SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Eşini elleriyle boğarak öldürmüştü! İstenen ceza belli oldu

Eşi Melike Can’ı elleriyle boğarak öldüren sonrasında cama çıkarak, “Polis çağırın” diye bağıran İstanbul İtfaiyesi’nde görevli Sebahattin Can hakkında, “kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis talebiyle dava açıldı.

|

İstanbul Esenyurt’ta 27 Eylül 2021 tarihinde meydana gelen olayda 36 yaşındaki Sebahattin Can, evde tartıştığı eşi 28 yaşındaki Melike Can’ı elleriyle boğarak öldürdü. İddiaya göre olaydan sonra polisi arayan Sebahattin Can, “Cinayet işledim. Eşimi öldürdüm” diyerek kendisini ihbar etti.

Tutuklanan Can hakkında, yürütülen soruşturma tamamlandı. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Melike Can ve eşi Sebahattin Can arasında bir süredir anlaşmazlık ve tartışma yaşandığı anlatıldı.

“POLİS ÇAĞIRIN”

Alınan Adli Tıp Kurumu raporuna göre sanığın eşini elleriyle boğarak öldürdüğü anlatılan iddianamede, tanık beyanlarına göre olay günü evden bağrışma sesleri geldiği bir süre sonra sessizlik olduğu anlatıldı. Sessizliğin ardından Sebahattin Can’ın cama çıkarak, “Polis çağırın” diye bağırdığı da iddianamede anlatıldı.

“BU ADAM BENİ ÖLDÜRECEK”

Melike Can’ın arkadaşının ifadesine de yer verilen iddianamede, sanık Sebahattin Can’ın eşini telefonla arayarak hakaret ettiği maktulün telefonu kapattıktan sonra kendisine, “Bu adam beni öldürecek tehdit ediyor” dediği belirtildi.

Sanık Sebahattin Can ise savunmasında, ne yaptığını hatırlamadığını söylediği iddianamede anlatıldı. Sanık hakkında, “eşi kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep edildi.

Diğer Haberler

  1. Eşine tokat atan kocayı bıçakla öldürüp, babasını ve kardeşini yaraladılar
  2. Geri dönüşüm fabrikasında korkutan yangın!
  3. Türkiye'nin ilgiyle takip ettiği 'Balkız'dan haber var! 'Yuvasına döndü'
  4. İstanbul'da helikopter destekli huzur uygulaması yapıldı
  5. Kırklareli'de Hristiyanlığın erken dönemine ait İncil ve Tevrat bulundu
  6. Bakan Nebati'den Kılıçdaroğlu'na ÖTV yanıtı
  7. Zabıta müdürüne silahlı saldırıda 3 tutuklama
  8. Kayseri'de avukata bıçakla saldırı
  9. Sosyal medyada paylaşılan görüntüler pahalıya patladı! Emniyet harekete geçti
  10. Ezgi Özarslan'a gözyaşlarıyla veda! Annenin feryadı yürekleri dağladı

© Copyright 2022

Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi milliyet.com.tr; Milliyet.com.tr haber içerikleri izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.