Geri Dön
DünyaABD'de okul servisi şoförü kıtlığı: Ulusal Muhafızlar devreye girdi

ABD'de okul servisi şoförü kıtlığı: Ulusal Muhafızlar devreye girdi

ABD'nin Massachusetts eyaletinde yaşanan okul servisi şoförü kıtlığını çözmek için Ulusal Muhafızlar devreye girdi.

ABD'de okul servisi şoförü kıtlığı: Ulusal Muhafızlar devreye girdi

Eyaletin Cumhuriyetçi valisi Charlie Baker'ın emriyle 90 ulusal muhafız, Chelsea, Lawrence, Lowell ve Lynn bölgelerindeki öğrencileri okula taşımak için 14 Eylül itibarıyla eğitimlere başladı. Yapılan açıklamada, eğitimlerin hafta sonuna kadar biteceği ve ihtiyaç halinde bu sayının 250'ye kadar çıkabileceği kaydedildi.

Baker, muhafızlardan bazılarının halihazırda okul servisi kullanmak için gereken ehliyete sahip olduğunu söyledi:

"Yardımcı olabildiğimiz mutluyuz çünkü bu önemli bir mevzu."

Lowell bölgesindeki okulları denetleyen Joel Boyd, şoför eksikliğinin başlarına dert olduğunu söyleyerek Vali Baker'a teşekkür etti.

NBC News'in aktardığına göre ABD genelinde okul servislerinde şoför eksikliği bir süredir devam etse de Kovid-19 pandemisi, işgücünün yaklaşık 65 yaşın üzerinde olduğu sektörü epey kötü etkiledi.

Öyle ki Montana eyaletinde bir okul bölgesi, servis şoförlerine 4 bin dolara (yaklaşık 35 bin TL) varan ikramiye teklif ediyor. Delaware eyaletindeki bir okulsa ebeveynlere, çocuklarını bir yıl boyunca okula getirip götürmeleri karşılığında 700 dolar (yaklaşık 5 bin TL) veriyor.

Kaynak: Independent Türkçe

3. doz Biontech aşısı ne zaman? Bilim Kurulu önerdi2 doz Biontech aşısı olanlar için 3. doz aşı ne zaman? Merak edilen soru Bilim Kurulu'nda gündeme geldi. Tavsiye kararı bakanlığa iletildi. Buna göre "2. dozun üzerinden 6 ay geçenlerin aşılanmasında yarar var" denildi. Gözler bakanlığın açıklayacağı karara çevrildi. Detayları CNN TÜRK'ten Duygu Ayaz Bayram aktardı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler