Venezuela

Venezuela

Son dakika venezuela haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan venezuela gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan venezuela haber sayfamızda...

Venezuela

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.053 venezuela haberi bulunmuştur.
Maduro’dan Türkiye’nin politikasına övgü
Maduro’dan Türkiye’nin politikasına övgüDışişleri Bakanı Hakan Fidan, resmi ziyaret çerçevesinde gittiği Venezuela’da, Devlet Başkanı Nicolas Maduro tarafından kabul edildi. Maduro görüşmede, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Filistin meselesi karşısındaki duruşu bütün dünya için örnek teşkil etmektedir. Cesareti ve Filistin halkını savunması hayranlık verici” dedi.
25.02.2024Dünya
Bakan Fidan Venezuela'da: Liderlerimizin ortaya koyduğu ticaret hedefine ulaşılmasını bekliyoruz
Bakan Fidan Venezuela'da: Liderlerimizin ortaya koyduğu ticaret hedefine ulaşılmasını bekliyoruzDışişleri Bakanı Hakan Fidan, Venezuela Dışişleri Bakanı Yvan Gil ile düzenlediği ortak basın toplantısında, "Bu sene iki ülke arasında ticaret hacminin büyük bir çabayla liderlerimizin ortaya koyduğu 3 milyar dolar hedefine ulaşmasını bekliyoruz" dedi.
24.02.2024Haberler
Bakan Fidan Venezuela'da: Liderlerimizin ortaya koyduğu ticaret hedefine ulaşılmasını bekliyoruz
Bakan Fidan Venezuela'da: Liderlerimizin ortaya koyduğu ticaret hedefine ulaşılmasını bekliyoruzDışişleri Bakanı Hakan Fidan, Venezuela Dışişleri Bakanı Yvan Gil ile düzenlediği ortak basın toplantısında, "Bu sene iki ülke arasında ticaret hacminin büyük bir çabayla liderlerimizin ortaya koyduğu 3 milyar dolar hedefine ulaşmasını bekliyoruz" dedi.
24.02.2024Gündem
Bakan Fidan Bolivar'ın anıt mezarını ziyaret etti
Bakan Fidan Bolivar'ın anıt mezarını ziyaret ettiDışişleri Bakanı Hakan Fidan, Venezuela’nın başkenti Karakas’ta devrimci lider Simon Bolivar'ın anıt mezarını ziyaret etti.
24.02.2024Gündem
Dışişleri Bakanı Fidan Maduro ile görüşmek üzere Venezuela’ya gidiyor
Dışişleri Bakanı Fidan Maduro ile görüşmek üzere Venezuela’ya gidiyorDışişleri Bakanı Hakan Fidan, G20 Dışişleri Bakanları Toplantısı’na katılmak üzere geldiği Brezilya’dan Venezuela’ya gitmek üzere ayrıldı.
23.02.2024Gündem
Alanyaspor’da ayrılık! Yeni transfer geldiği gibi gitti
Alanyaspor’da ayrılık! Yeni transfer geldiği gibi gittiCorendon Alanyaspor’un forvet oyuncusu Sergio Cordova Rusya Premier Lig takımlarından Sochi’ye kiralandı.
6.02.2024Alanyaspor
Dünyadan uzanan yardım elleri
Dünyadan uzanan yardım elleriBüyük felaketin ardından dünyanın dört bir yanından devlet kurumları ve sivil toplum kuruluşları da yardım için harekete geçti. Yabancı arama kurtarma ekipleri ve yurt dışındaki yardım kampanyaları, dayanışma ruhunun önemli bir parçası oldu.
6.02.2024Gündem
Bakan Bayraktar Venezuela Devlet Başkanı Maduro ile bir araya geldi
Bakan Bayraktar Venezuela Devlet Başkanı Maduro ile bir araya geldiBakan Bayraktar, Karakas ziyareti kapsamında Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro ile görüştü.
31.01.2024Gündem
Tavukta fiyat makası açılıyor
Tavukta fiyat makası açılıyorBütün tavukla parça tavuk arasındaki fiyat makası açılıyor. Önceki yıllarda bütün tavuk ile parça tavuk arasındaki fiyat farkı 10-15 lira düzeyindeyken, şu an bazı ürünlerde 40 lirayı aşıyor.
23.01.2024Ekonomi
Bakan Uraloğlu: 2023'te Türkiye semalarından 15 saniyede bir uçak geçti
Bakan Uraloğlu: 2023'te Türkiye semalarından 15 saniyede bir uçak geçtiUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “Havalimanlarını sadece Yeşilçam filmlerinde gören Türkiye, şimdi Anadolu’nun her noktasına uçuyor, 2023 yılında Türkiye semalarından yaklaşık her 15 saniyede bir uçak geçti” dedi.
19.01.2024Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Önder Aksakal ve Mustafa Destici'yi kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Önder Aksakal ve Mustafa Destici'yi kabul ettiCumhurbaşkanı Erdoğan, Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Önder Aksakal'ı ve BBP Genel Başkanı Destici'yi kabul etti.
17.01.2024Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, büyükelçilerden güven mektubu
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, büyükelçilerden güven mektubuCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Endonezya, Venezuela ve Kanada büyükelçilerinin güven mektuplarını kabul etti.
17.01.2024Gündem
Su ürünleri ihracatında 1,7 milyar dolarlık gelir
Su ürünleri ihracatında 1,7 milyar dolarlık gelirTürkiye’nin su ürünleri ihracatında Muğla’nın başı çektiği su ürünlerinde 2023 yılında gerçekleşen ihracat 1,7 milyar dolar, hayvansal mamuller ihracatı ile birlikte 3,5 milyar dolara ulaştı.
12.01.2024Ekonomi
Dünya Nüfusu 2024: Dünyada Kaç İnsan Var? Ülkelere Göre Dünya Nüfus Sıralaması
Dünya Nüfusu 2024: Dünyada Kaç İnsan Var? Ülkelere Göre Dünya Nüfus SıralamasıDünya üzerinde yaşayan insan sayısı anlamına gelen dünya nüfusu her geçen gün artış gösteriyor. Bu artışlar yıldan yıla ölüm, doğum ve göçlere göre farklılık gösterebiliyor. Dünya üzerinde bu artış bazı ülkelerde daha fazla artış gösteriyor. Ülkelere göre dünya nüfus sıralamasında Çin başı çekerken ikinci sırada Hindistan ve üçüncü sırada Amerika Birleşik Devletleri (ABD) yer alıyor. Kadın ve erkek doğum, ölüm oranları da ülke içerisinde farklılıklar gösteriyor. Dünyada kaç insan var? Ülkelere göre güncel dünya nüfus sıralaması ve tablosu ile ilgili detaylı bilgilere “Dünya Nüfusu 2024” içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
5.01.2024Dünya
Venezuela Hakkında Bilgiler; Venezuela Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Venezuela Hakkında Bilgiler; Venezuela Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıGüney Amerika ülkesi olan Venezuela, İspanyol kolonilerinin yerleşmiş olduğu ilk yerlerden birisidir. Halk kolonilere karşı uzun zaman bağımsızlık savaşına girişmiş, ancak 1522 ile 1821 yıllarında İspanyol yönetimine girmiştir. Venezuela'nın bayrağı nasıldır, anlamı nedir, ülkenin nüfusu ne kadar, hangi ülkelerle komşudur, başkenti neresidir, resmi dili hangisi gibi soruların yanıtlarını derledik.
3.01.2024Gündem
Saint Kitts Ve Nevis Hakkında Bilgiler; Bayrağının Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Saint Kitts Ve Nevis Hakkında Bilgiler; Bayrağının Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıSaint Kitts ve Nevis, Karayipler’de bulunan küçük bir ada devletidir. Rüzgaraltı Adalarında bulunan iki adadan oluşan federal bir ülkedir. Yüzölçümü ve nüfusu bakımından en küçük bağımsız devletlerden biridir. Saint Kitts ve Nevis hakkında detaylı bilgiyi sizler için derledik.
3.01.2024Dünya
Kolombiya Hakkında Bilgiler; Kolombiya Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Kolombiya Hakkında Bilgiler; Kolombiya Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıKolombiya, bir Güney Amerika ülkesidir. Ülkede müzik ve dans bir tutku olarak öne çıkıyor. Ülke, salsanın başkenti olarak kabul ediliyor. Kolombiya, aynı zamanda dünyada en büyük ikinci kahve üreticisidir. Kolombiya hakkında daha detaylı bilgiyi sizler için derledik.
3.01.2024Dünya
Brezilya Hakkında Bilgiler; Brezilya Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Brezilya Hakkında Bilgiler; Brezilya Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıCoğrafyaları birbirinden farklı olan kültürleri hiç tanınmayan ülkeler oldukça merak edilen ülkeler arasındadır. Ülkemize de coğrafi olarak oldukça uzak olan ülkelerden bir tanesi de Brezilya’dır. Brezilya birçok kişi için merak edilen ülkeler arasında yer almaktadır. Bu sebeple Brezilya hakkında özellikle ülkemizde birçok kişi bölge ile ilgili detayları merak eder. Brezilya hakkında bilgiler, Brezilya bayrağının anlamı, nüfusu, başkenti, para birimi gibi detayları derledik.
2.01.2024Tatil
Dominik Cumhuriyeti Hakkında Bilgiler; Bayrağının Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Dominik Cumhuriyeti Hakkında Bilgiler; Bayrağının Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıHispanyola adası içerisinde yer alan Dominik Cumhuriyet, doğal yapısıyla dikkat çeken yerlerden biridir. Kristof Kolomb'un dünya keşfi yaparken ayak bastığı ilk yer olan ülkenin halkı büyük kısmı melezdir. Dominik Cumhuriyeti nüfusu ne kadar, coğrafi olarak nerededir, başkenti neresi, konuşulan diller neler, para birimi nedir sorularının yanıtlarını sizler için derledik.
2.01.2024Dünya
Küba Nerede? Küba'ya Nasıl Gidilir? (2024)
Küba Nerede? Küba'ya Nasıl Gidilir? (2024)Son yıllarda yurt dışı gezisi denilince, akla ilk gelen yerlerden biri olan Küba, Amerika Kıtası'nda bulunmaktadır. Küba'nın rengarenk eğlence hayatı ve dört mevsim ılıman olan iklimi, her daim tercih sebebi olmasını sağlar. Küba'nın hakkında birçok bilgiyi, detaylarıyla derledik.
1.01.2024Tatil
Yeni savaşın ayak sesleri! Essequibo krizi büyüyor, İngiltere HMS Trent'i yolluyor
Yeni savaşın ayak sesleri! Essequibo krizi büyüyor, İngiltere HMS Trent'i yolluyor Venezuela’nın Guyana’nın petrol ve yeraltı kaynakları zengini Essequibo bölgesinde hak iddia etmesi ile başlayan süreç gelişmeye devam ediyor.
26.12.2023Dünya
Essequibo anlaşmazlığı: Venezuela ve Guyana, güç kullanmamakta uzlaştı
Essequibo anlaşmazlığı: Venezuela ve Guyana, güç kullanmamakta uzlaştıGüney Amerika'da, Venezuela, Guyana ve Brezilya arasında tansiyonu artıran Essequibo anlaşmazlığında taraflar 'diyalogla çözüm' ve karşılıklı olarak güç kullanmama konusunda anlaştı.
16.12.2023Dünya
Venezuela'da trafik kazasında 16 araç küle döndü
Venezuela'da trafik kazasında 16 araç küle döndüVenezuela'da meydana gelen zincirleme trafik kazasında 16 araç küle dönerken, en az 8 kişi yaşamını yitirdi, 14 kişi ise yaralandı.
14.12.2023Dünya
Prof. Dr. Naci Görür yeniden uyardı! 'Binlerce insanımızı bir gecede gömüyoruz”
Prof. Dr. Naci Görür yeniden uyardı! 'Binlerce insanımızı bir gecede gömüyoruz”“Deprem Dirençli Kent Esenyurt” başlıklı programda konuşan Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, vatandaşlara önemli uyarılarda bulundu. Prof. Dr. Görür, “Binlerce insanımızı bir gecede gömüyoruz” diyerek dikkat edilmesi gereken noktaları açıkladı.
13.12.2023Gündem
Guyana krizi derinleşiyor
Guyana krizi derinleşiyorVenezuela’nın, Guyana’nın kontrol ettiği tartışmalı petrol bölgesini ilhak etmeye hazırlanırken, ABD, Guyana ile ortak tatbikat düzenledi.
10.12.2023Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Venezuela ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.