Massachusetts

Massachusetts

Son dakika Massachusetts haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Massachusetts gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Massachusetts haber sayfamızda...

Massachusetts

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.404 massachusetts haberi bulunmuştur.
Akıllı baş bantlarının işlevi nasıl? 'Faydalı ama sihirli bir değnek değil'
Akıllı baş bantlarının işlevi nasıl? 'Faydalı ama sihirli bir değnek değil'Emma Baumert, ileri teknoloji ürünü baş bandını kafasına ilk taktığında aptallık ettiğini düşündüğünü itiraf ediyor. Baumert, "Fakat aynı zamanda çok afili bir şey yapıyormuş gibiydim çünkü teknoloji saplantım var" diyor.
12.10.2021Teknoloji
Asgari ücrette artış istihdamı azaltmıyor
Asgari ücrette artış istihdamı azaltmıyorNobel Ekonomi Ödülü, asgari ücrette artışın işe alımları azaltmadığını ve göçmen işçilerin yerli işçilerin ücretini düşürmediğini gösteren çalışmalara verildi.
12.10.2021Ekonomi
Türkiye’nin Mühendis Kızları projesi büyüyor
Türkiye’nin Mühendis Kızları projesi büyüyorMesleklerin cinsiyetinin olmadığı gerçeğinden hareketle ülkemizde kadınların, mühendislik alanı gibi erkek egemen bir sektörde daha fazla yer almasını ve eşit koşullarda temsilini sağlamak amacıyla hayata geçirilen “Türkiye’nin Mühendis Kızları” (TMK) projesi büyüyor. Projenin son başvuru tarihi 10 Ekim.
4.10.2021Ekonomi
İşlediği suçlar dehşete düşürdü! Meğer sabıkası kabarıkmış...
İşlediği suçlar dehşete düşürdü! Meğer sabıkası kabarıkmış...Türkiye, bir dönem Fenerbahçe ve Beşiktaş gibi takımlarda forma giyen Sezer Öztürk'ün işlediği cinayet haberiyle çalkalanırken, ABD'den de ünlü şarkıcı R. Kelly'nin yargılandığı tüm suçlardan suçlu bulunması haberi geldi. Klinik Psikolog Esra Ezmeci, ünlü ve popüler kişiler için tanınmak ve sevilmenin genelde suçtan caydırıcı bir etkiye sahip olduğunu belirtiyor. Ancak bu güç ve şöhret, bazen tehlikeli bir silaha da dönüşebiliyor!
3.10.2021Gündem
Hollywood'un Terazi'leri...
Hollywood'un Terazi'leri...Kimi güzel, kimi yakışıkı, kimi pratik, kimi ise kararsız...
27.09.2021Cadde
Hollywood'un Terazi'leri...
Hollywood'un Terazi'leri...Kimi güzel, kimi yakışıklı, kimi pratik, kimi ise kararsız... İşte adaletleriyle ön planda olan ve Venüs tarafından yönetilen Terazi burcunun dünyadaki örnek isimleri...
27.09.2021Cadde
Sosyal medyanın kökeni ‘agora’ymış
Sosyal medyanın kökeni ‘agora’ymışSosyal medya antik Yunan’da fikir tartışılan halk meydanı agoralara benzetildi. Pek çok Yunan filozofunun dönemlerinin “influencer”ları ve “sosyal medya kullanıcıları” olduğu öne sürüldü...
26.09.2021Gündem
'Kayıp Altın Şehir'de buldular! Sekiz kavanoz hazine...
'Kayıp Altın Şehir'de buldular! Sekiz kavanoz hazine...Kolombiya'daki kasabada ortaya çıkarılan tapınak ve mezarların yanında kavanozlar keşfedildi, bilim insanları bazı ritüellerin 'El Dorado' efsanesine ilham vermiş olabileceğini söylüyor.
24.09.2021Dünya
ABD ile ‘eyalet  merkezli’ yaklaşım
ABD ile ‘eyalet merkezli’ yaklaşımDış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak, ABD ile ticari ilişkilerde eyaletleri merkeze alan bir yaklaşım belirlediklerini söyledi.
24.09.2021Ekonomi
ABD'de okul servisi şoförü kıtlığı: Ulusal Muhafızlar devreye girdi
ABD'de okul servisi şoförü kıtlığı: Ulusal Muhafızlar devreye girdiABD'nin Massachusetts eyaletinde yaşanan okul servisi şoförü kıtlığını çözmek için Ulusal Muhafızlar devreye girdi.
16.09.2021Dünya
Basına sızan raporda Instagram, gençleri 'intihara' sürüklüyor
Basına sızan raporda Instagram, gençleri 'intihara' sürüklüyorFacebook'un, sahibi olduğu Instagram fotoğraf aplikasyonunun, ergenlik çağındaki gençler için zararlı olduğunu bilmesine rağmen, çocuklar için Instagram aplikasyonu üzerinde çalıştığı bildirildi.
15.09.2021Teknoloji
Facebook'un basına sızan raporu ABD'yi karıştırdı
Facebook'un basına sızan raporu ABD'yi karıştırdıFacebook'un, sahibi olduğu Instagram fotoğraf aplikasyonunun, ergenlik çağındaki gençler için zararlı olduğunu bilmesine rağmen, çocuklar için Instagram aplikasyonu üzerinde çalıştığı bildirildi.
15.09.2021Dünya
Dünya Video Oyunları Günü: Türkiye’nin de içinde bulunduğu 5 popüler oyun
Dünya Video Oyunları Günü: Türkiye’nin de içinde bulunduğu 5 popüler oyunHer yılın 8 Temmuz ve 12 Eylül tarihlerinde iki farklı günde kutlanan Dünya Video Oyunları günü, aslında bu oyunların geliştirilmesinde yer alan bilgi ve becerileri hatta bunları oynamak için gereken yetenekleri takdir etmek bir oluşturulmuş bir gün olarak tanımlanıyor.
12.09.2021Teknoloji
Stresi doğru bir şekilde yönetmek ister misiniz?
Stresi doğru bir şekilde yönetmek ister misiniz?Değişim, Dönüşüm ve İletişim Koçu (MINDFUL COACHING) Raquel Habib tarafından düzenlenen 4. dönem MBSR GRUP EĞİTİM PROGRAMI (Mindfulness Temelli Stres Azaltma) 4 Ekim 2021 tarihinde başlıyor.
7.09.2021Yaşam
Büyümenin sınırları
Büyümenin sınırlarıRoma Kulübü, 1972 yılında yayımladığı bir raporla ‘ekonomik büyümenin sınırları’nı çizmişti. Rapora göre ekonomik büyümenin 21. yüzyıl içinde sınırına dayanacağı sonucuna varılmıştı. ‘Büyümenin Sınırları’ adlı rapor ekonomide bir model değişikliğini öngörüyordu. Bu görüş bugün ‘yeşil ekonomi’ tezi ile ifade ediliyor. Amaç ise refahı artırırken çevreyi de korumak. Bu yeni modelde, ürünler ve materyaller sürekli kullanımda olacak; ortaya çıkacak tüm atıklar geri dönüştürülerek başka üretim süreçlerinin hammaddesi olarak yeniden değerlendirilecek.
7.09.2021Ekonomi
Dehşete düştüler! 1 metre boyunda, suyun dışında nefes alabiliyor
Dehşete düştüler! 1 metre boyunda, suyun dışında nefes alabiliyorABD'nin Massachusetts eyaletinin Canton kentinde bir balıkçı suyun dışında nefes alma yeteneğine sahip istilacı bir balık yakaladı.
5.09.2021Dünya
Son dakika haberler: Hazine buldular! Kazdıkça fışkırdı...
Son dakika haberler: Hazine buldular! Kazdıkça fışkırdı...Rusya'nın güneybatısındaki arkeologlar, 12. yüzyılda gömülmüş, özenle yapılmış gümüş yüzükler, bilezikler ve kolyelerden oluşan bir yığın ortaya çıkardı.
3.09.2021Dünya
Çankaya, THE’da ilk 500’e girdi
