Umman

Umman

Son dakika umman haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan umman gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan umman haber sayfamızda...

Umman

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.927 umman haberi bulunmuştur.
U ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2022: U Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
U ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2022: U Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Bebek bekleyen anne ve baba adaylarını heyecanın yanında bir de isim telaşı sarıyor. Evlatlarına en güzel, en eşsiz isimleri vermek isteyen aileler derin bir araştırma sürecine giriyorlar. Erkek bebek bekleyen çiftler isim seçme konusunda zorlanıyor. Kulağa hoş gelmesinin yanında aileler keşfedilmemiş, modern çağa uygun, popüler, duyulmamış ve nadir bulunan isimleri tercih ediyor. Aileler isimlerin anlamlarına dikkat ediyor. U harfi ile başlayan erkek isimleri ve anlamları nelerdir? “U ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
26.05.2022Bebek
Bebek İsimleri 2022: Çocuklarınıza Verebileceğiniz Keşfedilmemiş, En Nadir ve Zor Bulunan Kız-Erkek Unisex Bebek İsimleri
Bebek İsimleri 2022: Çocuklarınıza Verebileceğiniz Keşfedilmemiş, En Nadir ve Zor Bulunan Kız-Erkek Unisex Bebek İsimleriDünyanın en güzel duygularından bir tanesi de hiç şüphesiz anne ve baba olmak. Aileye yeni katılması beklenen üyenin yanında çiftleri isim heyecanı da sarar. Bebek isimleri ile ilgili uzun ve derin bir araştırma sürecine giren anne ve adayları çocuklarının isminin en güzel ve en anlamlı olmasını isterler. Hamilelik döneminde cinsiyetin belli olmasının ardından en çok üzerine düşülen konulardan bir tanesidir. Ömür boyu taşıyacakları ismin kulağa hoş gelmesini tercih eden aileler bebeklerinin isminin keşfedilmemiş, en zor ve nadir bulunan, değişik, duyulmamış, özel ve farklı olmasını isterler. Bunun dışında kız ve erkek bebeklerine verecekleri ismin unisex olmasını isteyen aileler de var. Ancak ismin güzelliği kadar anlamlarının da güzel olmasını önemserler. En güzel, duyulmamış, modern, değişik kız ve erkek bebekler için unisex isimler sözlüğü ve anlamları hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız “Bebek İsimleri 2022” içeriğimize bakabilirsiniz.
26.05.2022Bebek
İran Cumhurbaşkanı: Albay Hüdayi'nin intikamını alacağız
İran Cumhurbaşkanı: Albay Hüdayi'nin intikamını alacağızİran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Tahran'da dün evinin önünde uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybeden İran Devrim Muhafızları'nda görevli Albay Hasan Sayad Hüdayi'nin intikamını alacaklarını söyledi.
23.05.2022Dünya
İhracatta Ege’nin yıldızı ödülünü aldı
İhracatta Ege’nin yıldızı ödülünü aldı1963 yılından bugüne kadar yaptığı yatırımlarla gıda sektörünün öncü markalarından biri olmayı başaran Güres Group, 2021 yılı ocak-aralık döneminde yaptığı yumurta ihracatıyla, Ege’de ihracat şampiyonu oldu, Türkiye listesinde ise üst sıralara tırmandı.
9.05.2022Ege
TSK'nın yeni gücü: HANÇER ve DİNÇER! Orta Doğu ülkelerinden büyük talep var
TSK'nın yeni gücü: HANÇER ve DİNÇER! Orta Doğu ülkelerinden büyük talep varTürk Silahlı Kuvvetleri’nin etkin ve caydırıcı gücünü artıracak, özellikle meskun mahal operasyonlarında personelin güvenli bir şekilde mücadelesini destekleyecek insansız kara araçları HANÇER ve DİNÇER özellikleri ile kendine hayran bırakıyor.
4.05.2022Ekonomi
Türk Silahlı Kuvvetlerine yeni güç: HANÇER ve DİNÇER
Türk Silahlı Kuvvetlerine yeni güç: HANÇER ve DİNÇERTürk Silahlı Kuvvetleri’nin etkin ve caydırıcı gücünü artıracak, özellikle meskun mahal operasyonlarında personelin güvenli bir şekilde mücadelesini destekleyecek insansız kara araçları HANÇER ve DİNÇER özellikleri ile kendine hayran bırakıyor.
4.05.2022Haberler
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
3.05.2022Oyun
Kelime Gezmece Cevapları 2022: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve Cevapları
Kelime Gezmece Cevapları 2022: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve CevaplarıKelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm seviyeler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
3.05.2022Oyun
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan peş peşe kritik görüşmeler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan peş peşe kritik görüşmelerCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
1.05.2022Siyaset
Enerji krizlerinin en büyüğü yaşanabilir
Enerji krizlerinin en büyüğü yaşanabilirRus petrol ve gazına yaptırım koyarsak, kaybedeceğimiz petrol ve gazın yerini dolduramayacağız. En gerçek karanlık senaryoda, enerji tüketimini düşürmek, tüm nükleer santralleri tam kapasite çalıştırmak, kömür, petrol ve gaz ithal etmek dışında yapabileceğimiz pek bir şey yok.
26.04.2022Vitrin
Fransız savcılardan Nissan’ın eski başkanı Ghosn için tutuklama emri
Fransız savcılardan Nissan’ın eski başkanı Ghosn için tutuklama emriEv hapsinde tutulduğu Japonya’dan kaçarak Lübnan’a giden Nissan Motor eski Başkanı Carlos Ghosn için uluslararası tutuklama emri çıkarıldı.
22.04.2022Dünya
Lüks yat talebinde anormal artış; sipariş yağıyor!
Lüks yat talebinde anormal artış; sipariş yağıyor!Dünyanın önemli süper lüks yat merkezlerinden Antalya Serbest Bölge'de, bu yılın 3 ayında denize indirilen yat ve tekne sayısı 29 oldu. Yat ve tekneler arasında süper lükslerin yanı sıra Türkiye, KKTC ve Umman'da kullanılacak polis ve sahil güvenlik botları da bulunuyor. Bu yıl yoğun taleple karşılaşan firmalar bazı siparişleri geri çevirmek zorunda kalıyor.
16.04.2022Ekonomi
İngiliz kadın gezgin bisikletle dünya turunda
İngiliz kadın gezgin bisikletle dünya turundaİngiliz gezgin Helen Dainty (44), 2016 yılında bisikletle çıktığı dünya turunda Samsun’un Bafra ilçesine geldi. Bisikletiyle toplam 60 bin kilometre yol kat eden Helen Dainty, bugüne kadar 3 kıtada 34 ülkeyi gezdiğini söyledi.
12.04.2022Haberler
Dünya Nüfusu 2022: Dünyada Kaç İnsan Var? Ülkelere Göre Dünya Nüfus Sıralaması
Dünya Nüfusu 2022: Dünyada Kaç İnsan Var? Ülkelere Göre Dünya Nüfus SıralamasıDünya üzerinde yaşayan insan sayısı anlamına gelen dünya nüfusu her geçen gün artış gösteriyor. Bu artışlar yıldan yıla ölüm, doğum ve göçlere göre farklılık gösterebiliyor. Dünya üzerinde bu artış bazı ülkelerde daha fazla artış gösteriyor. Ülkelere göre dünya nüfus sıralamasında Çin başı çekerken ikinci sırada Hindistan ve üçüncü sırada Amerika Birleşik Devletleri (ABD) yer alıyor. Kadın ve erkek doğum, ölüm oranları da ülke içerisinde farklılıklar gösteriyor. Dünyada kaç insan var? Ülkelere göre güncel dünya nüfus sıralaması ve tablosu ile ilgili detaylı bilgilere “Dünya Nüfusu 2022” içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
5.04.2022Dünya
Dışişleri Bakanlığı'ndan Umman'a taziye mesajı
Dışişleri Bakanlığı'ndan Umman'a taziye mesajıDışişleri Bakanlığı, Umman'da meydana gelen heyelanda hayatını kaybedenler için taziye mesajı yayımladı.
28.03.2022Gündem
Umman’da toprak kayması: 6 ölü
Umman’da toprak kayması: 6 ölüUmman’ın başkenti Maskat’ta taş ocağında meydana gelen toprak kaymasında 6 işçinin hayatını kaybettiği açıklandı.
