Geri Dön

ABD’de corona virüs vaka sayısı 1 milyonu geçti

Dünyayı etkisi altına alan corona virüs salgının merkez üssü olan ABD’de Covid-19 tespit edilen kişilerin sayısı 1 milyonu geçti.

ABD’de corona virüs vaka sayısı 1 milyonu geçti

Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıkan corona virüs salgını nedeniyle ABD’de hayatını kaybeden kişilerin sayısı 56 bin 803’e yükselirken, virüs tespit edilen kişilerin sayısı ise 1 milyon 10 bin 507’ye çıktı. Ülke genelinde bugüne kadar 139 bin 162 kişinin corona virüs tedavisi tamamlandı.

TRUMP: İNSANLARIN İŞLERİNE GERİ DÖNEBİLMELERİ İÇİN HER ŞEYİ YAPIYORUZ

ABD Başkanı Donald Trump dün düzenlenen basın toplantısında corona virüsle ilgili cesaret verici sonuçlar alındığını söylerken, "İşler ilerliyor ve ülkemizi yavaş yavaş açmak ve insanları işe geri döndürmek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz" dedi. Trump aynı zamanda, “Agresif stratejimizin işe yaradığı ve sayısız hayatın kurtarılmasına yardımcı olduğu açık" dedi ve “Ülkemizin her yeri iyi durumda. Şimdi müttefiklerimize vantilatörler gönderiyoruz" diye ekledi.

"VALİLER EN AZINDAN OKULLARI AÇMALILAR"

Trump, bazı valilerin eyaletlerinin sınırlarını açmaya hazır olmadıklarını anladığını söylerken,“Ama en azından okulları açmaya hazır olabilirler” diye konuştu.

BUGÜNE KADAR 5,4 MİLYON KİŞİYE TEST YAPILDI

ABD Başkanı Donald Trump ülkede bugüne kadar en az 5,4 milyon corona virüs testi yapıldığını belirtirken ülkenin tüm salgın noktalarında durumun istikrarlı veya azalmakta olduğunu ve "her durumda" ABD'deki rakamların "daha iyiye gittiğini" belirtti. "Ülkemizin sağlığını sağlamak için ekonomimizin sağlığını sağlamak hayati önem taşıyor" diyen Trump, virüsün yayılmasını yavaşlatmak için uygulanan kısıtlamaların kaldırılmasının öneminin de altını çizdi.

Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde ilk 'Regaip Kandili' idrak edildiDiyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın cemaate vaaz vererek katıldığı programla üç ayların habercisi olan Regaip Kandili Ayasofya Camii'nde ilk defa idrak edildi. Cemaatin maske taktığı ve sosyal mesafe kuralına uyduğu görüldü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet