Geri Dön
DünyaAfganistan kan gölü! Bomba patladı, helikopter düştü

Afganistan kan gölü! Bomba patladı, helikopter düştü

Başkent Kabil'de resmi yetkilileri taşıyan minibüs bombayla hedef alındı, en az dört can kaybı var. Orduya ait Mi-17 helikopterinin düşmesi sonucu ise dokuz kişi öldü.

Afganistan kan gölü! Bomba patladı, helikopter düştü

Afganistan Perşembe sabahına patlama ve kaza haberleriyle uyandı.

Başkenti Kabil'de devlet memurlarını taşıyan minibüse bombalı saldırı düzenlendi. Hayırhane bölgesinde gerçekleşen patlamada en az dört kişi hayatını kaybetti, çok sayıda yaralı hastanelere taşındı.

Henüz kimsenin üstlenmediği saldırının İletişim ve Teknoloji Bakanlığı'na ait bir minibüsü hedef aldığı bildiriliyor. Aynı bakanlığıa ait bir başka araç, üç gün önce yine bombalı saldırıya hedef olmuştu.

Yeniden bir şiddet sarmalına giren Afganistan'da, son aylarda gazeteciler, aktivistler, din adamları, devlet memurları ve güvenlik güçleri saldırılara uğruyor.

HELİKOPTER DÜŞTÜ

Maydan Vardak vilayetinin Behsud ilçesinde ise orduya ait Mi-17 tipi askeri helikopter düştü. Helikopterdeki dokuz kişiden kurtulan olmadı, hayatını kaybedenlerden beşi asker.

MİT'ten operasyon! 2 terörist etkisiz hale getirildiMİT'in Irak’ın kuzeyindeki Gara'da gerçekleştirdiği operasyonla eylem hazırlığındaki PKK/KCK mensubu 2 terörist etkisiz hale getirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet