SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

PTT duyurdu! Sosyal yardımlar evlere verilecek

PTT iş yerlerinde sosyal mesafe kuralının uygulanamaması nedeniyle, sosyal yardım ödemelerinin 3 Nisan'dan itibaren PTT görevlileri, bekçiler ve kolluk birimleri vasıtasıyla kararlaştırılan 5 gün içinde hak sahiplerine kendi ikametlerinde yapılacağı bildirildi.

ABONE OL
AA

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler, İçişleri ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının ortak açıklamasına göre, değerlendirmeler sonucunda PTT'de sosyal mesafe kurallarının uygulanamadığı, sürekli olarak yoğunluk yaşanan iş yerlerinin ikinci bir açıklamaya kadar kapatılması kararı alındığı bildirildi.

Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı'nın Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı koordinesinde 1 Nisan'dan itibaren 81 il ve 923 ilçede uygulanmaya başlandığı hatırlatılan açıklamada şunlar kaydedildi:

"İlk etapta 2 milyon 111 bin haneye PTT aracılığıyla 1000 liralık ödemenin 5 günlük bir takvimde yapılacağı belirtilmiştir. Ancak yaşadığımız dönemin özelliği kapsamında vatandaşlarımızın sağlık güvenliklerinin riske atılmaması yönünde sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları üzerine, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız, İçişleri Bakanlığımız ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın ortak değerlendirmeleri sonucunda, oluşacak yoğunluk nedeniyle vatandaşlarımızın sağlık güvenliğini riske atmamak için PTT şubelerinde bahse konu ödemeler yapılmayacaktır."

Açıklamada, hak sahiplerine yapılacak sosyal yardım ödemelerinin 3 Nisan'dan itibaren PTT görevlileri, bekçiler ve kolluk birimleri vasıtasıyla kararlaştırılan 5 gün içinde kendi ikametlerinde yapılacağı bildirildi.

Diğer Haberler

  1. Son dakika... Meteoroloji'den kritik uyarı! Çok kuvvetli olacak
  2. Bir ay sonra bir ilk! Başladı...
  3. 0-18 yaş sokağa çıkma izni ne zaman, hangi saat aralığında? 18 yaş altı ailesiyle seyahat edebilir mi, şehirler arası yolculuk izni var mı?
  4. Yasaklar kalktı mı? Seyahat, Camiler, uçuşlar, restoran, kafe, konserler, çay bahçeleri, spor salonları, plajlar açıldı mı? (1 Haziran 2020)
  5. Düğüm böyle çözüldü! Kritik operasyon...
  6. 18 Yaş altı ne zaman dışarı çıkacak? 18 yaş altı seyahat edebilir mi?
  7. Sözleşmeli Öğretmenlik başvuru sayfası | Sözleşmeli öğretmenlik şartları neler?
  8. ‘Vebalıymışsınız gibi uzak duruyorlar’
  9. IPSOS Milliyet okurları için derledi: Şimdi sırada ekonomi var
  10. Mesleki eğitimde paradigma değişimi başlıyor! Sadeleşmeye gidiliyor

© Copyright 2020

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.