27.03.2022Haberler
TİM: "Ülke imajını zedeleyen baskınlar son bulsun"
 TİM: "Ülke imajını zedeleyen baskınlar son bulsun"Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), "Bakırköy Belediyesi zabıtalarının uluslararası fuarlara baskınlar düzenlemesini 100 bini aşkın ihracatçının tek çatı kuruluşu olarak kınıyoruz" açıklamasını yaptı.
20.03.2022Ekonomi
Kadıköy’ü sözlükten okumak
Kadıköy’ü sözlükten okumakKadıköy’ü artık daha iyi tanıyabilecek ve köşesinde bucağında ne var ne yok bilerek, güzellikleriyle daha bir kucaklaşabileceğiz. Kadıköy’ün bir sözlüğü var artık
20.02.2022Pazar
Okyanus Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada
Okyanus Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf BulmacadaBulmacalar zeka gelişimine olan katkıları düşünüldüğünde eğitim sistemi içinde konuların kavranmasının sağlanması amacıyla da sıklıkla kullanılan bir yöntem olmaktadır. Öğretmenlerin dersin konusu ile ilgili hazırlamış oldukları bulmacalar hem eğlenceli hem de eğitsel olmaktadır. Peki, okyanus bulmaca cevabı nedir? Harf harf bulmacada okyanus cevapları neler olmaktadır? İşte, okyanus bulmaca cevapları hakkında tüm detayları derledik.
10.02.2022Eğitim
İtalya, Türkiye'ye seyahat kısıtlamasını gevşetiyor
İtalya, Türkiye'ye seyahat kısıtlamasını gevşetiyorİtalya, Türkiye'ye seyahat kısıtlamasını gevşeterek, turistik gezilere izin verdi.
27.01.2022Dünya
Gece gündüz ateş edecek! Çin, Rusya ve İran donanmaları göreve başladı
Gece gündüz ateş edecek! Çin, Rusya ve İran donanmaları göreve başladı“Barış ve güvenlik için birlikte” sloganıyla İran, Çin ve Rusya tarafından Hint Okyanusu’nun kuzeyinde düzenlenen “2022 Deniz Güvenlik Kemeri” adlı ortak tatbikat sabah saatlerinde başladı.
21.01.2022Dünya
Son dakika... Van'da 4.6 şiddetinde deprem
Son dakika... Van'da 4.6 şiddetinde depremGelen son dakika haberine göre; Van'ın Başkale ilçesinde 16.03'te 4.6 şiddetinde bir deprem meydana geldi. Deprem, kısa süreli paniğe neden oldu.
15.01.2022Gündem
Kemter Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Kemter Kul Ne Demek?
Kemter Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Kemter Kul Ne Demek?Kem kelimesinden türetilen kemter, Farsça kökenlidir. Bu kelime, en değersiz, en önemsiz anlamına gelir. Mutasavvıflar ve divan şairleri kemter kelimesini nefislerini aşağılamak için eserlerinde sık sık kullanmışlardır. Ala, mükemmel ve refi kelimeleri bu sözcükle zıt anlamlıdır. Kemter kul ne demek? Tasavvufta ne anlama gelir tüm detayları ile derledik.
13.01.2022Sözlük
'Petrolün 100 dolara yükselmesi istenmiyor'
'Petrolün 100 dolara yükselmesi istenmiyor'Umman Petrol Bakanı Muhammed Al Rumi, "OPEC+ petrol fiyatının 100 dolar/varile yükselmesini istemiyor" dedi.
12.01.2022Uzmanpara
Hurşit İsminin Anlamı Nedir? Hurşit Ne Demek, Ne Anlamına Gelir?
Hurşit İsminin Anlamı Nedir? Hurşit Ne Demek, Ne Anlamına Gelir?Ülkemizde yaklaşık 5 bin kişinin kullandığı Hurşit ismi, dilimize Farsçadan geçmiştir. İran, Suriye ve Afganistan gibi İslam ülkelerinde de sıklıkla kullanılan bu ismin sözlük anlamı güneştir. Hurşit ismi mecazen aydınlatan, yol gösteren ve huzur veren manasına gelir. Hurşit isminin anlamı nedir tüm detayları derledik.
10.01.2022Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Umman ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.