Geri Dön

Kurt Cobain’in saç teli açık artırmada alıcı buldu

Efsane rock grubu Nirvana'nın solisti Kurt Cobain'in saç telleri açık artırma ile satıldı. 27 yaşında hayata veda eden Cobain'in saç telleri 14 bin 145 dolara (yaklaşık 118 bin TL) alıcı buldu.

Kurt Cobain’in saç teli açık artırmada alıcı buldu

Nirvana grubunun kurucusu, 27 yaşında hayatını kaybeden efsanevi şarkıcı Kurt Cobain’in saçı, açık artırmada satıldı. 1994 yılında hayatını kaybeden, ancak hiç unutulmayan rock yıldızının birkaç saç teli, müzayedede 14 bin 145 dolara alıcı buldu.
Iconic adlı müzayede evinde satışa çıkarılan saç telleri, plastik kabın içinde tutuldu. Saç tellerinin, Cobain’in 1989 yılında, Nirvana meşhur Bleach turnesindesindeyken kesilen saçlarından parçalar olduğu öğrenildi.
MAYIS AYINDA AÇIK ARTIRMAYA ÇIKARILMIŞTI
Saç kesiminin İngiltere'nin Birmingham şehrinde olduğu, Tessa Osbourne'un Kurt Cobain'in saç tellerini bir çantada sakladığı ve ölümünden sonra sanatçı Nicole DePolo’ya verdiği öğrenildi.
DePolo da saç tellerini, en büyük tarihi saçlar koleksiyonuna sahip olmasıyla Guinness Rekorlar Kitabı’na giren John Reznikoff’a vermişti. Ve saçlar, mayıs ayında açık artırmaya çıkarılmıştı.

Kurt Cobain’in saç teli açık artırmada alıcı buldu

NIRVANA'YI 1987 YILINDA KURDU
Kurt Cobain, 1987 yılında Krist Novoselic ile birlikte Nirvana'yı kurmuştu. Grup, Bleach isimli ilk albümlerini 1989 yılında çıkarmıştı. Nirvana, ikinci albümü Nevermind'ı 1991’de yayınlandı ve Smells Like Teen Spirit ile çığır açan bir başarı yakalamıştı. Grup, X kuşağının 'bayrağı önde götüren grubu' olarak etiketlenmişti ve Cobain, 'bir neslin sözcüsü' olarak nitelendirilmişti.
Kurt Cobain, hayatının son yıllarında parlayan yıldızının yanı sıra zararlı madde bağımlılığı ile mücadele etmişti. Cobain, 18 Kasım 1993'te MTV Unplugged serisi kapsamında gerçekleştirdiği akustik konserden beş ay sonra yaşamına son vermişti.

13 Haziran 2021 Magazin Haberleri Bülteni13 Haziran 2021 Magazin Haberleri Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet