dünya verileri yayınlandı. Endonezya’da 120 bin sağlık çalışanı üzerine yapılan veri analiz çalışmasında aşının can kaybını önlemede yüzde 98 etkili olduğu bildirilirken aşının hastaneyi yatmayı önlemede ise yüzde 96 etkili olduğu belirtildi.
12.05.2021Gündem
Gazprom'un doğal gaz ihracat geliri arttı
Gazprom'un doğal gaz ihracat geliri arttıRus enerji şirketi Gazprom'un boru hatlarıyla doğal gaz ihracat geliri yılın ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 32,2 artarak 9,6 milyar dolara çıktı.
12.05.2021Uzmanpara
Konutta en çok Antalya kazandırdı
Konutta en çok Antalya kazandırdıGYODER ve İNDER gibi inşaat sektörü kuruluşlarının üyesi Helmann Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Selman Özgün, konut ve arsa değer artışlarıyla ilgili yapılan son bir yıllık değerlendirmelerde, Türkiye genelinde Antalya'nın en çok kazandıran il olduğunu açıkladı.
12.05.2021Emlak
Yavaşlayan metabolizmanızı hızlandıracak ipuçları
Yavaşlayan metabolizmanızı hızlandıracak ipuçlarıRamazan ayı boyunca tutulan orucun ardından Ramazan Bayramı’nda nasıl beslenmeliyiz? İstediğimizi yiyebilir miyiz? Tam kapanma ve ramazan nedeniyle yavaşlayan metabolizmamıza bir anda yüklenirsek ne olur? Uzman Diyetisyen Ecem Ocak yavaşlayan metabolizmanızı hızlandırmanızı sağlayacak ipuçları hakkında bilgi verdi.
12.05.2021Genel Sağlık
Batı Akdeniz'den nisanda yapılan rekor ihracat yüzleri güldürdü
Batı Akdeniz'den nisanda yapılan rekor ihracat yüzleri güldürdüAntalya, Isparta ve Burdur'un yer aldığı Batı Akdeniz'den nisan ayında gerçekleştirilen dış satımın geçen yılın aynı ayına göre yüzde 57,69 artış göstermesi, üreticileri ve ihracatçıları sevindirdi.
12.05.2021Ekonomi
4 milyar dolarlık yan sanayi ürünü ihraç edildi
4 milyar dolarlık yan sanayi ürünü ihraç edildiTürkiye'den ocak-nisan döneminde 192 ülke, özerk bölge ve serbest bölgeye otomotiv yan sanayi ürünleri ihracatı yapıldı.
12.05.2021Uzmanpara
Türkiye'den yaklaşık 4 milyar dolarlık otomotiv yan sanayi ürünü ihraç edildi
Türkiye'den yaklaşık 4 milyar dolarlık otomotiv yan sanayi ürünü ihraç edildiTürkiye'den ocak-nisan döneminde 192 ülke, özerk bölge ve serbest bölgeye otomotiv yan sanayi ürünleri ihracatı yapıldı.
12.05.2021Ekonomi
Bugüne kadarki en yüksek günlük can kaybı!
Bugüne kadarki en yüksek günlük can kaybı!Yeni tip koronavirüs salgınından en çok etkilenen ülkelerden Hindistan'da, son 24 saatte 4 bin 205 kişinin yaşamını yitirmesiyle bugüne kadarki virüse bağlı en yüksek günlük can kaybı sayısı kayıtlara geçti.
12.05.2021Dünya
Toplanan inek sütü miktarı arttı
Toplanan inek sütü miktarı arttıTürkiye genelinde toplanan inek sütü miktarı, martta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 1,7 artarak 893 bin 603 ton oldu.
12.05.2021Ekonomi
Konut satış rakamları açıklandı
Konut satış rakamları açıklandıTürkiye genelinde nisanda 95 bin 863 konut satışı gerçekleştirildi. Nisanda satılan konut sayısı, marta göre yüzde 13,82 azalırken, geçen yılın aynı ayına kıyasla yüzde 124,1 artış gösterdi.
12.05.2021Emlak
Konut satış rakamları belli oldu
Konut satış rakamları belli olduTürkiye genelinde nisanda 95 bin 863 konut satışı gerçekleştirildi. Nisanda satılan konut sayısı, marta göre yüzde 13,82 azalırken, geçen yılın aynı ayına kıyasla yüzde 124,1 artış gösterdi.
12.05.2021Uzmanpara
Çip krizi Subaru'yu da vurdu
Çip krizi Subaru'yu da vurduJapon otomobil üreticisi Subaru'nun, yarı iletken çip tedariğinde yaşanan sıkıntı nedeniyle 2021 yılının ilk çeyreğinde küresel araç üretimini 61 bin adet azalttığı bildirildi.
12.05.2021Uzmanpara
Ethereum yeni rekor kırdı!
Ethereum yeni rekor kırdı!Bu yıl Bitcoin'den daha iyi performans göstermesi ile ön plana çıkan Ethereum fiyatı bu sabah yeni rekor seviyeleri gördü.
12.05.2021Uzmanpara
19 Şubat Hangi Burç Oluyor? Özellikleri, Yükseleni Ve Burç Yorumu
19 Şubat Hangi Burç Oluyor? Özellikleri, Yükseleni Ve Burç YorumuYıldızlara göre 19 Şubat günü dünyaya gelen kişiler, yıldız haritasında yer alan 12 burçtan birine dahil oluyor. Kim hangi tarihte dünyaya geldiyse o tarihe ait burç kişinin özelliklerini de etkilemektedir. 19 Şubat hangi burç oluyor? 19 Şubat burcunun özellikleri nelerdir? İşte 19 Şubat burcunun özellikleri, yükseleni ve burç yorumu.
12.05.2021Astroloji
18 Şubat Hangi Burç Oluyor? Özellikleri, Yükseleni Ve Burç Yorumu
18 Şubat Hangi Burç Oluyor? Özellikleri, Yükseleni Ve Burç YorumuHerkesin sahip olduğu bir burç bulunmaktadır. Bu burçların sahip olduğu özellikler ise birbirinden farklıdır. Kimi insan burcunun özelliklerini tam anlamıyla taşımaktadır. Bu yüzden doğum gününüze göre burcunuzu rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Sizler için 18 Şubat hangi burç oluyor? Özellikleri, yükseleni ve burç yorumu nelerdir? Tüm detayları sizler için derledik.
12.05.2021Astroloji
17 Şubat Hangi Burç Oluyor? Özellikleri, Yükseleni Ve Burç Yorumu
17 Şubat Hangi Burç Oluyor? Özellikleri, Yükseleni Ve Burç YorumuKova burcunun döngüsü her yılın 22 Ocak- 19 Şubat tarihleri arasında gerçekleşmektedir. Elementi hava, yönetici gezegeni Satürn ve Uranüs'tür. Şubat ayının 17.günü dünyaya gelenler kova burcunun özelliklerini taşımaktadır. 17 Şubat burcu ile ilgili ayrıntılı bilgiler derledik.
12.05.2021Astroloji
16 Şubat Hangi Burç Oluyor? Özellikleri, Yükseleni Ve Burç Yorumu
16 Şubat Hangi Burç Oluyor? Özellikleri, Yükseleni Ve Burç YorumuBurçlar insanların doğumu itibariyle Güneş’in aldığı pozisyona göre konumlarını gösteren sembolik ifade çeşitleridir. Bu ifadeler kapsamında her aya özgü farklı burçların olduğu bilinmekte ve burçların insan karakterinde etkili olduğuna inanılmaktadır. Takvimin 4 önemli döngüsü kişinin hangi borç olduğunu belirleyen kriterlerden biridir. Peki, 16 Şubat hangi burç oluyor? Özellikleri, yükseleni ve burç yorumu hakkında detaylı bilgileri derledik.
12.05.2021Astroloji

Benzer Haber Etiketleri

koronavirüsastrolojiburçkoronacorona

Ocak ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.