SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR
You are already subscribed to notifications.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gülhane Camisi'nin açılışını yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Camii açılış törenine katıldı. Burada konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Gerçekten muhteşem bir mescidin açılışını yapıyoruz. Burada emeği geçenleri şahsım ve milletim adına özellikle tebrik ediyorum” dedi.

ABONE OL
Buğra OLAÇ- Muhammet BAYRAM/ANKARA (DHA), İHA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sağlık Bilimleri Üniversitesi içinde inşası tamamlanan Gülhane Camii'nde cuma namazını kıldı. Erdoğan, daha sonra caminin açılışı için düzenlenen programa katıldı.

Burada konuşan Erdoğan, muhteşem bir mescidin açılışını yaptıklarını belirterek, "Burada, Ziraat Katılım'ın ciddi bir emeği oldu. Bundan dolayı da Ziraat Katılım'a çok çok teşekkür ediyoruz. Gülhane Üniversitesi Hastanesi'nin içinde, böyle bir mabedin olması ve Sağlık Bilimleri Üniversitemizin tamamı ile manevi boyutunu inşallah güçlendiren bir eser olması bakımından çok önemli. Rabbimiz ne buyuruyor; 'Kim benim için dünyada bir mescit inşa ederse ben de onlar için cennette bir beyt, ev, saray inşa ederim' diyor. Bu mescidin, bu caminin yapımında emeği olanları tekrar şahsım, milletim adına tebrik ediyorum. Burada yapılacak ibadetlerin ve öğrencilerimizin gerek kız gerek erkek onlar için de hazırlanmış olan çalışma alanlarının gayet güzel olduğunu gördüm. Bundan dolayı da işin mimari boyutuna özen gösterdiklerinden dolayı mimarından, mühendisine, işçisine, yüklenici firmaya da çok çok teşekkür ediyoruz, sağ olsunlar, var olsunlar. Tekrar Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nin içerisindeki bu güzel eserin Ankaralılara hayırlı olmasını Allah'tan diliyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ​Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Hilmi Karslı'nın yaptırdığı duanın ardından caminin açılışını gerçekleştirdi. Erdoğan bu sırada, 'Mamak burada reisinin yanında' sloganlarına, "Ben de sizlerin yanındayım" diye karşılık verdi.

2 BİNİN ÜZERİNDE KİŞİ AYNI ANDA İBADET EDEBİLECEK

Temeli 2018 yılının Aralık ayında atılan Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Camii, 4 bin metrekare üzerinde bin metrekare olarak tasarlandı. Selçuklu mimarisinin ön plana çıktığı cami, kubbesiz, düz çatı, tek minareli ve tek şerefeli olarak tasarlandı. Cami bünyesinde, aynı anda 100 kişinin kullanabileceği bir kütüphane, 120 kişilik etüt salonu, kapalı otopark, gasilhane ve imam odası bulunuyor. Kapalı alanında aynı anda 2 bin 100 kişinin ibadet edeceği caminin iç ve dış doğramaları ahşap ve vitray cam şeklinde tasarlandı.

Öte yandan açılışa, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile kuvvet komutanları da katıldı.

 

Diğer Haberler

  1. KANDİLLİ SON DEPREMLER: Az önce deprem mi oldu? Nerede, kaç şiddetinde deprem oldu?
  2. 2022 KURBAN BAYRAMI | Bayram ne zaman, temmuz ayının kaçında?
  3. SON DEPREMLER || En son nerede, ne zaman, kaç şiddetinde deprem oldu? KANDİLLİ son dakika depremler
  4. Esenyurt’ta eşini boğarak öldüren koca hakim karşısına çıktı
  5. 19 MAYIS'TA BANKALAR AÇIK MI? 19 Mayıs Perşembe bankalar tatil mi, EFT/Havale yapılır mı?
  6. 19 MAYIS'TA TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ Mİ? 19 Mayıs Perşembe metro, metrobüs, marmaray, otobüseler bedava mı?
  7. Aşiret lideri düğünler için limit koydu! Uygulamaya kızından başladı
  8. İzmir'de yağ fabrikasında korkunç ölüm
  9. LGS SINAV GİRİŞ BELGESİ YAYIMLANDI MI? LGS NE ZAMAN? İŞTE 2022 TARİHİ
  10. Uyuşturucu baronu Urfi Çetinkaya'nın kardeşi ve yeğenine 'kapsül' gözaltısı