Geri Dön
Dünya8 gün boyunca kurtarılmayı beklediler! Mucize olay

8 gün boyunca kurtarılmayı beklediler! Mucize olay

ABD Deniz Kuvvetleri Merkez Komutanlığı (NAVCENT), ABD Donanması'na ait Kuru yük gemisi USNS Charles Drew’in dün Umman Körfezi’nde 2 İranlı balıkçıyı kurtardığını açıkladı.

8 gün boyunca kurtarılmayı beklediler! Mucize olay

ABD donanmasından İranlı balıkçıların hayatını kurtardı. ABD Deniz Kuvvetleri Merkez Komutanlığı (NAVCENT) tarafından yapılan yazılı açıklamada, ABD Donanması'na ait Kuru yük gemisi USNS Charles Drew’in dün Umman Körfezi’nde 8 gün boyunca sürüklenen bir balıkçı teknesindeki 2 İranlı balıkçıyı kurtardığı bildirildi.

USNS Charles Drew’in Birleşik Deniz Kuvvetleri ve Bahreyn merkezli uluslararası denizcilik koalisyonunun yerel saatle 10.00'da mahsur kalan denizcilerden imdat çağrısı almasının ardından çağrıya yanıt verdiği açıklamada, USNS Charles Drew’in 6 saat sonra olay yerine vardığı ve denizde mahsur kalan balıkçıklara yiyecek, su ve tıbbi bakım sağladığı ifade edildi.

Açıklamada, USNS Charles Drew’in bugün söz konusu İranlı balıkçıları güvenli bir şekilde Umman’ın başkenti Maskat yakınlarındaki bir Umman Sahil Güvenlik gemisine transfer ettiği ve balıkçıların transfer sırasında sağlık durumunun ve ruh hallerinin iyi olduğu aktarıldı.

ABD 5. Filosu ve Birleşik Deniz Kuvvetleri Komutanı Amiral Yardımcısı Brad Cooper yaptığı açıklamada, “Eğitildiğimiz ve yapmaya hazır olduğumuz şey bu” ifadelerini kullanarak, "Profesyonel denizciler olarak denizde ihtiyacı olan insanlara yardım etme sorumluluğumuz var" dedi.
Cooper ayrıca, “Denizcilerin evlerine dönmeleri konusunda yardım ve desteği için Umman hükümetine teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Otuz dört ülkeden oluşan Birleşik Deniz Kuvvetleri, Kızıldeniz, Aden Körfezi, Kuzey Arap Denizi, Umman Körfezi, Hint Okyanusu ve Arap Körfezi'nde güvenlik ve istikrarı teşvik etmek için faaliyet gösteren dünyanın en büyük deniz ortaklığıdır.

Kar sonrası 'siyah' tehlike! Hafta sonu plan yapanlar dikkat
MİT'ten nokta operasyon! Sileman Şemo öldürüldü
Sedef Kabaş’ı kurtaran jeans biri! Ne olduysa bundan sonra oluyor
TOGG'un sıralaması belli oldu! 2300 katılımcı arasından...
Rumların hamlesi sonrası flaş açıklama: Operasyonla yok etme...
Oktay Kaynarca'nın yakasındaki altınlar dikkat çekti! 'Bu işler kısmet'
Mesai 4 güne düştü, maaş ise... 'Türkiye'de tamamen değişir!'
Alisson'dan Valencia'ya sert hareket! Kartlar havada uçuştu
Tarifsiz acı! Ece Erken'den ilk paylaşım
Zorla eve götürdüler! Her şeyi kaydettiler
Skandal tanıtım sonrası yeni kararı ortaya çıktı
'İnanılmaz bir akım var' Evde yapıyorlar, tehlike büyük
Cinsel taciz davasında flaş gelişme! Belgeler ortaya çıktı
Asgari ücretin üzerinde çalışanlar dikkat! Maaş tabloları ortaya çıktı
Haftanın Fırsat Ürünleri Bu Cumartesi Şok’ta