Sosyal Yardım

Sosyal Yardım

Son dakika sosyal yardım haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sosyal yardım gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sosyal yardım haber sayfamızda...

Sosyal Yardım

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 14.327 sosyal yardım haberi bulunmuştur.
Kuşadası Belediyesi'nden 2 bin 500 aileye yakacak yardımı
Kuşadası Belediyesi'nden 2 bin 500 aileye yakacak yardımıKuşadası Belediyesi ihtiyaç sahiplerine yakacak yardımında bulunmaya başladı. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilk etapta Hacıfeyzullah, İkiçeşmelik ve Davutlar mahallelerinde toplam 40 ton kömürü belirlenen adreslere teslim etti.
26.11.2021Gündem
İBB'nin 2022 yılı bütçesi kabul edildi
İBB'nin 2022 yılı bütçesi kabul edildiİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)'nin 2022 bütçesi oy çokluğuyla kabul edildi. Buna göre İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 2022 yılı bütçesi, 43 milyar 650 milyon lira oldu.
25.11.2021Ekonomi
ABD'de açık iş sayısı geriledi
ABD'de açık iş sayısı gerilediABD'de JOLTS Açık İş Sayısı eylülde 10 milyon 438 bine gerileyerek piyasa beklentilerinden az düşüş kaydetti.
13.11.2021Uzmanpara
Haluk Levent kimdir, nereli, kaç yaşında? Haluk Levent Acil hayatı ve şarkıları
Haluk Levent kimdir, nereli, kaç yaşında? Haluk Levent Acil hayatı ve şarkılarıŞarkıları ve sosyal sorumluluk projeleri ile öne çıkan Haluk Levent, Adana'da doğdu ve ilk eğitiminin ardından çeşitli üniversitelerde farklı bölümlerde kısa süreli öğrencilik yaptı. İstanbul'a yerleşen Levent, 1993 yılında yollarda albümünü çıkardı. Peki, Haluk Levent evli mi?
11.11.2021Cadde
Bakan Derya Yanık açıkladı: Atama yapmak için çalışmaları yoğunlaştırdık
Bakan Derya Yanık açıkladı: Atama yapmak için çalışmaları yoğunlaştırdıkAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, bu yıl sonu veya 2022 başında kamuda engelli ataması yapmak için çalışmaları yoğunlaştırdıklarını bildirdi.
10.11.2021Siyaset
Bakan Yanık açıkladı! Türkiye genelinde yapılacak
Bakan Yanık açıkladı! Türkiye genelinde yapılacakAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 2022'de Türkiye genelinde boşanma araştırması yapılacağını bildirdi.
10.11.2021Ekonomi
TBMM'de bütçe görüşmesinde 'İstanbul Sözleşmesi' gerginliği
TBMM'de bütçe görüşmesinde 'İstanbul Sözleşmesi' gerginliğiTBMM'de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın bütçe görüşmesinde, Türkiye'nin çekildiği 'İstanbul Sözleşmesi'nin gerginliği yaşandı. HDP'li milletvekilleri 'İstanbul Sözleşmesi'ni geri getireceğiz ve uygulatacağız' yazılı pankartlar açarken, AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, "Önce siz kendi içinizdeki tecavüzcüden kurtulun" diye seslendi.
10.11.2021Siyaset
‘Büyümede çift haneyi yakalarız’
‘Büyümede çift haneyi yakalarız’Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yıl sonu itibarıyla çift haneli büyümeye ulaşacağımızı düşünüyoruz. Salgın nedeniyle küresel ölçekte bozulan ekonomik dengelerin yol açtığı maliyetleri içeriye en az yansıtmak için gereken tedbirleri alıyoruz” dedi
5.11.2021Siyaset
Türk iş insanlarından  Azerbaycan’a çıkarma!
Türk iş insanlarından Azerbaycan’a çıkarma!İki ülke arasındaki tarihten gelen bağların ve ticari ilişkilerin geliştirilmesi hedefiyle kurulan Türk Azerbaycan İş İnsanları Platformu üyeleri, Bakü’de buluştu. 29 Ekim’de Ulu Önder Atatürk’ün heykeli ve şehitlik ziyaret edildi
5.11.2021Ege
125 milyonluk kış yardımı
125 milyonluk kış yardımıİzmir Büyükşehir Belediyesi 2021-2022 yıllarını kapsayan kış ayları boyunca gıdadan giysiye, sobadan yakacağa kadar 125 milyon lira tutarında sosyal yardım yapacak...
5.11.2021Ege
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'büyüme' mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'büyüme' mesajı"Türkiye 2023 Zirvesi"ne mesaj gönderen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Uluslararası kuruluşlar yüzde 9 tahmininde bulunsa da biz yıl sonu itibarıyla çift haneli büyüme rakamlarına ulaşacağımızı düşünüyoruz." dedi. Erdoğan, "Felaket tellallarına prim vermeden Türkiye'yi üretim, ihracat, yatırım ve istihdam temelleri üzerinde yükseltmeyi sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı.
4.11.2021Haberler
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'büyüme' mesajı
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'büyüme' mesajı"Türkiye 2023 Zirvesi"ne mesaj gönderen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Uluslararası kuruluşlar yüzde 9 tahmininde bulunsa da biz yıl sonu itibarıyla çift haneli büyüme rakamlarına ulaşacağımızı düşünüyoruz." dedi. Erdoğan, "Felaket tellallarına prim vermeden Türkiye'yi üretim, ihracat, yatırım ve istihdam temelleri üzerinde yükseltmeyi sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı.
4.11.2021Siyaset
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık'tan 'sosyal yardım' paylaşımı
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık'tan 'sosyal yardım' paylaşımıAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "20 yıldır toplumun her kesiminden vatandaşlarımıza ne yaz ne 'kara kış' ayırt etmeden sosyal yardım sağlıyoruz." ifadelerini kullandı.
3.11.2021Siyaset
Bakan açıkladı! İhtiyaç sahiplerine 2.5 milyar liralık kış yardımı
Bakan açıkladı! İhtiyaç sahiplerine 2.5 milyar liralık kış yardımıAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, kış mevsimi boyunca ihtiyaç sahibi vatandaşların yakacak ve elektrik giderlerine katkıda bulunmak için toplam 2,5 milyar lira yardım verileceğini bildirdi.
1.11.2021Ekonomi
Gayrimenkul sahipliği üzerinden alınan vergiler yeniden değerlendirilecek
Gayrimenkul sahipliği üzerinden alınan vergiler yeniden değerlendirilecekGayrimenkul sahipliği üzerinden alınan vergiler, diğer tasarruf araçlarının vergilendirilmesi dikkate alınmak suretiyle yeniden değerlendirilecek.
27.10.2021Emlak
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan 2022 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda önemli açıklamalar
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan 2022 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda önemli açıklamalarCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Faiz lobileriyle geçmişte nasıl mücadele ettiysek, kangren haline gelen IMF borçlarını nasıl sıfırladıysak, küresel dünyada yaşanan emtia-enerji kaynaklı yüksek fiyat dalgalanmalarına karşı en yüksek en etkin mücadeleyi vererek yine Cumhurbaşkanımız liderliğinde biz başaracağız." dedi.
26.10.2021Ekonomi
Son dakika haberi: Erdoğan 'paniğe kapıldılar' dedi ve geri adım atan elçilere net mesaj verdi: Daha dikkatli olacaklar
Son dakika haberi: Erdoğan 'paniğe kapıldılar' dedi ve geri adım atan elçilere net mesaj verdi: Daha dikkatli olacaklarSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından flaş açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan 10 büyükelçinin geri adım atması ilgili olarak, "Viyana Sözleşmesi'nin 41'inci maddesine, yani ülkelerin kanunlarına ve nizamlarına uyulacağı, içişlerine karşılamayacağı taahhüdüne bağlılıklarını ifade eden bu büyükelçilerin artık Türkiye'nin egemenlik hakları konusundaki beyanlarında daha dikkatli olacaklarına inanıyoruz." dedi.
25.10.2021Siyaset
Bakan Yanık: 90 milyon lira sosyal yardım ödemesi yapılacak
Bakan Yanık: 90 milyon lira sosyal yardım ödemesi yapılacakAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ihtiyaç sahibi vatandaşlara, 5 başlıkta yaklaşık 90 milyon lira sosyal yardım ödemesi yapacaklarını bildirdi.
25.10.2021Ekonomi
525 bin mahkuma psikolojik destek
525 bin mahkuma psikolojik destekKovid-19 salgını ve yaşanan doğal afetler toplumda sarsıntıya yol açarken, psikolojik destek ihtiyacının tutuklu ve hükümlüler arasında da arttığı ortaya çıktı.
23.10.2021Gündem
Kimler evde bakım maaşı alacak? İşte detaylar...
Kimler evde bakım maaşı alacak? İşte detaylar...Bakıma ihtiyacı olan engelli kişiler ve aileleri için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nca toplam 963 milyon lira evde bakım yardımı ödemesi yapılacak. Peki kimler bu yardımdan yararlanacak, her ay ne kadar destek alacak? İşte evde bakım ödemelerinin tüm ayrıntıları...
21.10.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "TRT World Forum 2021"e video mesaj gönderdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "TRT World Forum 2021"e video mesaj gönderdiCumhurbaşkanı Erdoğan, TRT Word Forum'a video mesaj gönderdi. Erdoğan, "İslam aleminin söz hakkının olmadığı, Afrika, Latin Amerika ve Güney Asya'nın taleplerinin dikkate alınmadığı halihazırdaki sistemin devamı mümkün değildir" dedi.
19.10.2021Haberler
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: BM'deki reform ihtiyacı artık görmezden gelinemez
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: BM'deki reform ihtiyacı artık görmezden gelinemezCumhurbaşkanı Erdoğan, TRT Word Forum'a video mesaj gönderdi. Erdoğan, "İslam aleminin söz hakkının olmadığı, Afrika'nın, Latin Amerika'nın, Güney Asya'nın taleplerinin dikkate alınmadığı sadece gücü elinde bulunduran beş ülkenin çıkarlarının gözetildiği sistemin halihazırdaki yapısı ile devam etmesi mümkün değildir. Birleşmiş Milletler ve diğer uluslararası kurumlardaki reform ihtiyacı artık görmezden gelinemez." dedi.
19.10.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Dünyaya Reform Çağrısı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Dünyaya Reform ÇağrısıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu yıl 5’incisi düzenlenen TRT World Forum’un açılış konuşmasında önemli açıklamalarda bulundu. Pandeminin hayata dair her alanı etkilediğini vurgulayan Erdoğan, “Tüm insanlığın geleceğini tehdit eden bu kriz karşısında, dünyada barış ve adaleti sağlamakla görevli kurumlar bir kez daha sınıfta kaldı” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gündeminde Avrupalı siyasetçilerin İslam düşmanlığı karşısındaki tutumları ve bu durumu istismarı da vardı.
19.10.2021Vitrin
Uşak Belediyesi’nde zam
Uşak Belediyesi’nde zamUşak Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası Uşak Şubesi arasında süren ve belediyeye bağlı Uşak Belediyesi Personel Ltd. Şti. bünyesinde hizmet veren personelleri kapsayan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde mutabakata varıldı.
18.10.2021Ege
Son dakika haberleri: Basketbol camiası BİDEV'in organizasyonunda buluştu
Son dakika haberleri: Basketbol camiası BİDEV'in organizasyonunda buluştuBasketbol İçin Destek ve Eğitim Vakfının (BİDEV) ilk toplantısı, Eskişehir'de gerçekleştirildi.
16.10.2021Basketbol

Benzer Haber Etiketleri

Sosyal Yardım ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.