Geri Dön
Dünya17 yaşında ortadan kaybolmuştu... Gerçek 13 yıl sonra ortaya çıktı!

17 yaşında ortadan kaybolmuştu... Gerçek 13 yıl sonra ortaya çıktı!

17 yaşındaki genç kız, bahar tatili sırasında bundan yıllar önce kayboldu. Yıllar süren soruşturma ve arama çalışmaları sonuç verdi. 13 yıl sonra ulaşılan gerçek ise tam anlamıyla tüyler ürpertti.

17 yaşında ortadan kaybolmuştu... Gerçek 13 yıl sonra ortaya çıktı!

22 Nisan 2009'da, Brittanee Drexel, bir grup arkadaşıyla Güney Carolina'daki Myrtle Beach'e gitti. 25 Nisan'da Drexel, yaklaşık 4 kilometre uzaklıktaki Blue Water Resort'ta bir arkadaşıyla buluşmak için diğer arkadaşlarından ayrıldı. Drexel en son akşam 9'dan kısa bir süre önce, otelin güvenlik kamerasında görüldü. 25 Nisan 2009'da Blue Water Resort'tan ayrıldı. Erkek arkadaşına mesaj attı ve Bar Harbor Oteli'ne geri döneceğini söyledi. Ancak 17 yaşındaki genç kızdan bir daha haber alınamadı.

TRAFİK CEZASI ELE VERDİ

Brittanee Drexel'i ilk arama çalışması 26 Nisan'da başladı. O gün, kayıtlı bir seks suçlusu olan Raymond Moody'ye, Myrtle Beach'e yaklaşık 8 mil uzaklıktaki Surfside Beach'te bir trafik cezası verildi. Moody daha sonra sorguya çekildiğinde, o sırada şehir dışında olduğunu iddia edecekti ancak yediği bu trafik cezası, aksini kanıtlamak için kullanılacaktı.

YILLARCA HİÇBİR İZ BULUNAMADI

4 Mayıs'ta polis, Drexel'in otel güvenlik kamerası videosunu ve ana caddeden trafik kamerası görüntülerini yayınladı. 11 Mayıs'ta Drexel'in ebeveynleri Dr. Phil'in televizyon programına katıldı ve dava ülke çapında ilgi odağı haline geldi. O zamandan beri kayıp genç kızın hikayesi, gazetelerin manşetlerini ve dergilerin kapaklarını süsledi. Genç kızla ilgili pek çok haber yapıldı. Ancak genç kızdan hiçbir iz yoktu.

17 yaşında ortadan kaybolmuştu... Gerçek 13 yıl sonra ortaya çıktı

Aynı yılın aralık ayına gelindiğinde ise kampçılar, bir güneş gözlüğü buldu ve polise teslim etti. Güvenlik güçleri bunun kayıp genç kızla ilgili olabileceğini düşündü ve Myrtle Beach Polisi, üç, muhtemelen dört kişiden şüphelendiklerini belirtti.

APARTMAN DAİRESİNDE ARAMA YAPILDI

Takcim yaprakları 2011'i gösterdiğinde ise, 1 Ağustos günü polis olayla ilgili bir dairede arama yaptı. Daire, Drexel'in kaybolduğu sırada Raymond Moody'ye aitti. Moody, arama sırasında artık orada yaşamıyordu. Moody, Drexel'in 2022'de kaçırılması ve öldürülmesiyle suçlanacaktı.

İLK KEZ "CİNAYET" ŞÜPHESİ

2016 yılının haziran ayında, FBI, müfettişlerin Brittanee Drexel'in kaçırıldığına, McClellanville bölgesine götürüldüğüne, iradesi dışında günlerce tutulduğuna ve sonunda öldürüldüğüne inandığını duyurdu. Ayrıca suçla ilgili bilgi için 25.000 dolarlık bir ödül de açıkladılar. Yetkililer ilk kez kamuoyu önünde Drexel'in öldürüldüğünü düşündüklerini söylediler.

17 yaşında ortadan kaybolmuştu... Gerçek 13 yıl sonra ortaya çıktı

ORMANLIK ALANDA İNSAN KALINTILARI

4 Mayıs 2022'de Raymond Moody tutuklandı ve adaleti engellemekle suçlandı. 11 Mayıs'ta, Güney Carolina, Georgetown County'deki ormanlık bir alanda insan kalıntıları bulundu.

17 yaşındaki genç kız, bahar tatili sırasında bundan yıllar önce kaybolmuştu. Myrtle Beach'e düzenlenen gezi sırasında kaybolan Rochester doğumlu kızın cansız bedeni, aradan yıllar geçtikten sonra geçen hafta Güney Carolina'da bulundu.

TATİL BELDESİNİN YAKININDA BULUNDU

Georgetown County Şerif Pazartesi günü düzenlediği basın toplantısında, 25 Nisan 2009'da kayıp ihbarı yapılan Brittanee Drexel'in cansız bedeninin, Çarşamba günü Georgetown County'de, en son görüldüğü popüler tatil beldesinden çok uzak olmayan bir yerde bulunduğunu açıkladı.

17 yaşında ortadan kaybolmuştu... Gerçek 13 yıl sonra ortaya çıktı

Brittanee'nin annesi Dawn Drexel basın toplantısında "Bu gerçekten bir annenin en kötü kabusu, başına gelebilecek en kötü şey" dedi. 13 yıldır olduğu gibi güzel kızım Brittanee'nin yasını tutuyorum ama bugün daha da buruk bir durum yaşıyorum." ifadelerini kullandı.

CİNSEL SALDIRI İLE SUÇLANDI

Polis, Georgetown'da seks suçlusu Raymond Douglas Moody'yi tutukladı ve onu cinayet, adam kaçırma ve birinci dereceden cinsel saldırı ile suçladı. Moody'nin Drexel'i kaybolduğu gün boğarak öldürdüğü ve ertesi gün cesedini gömdüğü iddia ediliyor.

Uzun süredir devam eden soruşturma kapsamında polis, Georgetown'da Drexel'in cesedinin gömülü olduğuna inanılan bir bölgeye götürdü. Polis yetkilileri, kalıntılarının diş kayıtları ve DNA testi yoluyla pozitif bir eşleşme olarak tanımlandığını açıkladı.

ONU ARAMAYI ASLA BIRAKMADILAR

Drexel en son Myrtle Beach'te kaldığı otelden ayrıldıktan sonra Ocean Bulvarı'nda görülmüştü. Müfettişler, onu ve katilini aramayı asla bırakmadıklarını söyledi.

17 yaşında ortadan kaybolmuştu... Gerçek 13 yıl sonra ortaya çıktı

Georgetown County Şerif Carter Weaver Pazartesi günü düzenlediği basın toplantısında, genç kurbanın ailesine çağrıda bulundu. Drexel ailesine seslenen polis yetkilisi, 13 yıl önceki trajedinin yasını onlarla birlikte tuttuğunu söyledi ve "Sizin için dua ediyoruz" dedi. Şerif Carter Weaver ayrıca, "Kimse böyle bir acıyı yaşamayı hak etmiyor. Kalbimiz sizinle birlikte. Tek umudumuz, bu bulgunun ailenizin Brittanee için düzgün bir şekilde yas tutmasını sağlaması" ifadelerini kullandı.

Acılı anne Dawn Drexel, hem Rochester'da hem de Myrtle Beach'te kızını anmak için bir etkinlik düzenleyeceklerini söyledi. "Bugün yeni bir bölümün başlangıcını işaret ediyor diyen Dawn, "Brittanee'yi aramak, artık Brittanee'nin adaletini aramaktır" ifadelerini kullandı.