Çankaya, THE’da ilk 500’e girdiİngiltere merkezli yükseköğretim derecelendirme kuruluşu Times Higher Education (THE) 2022 Dünya Üniversite Sıralaması’nı açıkladı. 99 ülke ve bölgeden bin 600 üniversitenin olduğu listede, Eğitim-Öğretim, Araştırma, Atıf, Uluslararası Görünürlük ve Endüstri Geliri gibi kriterler göz önüne alınarak üniversiteler sıralandı. Türkiye’den 19 üniversitenin bulunduğu genel listede, Çankaya Üniversitesi, 401-500 bandında yer alarak ilk 500’e giren tek üniversite oldu. Çankaya, Türk üniversiteleri arasında 2020 ve 2021 yıllarında elde ettiği liderliği bu yıl da sürdürdü.
3.09.2021Eğitim
‘Aslan pençeli’ efsanevi yıldız
‘Aslan pençeli’ efsanevi yıldızBir sergiyle gündeme gelen Bette Davis, Hollywood’un en unutulmaz oyuncuları arasında. Manipülatif, kibirli, talepkâr ve soğuk kalpli olarak anılmasına hiç aldırmadı. Bette Davis çok yetenekliydi, ne istediğini biliyordu. Aslan pençeleri vardı ve karşısına çıkanlara bu pençeleri geçirmekten çekinmedi
29.08.2021Dünya
Krize çare yeşil ekonomi mi?
Krize çare yeşil ekonomi mi?Geçen hafta Toplumcu Düşünce Enstitüsü’nün davetlisi olarak Türkiye’ye gelen Prof...
17.08.2021Ekonomi
Hemşireliği bıraktı! Yeni mesleği şoke etti...
Hemşireliği bıraktı! Yeni mesleği şoke etti...Altı meslek arkadaşı tarafından patronuna şikayet edildikten sonra hemşireliği bırakmak zorunda kalan üç çocuk annesinin yeni mesleği dünyayı şoka uğrattı.
16.08.2021Dünya
Doğru proje  can kurtarır!
Doğru proje can kurtarır!İş insanı Zorlu, kentlerin altyapısının iklim kriziyle artan doğal afetlere dayanıklı şekilde dizayn edilmesi gerektiğini can ve mal kayıplarının bu şekilde engelleneceğini söyledi
16.08.2021Ege
Obama’nın doğum günü korona partisine döndü!
Obama’nın doğum günü korona partisine döndü!Eski ABD Başkanı Barack Obama geçen cumartesi günü Massachusetts eyaletine bağlı Martha’s Vineyard Adası’ndaki malikânesinde 60’ıncı doğum günü nedeniyle parti vermişti.
15.08.2021Dünya
Türkiye-ABD İş Konseyi Başkanı Yalçındağ, ilk 6 aydaki ikili ticareti değerlendirdi
Türkiye-ABD İş Konseyi Başkanı Yalçındağ, ilk 6 aydaki ikili ticareti değerlendirdiDış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-ABD İş Konseyi (TAİK) Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ, "Küresel salgının tüm yıkıcı etkilerine rağmen 2020 yılının ilk altı ayında ABD’ye olan ihracatını yüzde 6,5 artırma başarısını gösteren ülkemiz, 2021 yılının ilk altı ayında bir önceki yıla göre yüzde 46,7’lik güçlü bir yükselişe imza attı." ifadelerini kullandı.
14.08.2021Ekonomi
Telefon ile Kovid-19 testi! 1 saat içinde sonuç veriyor
Telefon ile Kovid-19 testi! 1 saat içinde sonuç veriyorSon bir buçuk yılda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tanı testlerinin hızla gelişmesine rağmen, insanlardan alınan örneklerin büyük çoğunluğunun test edilmesi için hala laboratuvarlara gönderilmesi gerekiyor ve bu durum vakaları izleme hızını yavaşlatıyordu.
12.08.2021Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

ABDMassachusettsTürkiyegazetecadde

Massachusetts ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.