SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR
You are already subscribed to notifications.

Altılı komisyondan 'kutlama yemeği'

Muhalefetteki altı partinin temsilcilerinden oluşan, güçlendirilmiş parlamenter sistem çalışması komisyonunun üyeleri bu kez "kutlama" için buluşacak.

ABONE OL
Milliyet Haber

MEHTAP GÖKDEMİR Ankara - Yemekte bundan sonraki yol haritası konuşulacak. CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem, Gelecek Partisi Seçim ve Hukuk İşleri Başkanı Ayhan Sefer Üstün, DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kaya ve Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Bülent Şahinalp’tan oluşan komisyon bu akşam, aylardır sürdürdükleri çalışmaya kutlama yemeği ile virgül koyup, bundan sonraki sürece odaklanacak.
Komisyon üyeleri çalışma konusunda son sözlerini söyleyecek olan genel başkanların buluşma trafiğini koordine edecek, liderlerin iletişimini, takvimi, yöntemini kısaca bundan sonraki yol haritasına yoğunlaşacak.

Altı partinin liderinin bu kapsamda ortak bir masa etrafında bir araya gelmesinin ise Şubat ayının ikinci haftasını bulabileceği ifade ediliyor. Ancak, "İki hafta içerisinde yan yana gelmeleri gerekiyor, çünkü iş biraz uzadı. Yan yana gelip sonuçlanmış haliyle değişecek hiçbir yanı yok. Bir açıklama yapabilirler" değerlendirmesi yapılıyor.

Diğer Haberler

  1. Mustafa Destici: Finlandiya ve İsveç terör örgütleriyle iş birliğini sona erdirmeli
  2. Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Atatürk Havalimanı açıklaması
  3. Atatürk Havalimanı tartışmalarıyla ilgili Fuat Oktay'dan açıklama
  4. Bakan Çavuşoğlu, Türkevi’nde Türk-Amerikan toplumuyla bir araya geldi
  5. İmamoğlu'ndan Murat Ongun açıklaması: İBB Sözcüler Kurulu makamını kaldırdım
  6. Erdoğan’dan BAE’ye taziye ziyareti
  7. İsveç ve Finlandiya’ya bir veto da Bahçeli’den: NATO’ya yeni üye topyekûn savaştır
  8. Mağara ifadesi son derece yakışıksız
  9. ‘Yasak kararını tanımıyoruz’
  10. ‘Verilen sözün tutulması sözden daha kıymetlidir’