Geri Dön

AROG oyuncuları kim, konusu nedir? AROG filmi nerede çekildi?

A.R.O.G: Bir Yontma Taş Filmi tam adına sahip yerli komedi filmi, GORA'nın devamı niteliğindedir. Cem Yılmaz'ın yazdığı AROG filminde, Arif'in Yontma Taş Devri'ndeki maceraları film severlerin karşısına çıkıyor. Peki, AROG ne zaman, nerede çekildi?

AROG oyuncuları kim, konusu nedir? AROG filmi nerede çekildi?

Yerli fantastik - komedi türündeki filmin yönetmenliğini Ali Taner Baltacı ve Cem Yılmaz üstlenirken senaryosunu da Cem Yılmaz kaleme almıştır. Filmin başrollerinde de yine Cem Yılmaz, Özge Özberk, Ozan Güven gibi isimler yer alıyor

AROG FİLMİ KONUSU

Halı satıcısı Arif, kahramanlıklarıyla G.O.R.A. gezegeninde yalnızca dost edinmekle kalmaz, bol bol düşman da edinir. Yaptıkları yüzünden düşmanlarının gazabını hissetme zamanı gelmiştir. Komutan Logar, Arif’i bir zaman makinesiyle 1 milyon yıl geriye, taş devrine ışınlar.

Burada Arif, kendine olan sonsuz güveni sayesinde halkın arasına karışır. Elbette mağara adamları için bu karşılaşmanın etkisi büyük olur ve yaşamlarında açık büfe, fıskiye gibi yeniliklerle medeniyetle biraz erken tanışırlar.

Arif, taş devrinde çabuk arkadaş edinse de tek isteği bir an önce şimdiki zamana, hamile karısı Ceku’nun yanına dönmektir. Bunun için bir zaman makinası yapmak üzere baş döndürücü hızda bir teknolojik ilerlemeden başka bir seçeneği yoktur. Artık tek amacı ilkel çağdaşlarını çağlar arasında bir bir atlatarak en kısa sürede bugünün hatta yarının teknolojisine getirmektir.

Arif’in hızlandırılmış evrim süreci, gelişme konusunda farklı fikirleri olan bazı taş devri insanını kızdırmaya başlar. Medeniyetler arası çatışma nedeniyle Arif kısa sürede kendi hayalindeki gelecek projesine uymayan bir dizi toplumsal zorlukla karşı karşıya gelir.

AROG OYUNCULARI

Cem Yılmaz - Arif Işık / Kaaya /Komutan Logar / Kubar / Enigma
Zafer Algöz - Karga / Doktor / Kumo
Özge Özberk - Ceku
Ozan Güven - Taşo
Özkan Uğur - Dimi
Nil Karaibrahimgil - Mimi
Rıdvan Dilmen - Kendisi
Hasan Kaçan - Cuhara
Metin Keçeci - Meto
Muhittin Korkmaz - Bidi / Tihulu
Cem Korkmaz - Mağara Nöbetçisi
Sabri Günay - T-Rex
Ethel Mulinas - Ayu
Emre Demirkapı - Atomix
Kaan Öztop - Köylü
İlker Ayrık - Esnaf

AROG FİLMİ NEREDE ÇEKİLDİ?

GORA'nın aksine film taş devrinde geçen olayları anlatır. Çekimleri ise Antalya'ya bağlı Kurşunlu köyü ve Afyonkarahisar'ın İhsaniye ilçesine bağlı Döğer beldesinde çekildi.

 

 

Emre Aşık şikayetçi olarak dinlendi: Mesajda beni öldüreceği yazıyorduDüzce'de eski milli futbolcu Emre Aşık'ı öldürmeyi planladıkları iddiasıyla eski eşi Yağmur Sarnıç'ın da aralarında bulunduğu 3 sanığın yargılandığı davada Emre Aşık, talimatla Anadolu Adliyesi'nde ifade verdi. Aşık ifadesinde sanık Erdi Sungur'un avukatına ulaştığını, Baycan Şentürk'ün ikinci tetikçi olarak yer aldığını ve kendisini öldüreceklerine dair mesajlar olduğunu söyledi. Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde gerçekleşen talimat duruşmasına şikayetçi Emre Aşık ile avukatları Funda Sadıkahmet ve Hasan Tahsin Cevizoğlu katıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber