Geri Dön
DünyaABD, Venezuela'nın, AB Temsilcisini sınır dışı etmesini kınadı

ABD, Venezuela'nın, AB Temsilcisini sınır dışı etmesini kınadı

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, Venezuela’nın, Avrupa Birliği (AB) Temsilcisini sınır dışı etmesini kınadıklarını açıkladı.

ABD, Venezuela'nın, AB Temsilcisini sınır dışı etmesini kınadı

 

Günlük basın toplantısında konuya ilişkin bir soruya yanıt veren Price, “Maduro rejimi, AB’nin Venezuela Temsilcisi Isabel Brilhante Pedrosa’yı sınır dışı ederek Venezuela halkının insan hakları ve Venezuela’da demokrasinin önemli bir uluslararası destekçisini de ortadan kaldırmış oldu.” dedi. 

Price, Nicolas Maduro yönetimini attığı bu adımdan dolayı kınadıklarını belirtti. 

Venezula’nın attığı bu adımla daha da yalnızlaşacağını anlatan Price, “Dünya Venezuela’nın demokrasiye dönme çağrısında birleşmiş durumdadır.” diye konuştu. 

AB Konseyi, 23 Şubat'ta "demokrasi ve insan haklarına zarar verdikleri gerekçesiyle" Venezuelalı 19 yetkiliye yaptırım uygulama kararı alındığı açıklanmıştı.

Venezuela Dışişleri Bakanı Jorge Arreaza, ülkedeki AB temsilcisini istenmeyen kişi ilan etmiş, kararın AB'nin Venezuelalı yetkililere yaptırım uygulaması nedeniyle alındığını açıklamıştı. 

Bunun üzerine AB de Venezuela'nın AB'deki diplomatik misyon temsilcisi Büyükelçi Claudia Salerno Caldera'yı "istenmeyen kişi" ilan etmişti.

Kanser ve Beslenme | Sağlık Sohbetleri - Cnnturk.comCnnturk.com'da yepyeni bir sağlık programı başladı. Moderatörlüğünü Elif Tümen'in yaptığı Sağlık Sohbetleri programında bu haftanın özel konusu "Kanser ve Beslenme". Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Erdem Göker ve Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Şuayib Yalçın kanser ve besleme ilişkisinin yanı sıra kanser hastalarının tedavisinde beslenmenin önemini, klinik beslenmenin tedavi başarısına etkisi ve kanserli hastaların hayat kalitesi üzerindeki etkisini anlatıyor. (Sponsorlu İçerik)

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet