SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Kurtulmuş: 35 bin ölen insan, 1.2 trilyon dolar zarar

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, 30 yılda teröre 1.2 trilyon dolar harcandığını, 35 bin kişinin terör yüzünden hayatını kaybettiğini söyledi.

ABONE OL
KAYSERİ (İHA)

Kayseri AK Parti İl Teşkilatı ziyaretinin ardından Yerel Medya Bölge Toplantısı akşam yemeği programına katılan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Türkiye’nin çözüm sürecinde önemli yol kat ettiğini, çözüm sürecinin sadece Türkiye için değil tüm dünya ülkeleri açısından önemli olduğunu ifade etti. 30 yıl içerisinde Türkiye’nin terörden çok zarar gördüğünü söyleyen Kurtulmuş, “Türkiye 30 yıldır bu mücadelede 35 bin kişi hayatını kaybetti. 7 bin de şehit verdik. Terörün Türkiye’ye zararı 1.2 trilyon dolar. Biz bu parayı harcamasaydık kişi başına düşen milli gelir 20 bin dolar olurdu. Yollarımızı daha önce yapardık. Akıllı olmak bu oyunları geri çevirmektir. Çözüm süreciyle hepimiz kazanacağız” şeklinde konuştu.
Terörün ilk başladığı yıllardan bu yana Türkiye’ye zararlarına vurgu yapan Kurtulmuş, “Çoğunuz Marmaray’dan geçtiniz. Ama Türkiye teröre bunu harcamasaydı. Marmaray’ı 10sene önce yapardık. 3. köprüsünü 10 sene önce yapardı. Hep övünüyoruz. 200’ün üstünde üniversite var diye ama terör olmasaydı 15 sene önce yapardık” ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler

  1. Cumhurbaşkanı Erdoğan: Denizlerimizdeki hak ve çıkarlarımızı korumaya devam etmekteyiz
  2. Son dakika! Bakan Akar net konuştu: Kararlılıkla devam edecektir!
  3. Son dakika! İletişim Başkanı Fahrettin Altun CNN TÜRK'te
  4. Son dakika... 'Koray Aydın'a görev vermeyin' talebine Akşener'den cevap!
  5. ‘Hizmet fonundaki paralar nerede?’
  6. Bakan Soylu’dan koronavirüs zirvesi
  7. Tepkili vekillerden Akşener’e: Koray Aydın’a görev verme
  8. 289 darbe davasından 276’sı sonuçlandı
  9. Türkiye’de mülkiyet hakkı garanti altındadır
  10. Erdoğan ve Vucic yemekte buluştu

© Copyright 2020

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.