SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Hangi yöne ilerliyoruz?

.

ABONE OL
Milliyet Haber

Son bir yıldır süren içsel sorgulamalardan sonra nereye gidiyoruz? Önümüzdeki aylarda daha fazla hızlanacağız, hareket edeceğiz, artan bir merak ve heyecanla yeni hedefler belirlemek isteyeceğiz

Güneş’in artık Balık burcuna ilerlediği bu dönemde kendimize dönmek konusunda daha çok şey yapabiliriz. Koronavirüsün yıkıcı etkileri sonucunda, belki zorlamayla da olsa artık kendi kendimize daha çok soru yöneltiyoruz. Belki daha önce sözde, şekilde “Her şeyin başı sağlık” desek de şimdi bunun gerçek anlamını daha iyi fark etmek durumunda kaldık. Belki depresyondayız, belki bir yas sürecinden geçiyoruz. Virüs sadece bedenimizi değil, tüm ruhumuzu en derin noktalarına kadar ele geçirdi. Varlık ve yokluk sorusuna odaklanarak, tüm bu olup bitenlerin anlamını sorgulama, bir yerlere oturtma isteği içindeyiz. Günlük hayatın koşuşturması ve çoğu zaman o kadar önemli olmasa da görünürdeki öneminin dışında, şimdi kendimize daha temel sorular soruyoruz. Gerçek anlamda yokluğunu hissettiğimiz şeyleri keşfediyoruz. Sahiden biz ne istiyorduk, neleri kaybettik? Peki, şimdi nereye doğru gideceğiz?

Yeni döngüler

Astrolojik açıdan bakıldığında, 2020 sonundan itibaren yeni döngülerin açıldığını görüyoruz. Hava elementinde önemli bir vurgu var. Son bir ayda, hava elementinden Saka’da güçlü bir vurgu gündeme geldi. Bu burç geleceğe bakmayı, ümitleri, sosyal konuları ve sadece kendimizi değil, hepimizi birden ilgilendiren koşulları; hakları ve özgürlükleri, doğal olarak ortak bir düzeni de içine alır. Benzer şekilde, önümüzdeki günlerde kısmen de olsa Balık burcunda bir hareketlilik yaşayacağız. 25 Şubat’tan itibaren Venüs bu burca ilerleyecek. Venüs Balık burcunda özellikle sevgiyi, merhameti, acıma duygularını ve vericiliği açıklar. O yüzden de bu burçta en üst konumda, yücelim asaletindedir. Venüs Balık sayesinde; sadece bizi değil, hepimizi ilgilendiren konuları idealist bir şekilde, hem de bu enerjiyi sanata ve yaratıcı sürece aktararak daha iyi anlayabilir ve anlatabiliriz.

Mars’a dikkat!

Bu süreçte anlam arama, bu anlamı paylaşma ve isteklerimizi, arzularımızı yeniden şekillendirme gücüne sahip olacağız. 20 Mart’ta Güneş Koç burcuna ilerleyerek, yeni bir döngü başlatacak. Geçen yıl yine aynı tarihte Güneş Koç burcuna girdiğinde, Ay Saka burcunda, iyice küçülmeye başlamıştı ve en son birleşimini, o sırada Oğlak burcunun son derecesinde olan Satürn ile (sınırlamalar) yapmıştı. Bu yıl ise ilkbahar başlangıcında Ay’ı, genç ruhlu ve çok hareketli İkizler burcunda, hilal aşamasında, yani büyürken görmekteyiz. Bu şu anlama geliyor; önümüzdeki aylarda daha fazla hızlanacağız, hareket edeceğiz, artan bir merak ve heyecan duygusuyla yeni hedefler belirlemek isteyeceğiz. Ancak Mars’a dikkat edelim! Mars belki bizi fazla aceleye ve düşünsel de olsa tartışmalara, sabırsızlığa yöneltebilir.

İletişim kapılarımız açılıyor

İlkbahar haritasında Ay aynı zamanda İkizler burcundaki kuzey ay düğümüyle de birleşiyor. Ay’ın kuzey düğümü büyüme ve gelişme yönünü, daha çok geleceği ve gelişmekte olan, desteklenmesi gereken yönlerimizi açıklar. Artık bu yeni döngüde, daha fazla iletişim ve paylaşım içinde olacağız. Kuşkusuz Mars’ın da 4 Mart’tan itibaren İkizler burcuna geçmesi, kimi zaman fazla hızlı ve tartışmacı olabileceğimizi de anlatır. Kısaca bu dönemde, yeni döngüler bize son bir yılda izole olduğumuz pek çok alanda, içselleştirdiklerimizi anlatmaya başlayabileceğimizi, iletişim kapılarımızın hızlı şekilde açılacağını gösteriyor.

 

Yazarın Diğer Yazıları

  1. Sosyal bir gündeyiz
  2. Yenilenen enerjiler
  3. Bu hafta size ne getirecek?
  4. Hem Koç’ta, hem yeniay
  5. Acele etmemeliyiz
  6. Hem Koç’ta, hem yeniay
  7. Kabullenmeye açık bir gündeyiz
  8. GÜNÜN İLK YARISI ÖNEMLİ
  9. SOSYAL BİR GÜNDEYİZ
  10. Sabah saatleri sıkışık olabilir

© Copyright 2021

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.