Geri Dön
DünyaABD'de tonlarca 'yasadışı' fıstık ele geçirildi!

ABD'de tonlarca 'yasadışı' fıstık ele geçirildi!

"Yasadışı" fıstıkların küçük paketler halinde satılmasının planlandığı bildirildi. Polis ekipleri, olaya ilişkin bilgisi olanların kendileriyle iletişime geçmesini istiyor.

ABD'de tonlarca 'yasadışı' fıstık ele geçirildi!

ABD'de bir kamyon şoförü, yaklaşık 20 ton antep fıstığı çaldığı gerekçesiyle 19 Haziran'da yakalandı.

Merkezi California eyaletinde olan Touchstone Antep Fıstığı Şirketi, bu ay içinde yapılan rutin bir denetimde tonlarca antep fıstığının eksik olduğunu saptadı. Şirket yetkilileri, 17 Haziran'da polisle temasa geçerek bir soruşturma yapılmasını talep etti.

Araştırmalarına başlayan polis memurları, cumartesi günü düzenledikleri operasyonla kuruyemişin olduğu römorkun başka bir bölgeye taşındığını tespit etti. Römorkta arama yapan görevliler, antep fıstıklarının yaklaşık 900 kilogramlık çuvallardan çıkarılıp küçük paketlere doldurulduğunu tespit etti.

Fox News'ın haberinde, "yasadışı" antep fıstıklarının küçük paketler halinde satılmasının planlandığı yazıldı.

Aynı gün tutuklanan 34 yaşındaki Alberto Montemayor cezaevine gönderilirken henüz satılmayan fıstıklar Touchstone Antep Fıstığı Şirketi'ne iade edildi.

İnternette pek ço kişi konuyla ilgili düşüncesini paylaştı. Örneğin Fox News'in haberine bir kişi "Alberto fıstıklar tuzlu muydu tuzsuz mu?" yorumunu yazarken, bir Facebook kullanıcısı "Neden antep fıstığı çalarsın ki?" diye sordu.

Kaynak: Independent Türkçe

Adana'da korkutan yangınAdana'nın Kozan ilçesine bağlı Kızlar Kalesi Mahallesi'ndeki ormanlık alanda yangın çıktı. Yangının daha da büyüme riski nedeniyle bazı vatandaşların evlerini boşalttığı öğrenildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet