Kabil

Kabil

Son dakika Kabil haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kabil gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kabil haber sayfamızda...

Kabil

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.429 kabil haberi bulunmuştur.
Kelime Gezmece Cevapları 2022: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve Cevapları
Kelime Gezmece Cevapları 2022: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve CevaplarıKelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm seviyeler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
25.01.2022Oyun
K ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2022: K Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
K ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2022: K Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Anne ve baba olmaya hazırlanan çiftler için en eğlenceli süreçlerden birisi de bebeklerine verecekleri isim oluyor. Bu dönemde derin bir araştırma sürecine giren anne ve baba adayları erkek isimleri ve anlamları konusunda bilgi topluyor. Karar vermesi zor olan isimler konusunda ebeveynler keşfedilmemiş, duyulmamış, nadir bulunan, popüler ve modern çağa uygun isimler seçmek istiyor. Ancak aileler isimlerin yanı sıra anlamları hakkında da özen gösteriyor. K harfi ile başlayan erkek isimleri ve anlamları nelerdir? “K ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
24.01.2022Bebek
Ukrayna ve Rusya, Türkiye'nin arabuluculuğuna sıcak bakıyor!
Ukrayna ve Rusya, Türkiye'nin arabuluculuğuna sıcak bakıyor!Ukrayna-Rusya gerilimi sürerken diplomatik kaynaklardan önemli açıklamalar yapıldı. Türkiye'nin ara buluculuğuna hem Ukrayna hem de Rusya'nın sıcak baktığı belirtildi. Türkiye'nin pozisyonun net olduğunun altı çizildi.
20.01.2022Dünya
Pentagon sivil katliamın videosunu yayınladı! Bomba dedikleri su bidonu çıktı
Pentagon sivil katliamın videosunu yayınladı! Bomba dedikleri su bidonu çıktıWashington Post'un haberine göre, ABD Savunma Bakanlığı Çarşamba günü, Ağustos ayında Kabil'de yedisi çocuk 10 sivili öldüren feci hava saldırısının drone görüntülerini yayınladı. Pentagon'un ise ciddi bir hata yapıldığına dair somut kanıtlara rağmen, bir DEAŞ teröristini hedef aldığı yönündeki ısrarını yeniden gündeme getirdi.
20.01.2022Haberler
Pentagon sivil katliamın videosunu yayınladı! Bomba dedikleri su bidonu çıktı
Pentagon sivil katliamın videosunu yayınladı! Bomba dedikleri su bidonu çıktıWashington Post'un haberine göre, ABD Savunma Bakanlığı Çarşamba günü, Ağustos ayında Kabil'de yedisi çocuk 10 sivili öldüren feci hava saldırısının drone görüntülerini yayınladı. Pentagon'un ise ciddi bir hata yapıldığına dair somut kanıtlara rağmen, bir DEAŞ teröristini hedef aldığı yönündeki ısrarını yeniden gündeme getirdi.
20.01.2022Dünya
Afganistan'daki tahliyeler esnasında kaybolan bebek ailesine kavuştu
Afganistan'daki tahliyeler esnasında kaybolan bebek ailesine kavuştuTaliban'ın Afganistan'da kontrolü ele geçirmesinin ardından yaşanan kaosta, anne ve babasından ayrı kalan bir bebek ailesine kavuştu.
10.01.2022Dünya
Bakan Akar'dan son dakika Kazakistan açıklaması: Bu bizim için talimattır
Bakan Akar'dan son dakika Kazakistan açıklaması: Bu bizim için talimattırMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, gazetecilerle bir araya geldi. Akar, Kazakistan'da yaşanan son gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Ülkedeki gelişmelerin yakından takip edildiğini dile getiren Akar; "Sayın cumhurbaşkanımız her türlü bilgi ve tecrübe paylaşımına hazırız şeklinde beyanatta bulundu. Bu bizim için talimattır.' dedi.
8.01.2022Siyaset
Afganistan Hakkında Bilgiler; Afganistan Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Afganistan Hakkında Bilgiler; Afganistan Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıGerçek ismi, Afganistan İslam Cumhuriyeti olan ülkenin bayrak renkleri, siyah, kırmızı ve yeşildir. Kırmızı rengin cesareti, yeşilin İslam'ı ve siyahın geçmişteki karanlığı temsil ettiği bilinir. Afganistan ülkesinin en çok bilinen şehirleri, Kabil, Belh ve Herat'tır. Afganistan, bayrağının anlamı nedir, 2022 nüfusu ne kadar, para birimi nedir, başkenti neresidir sorularının yanıtlarını derledik.
6.01.2022Gündem
Dünyada Kaç Tane Ülke Vardır? 2022 Ülkelerin İsimleri Ve Başkentleri
Dünyada Kaç Tane Ülke Vardır? 2022 Ülkelerin İsimleri Ve BaşkentleriDünyadaki ülke sayısı, gözlemci ülke statüsünde bulunan Vatikan ve Filistin de dahil olmak üzere 208'dir. Avrupa kıtasında 64, Asya kıtasında ise 53 ülke yer alıyor. Dünyada sınırları içerisinde ülke bulunmayan tek kıta ise Antarktika'dır. Dünyada kaç tane ülke var? Sizin için başkentleri ile birlikte listeledik.
17.01.2022Eğitim
Taliban savaştan kalanlarla şov yapıyor
Taliban savaştan kalanlarla şov yapıyorAfganistan'ın Gazne vilayetinde yeni bir tarihi sergi, Taliban savaşçılarının katılımıyla açıldı. Eskiden ABD'ye ait olan bir askeri üste patlamalara karşı inşa edilmiş koruyucu duvar, artık sökülerek getirildiği Valilik yakınlarında sergileniyor.
4.01.2022Dünya
Taliban ordusu neredeyse hazır
Taliban ordusu neredeyse hazırAfganistan’da yönetimi ele geçiren Taliban yönetimi, dört buçuk ay sonra düzenli ordusunun yüzde 80’inin hazır olduğunu, yakın zamanda 100 bin kişilik yeni Afgan ordusunun tamamlanacağını açıkladı.
4.01.2022Dünya
Afgan ajanlar 3 bin litre alkol döktü!
Afgan ajanlar 3 bin litre alkol döktü!Afgan ajanları Kabil kanalına 3 bin litre alkol döktü. Bir din alimi, "Müslümanlar alkol yapmaktan ve teslim etmekten ciddi şekilde kaçınmalıdır" dedi.
3.01.2022Haberler
Afgan ajanlar 3 bin litre alkol döktü!
Afgan ajanlar 3 bin litre alkol döktü!Afgan ajanları Kabil kanalına 3 bin litre alkol döktü. Bir din alimi, "Müslümanlar alkol yapmaktan ve teslim etmekten ciddi şekilde kaçınmalıdır" dedi.
3.01.2022Dünya
Son dakika haberler: 2021'e damga vuran olaylar!
Son dakika haberler: 2021'e damga vuran olaylar!Son dakika haberlere göre Dünya, Omicron'un koronavirüs paniğini hortlatmasından ABD Kongre baskınına, yollara dökülen göçmenlerden Kabil Havalimanı'ndaki kaosa, askeri darbeden halka açık infaza, artık iyiden iyiye hissedilen iklim değişikliğinden çöldeki Mars yürüyüşüne 2021'i geride bırakıyor.
31.12.2021Dünya
Ermenistan ile yeni süreç başladı
Ermenistan ile yeni süreç başladıDışişleri Bakanı Çavuşoğlu, bu yıl BAE, Mısır, Bahreyn ve İsrail başta olmak üzere sorun yaşadığımız pek çok ülkeyle normalleşme adımları atıldığını, Ermenistan ile de normalleşme konusunda karşılıklı temsilciler atandığını söyledi.
28.12.2021Siyaset
Taliban, Afganistan'da kadınların uzun yolculuğa çıkmasını yasakladı
Taliban, Afganistan'da kadınların uzun yolculuğa çıkmasını yasakladıAfganistan'da Taliban yönetimi, tek başına uzun yolculuğa çıkmak isteyen kadınların yanlarında yakın bir erkek akrabaları olmadan araçlara alınmasını yasakladı.
27.12.2021Dünya
Çavuşoğlu: Doğu Akdeniz'de hakkımızı koruduk
Çavuşoğlu: Doğu Akdeniz'de hakkımızı korudukDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Doğu Akdeniz'de ülkemizin çıkarlarını koruduk. Yunanistan ve Rum kesimi yedi kez haklarımızı ihlal etmeye çalıştı, hepsini engelledik" dedi. Çavuşoğlu, Mısır Dışişleri Bakanı Şukri ile görüşebileceklerini kaydederken, AB vize serbestisi ve Rusya-Ukrayna krizine de değindi.
27.12.2021Dünya
‘Çıldırmalarımızı bu albüme döktük’
‘Çıldırmalarımızı bu albüme döktük’maNga'nın kendini tam olması gereken yere ve zamana koyduğu albümü "Antroposen 001" toplumsal kargaşayı sözler ve müzikle yansıtıyor.
26.12.2021Kültür Sanat
Son dakika... Afganistan'da patlama
Son dakika... Afganistan'da patlamaYerel medya, başkent Kabil'deki pasaport merkezi önünde bir patlama duyulduğunu bildiriyor.
23.12.2021Dünya
Afganistan'da zor görev! Sadece ranzaları almadılar
Afganistan'da zor görev! Sadece ranzaları almadılar2002’de Türkiye’nin ISAF görevini devralmadan Afganistan’a keşif ekibi gönderdiklerini, ekibin ise ‘Gitmeyelim’ görüşünü ilettiğini belirten Daysal, “Zor koşullar vardı. O şartlarda başladık göreve” dedi
22.12.2021Gündem
Son dakika... Türk heyeti Kabil'e gidiyor
Son dakika... Türk heyeti Kabil'e gidiyorDışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Kabil Havalimanı'nın Katar'la birlikte işletilmesi için sunulacak teklifin Afganistan'daki geçici yönetime iletileceğini söyledi.
20.12.2021Dünya
Trenin çarptığı minibüste 7 kişi ölmüştü! Bilirkişi raporu ortaya çıktı
Trenin çarptığı minibüste 7 kişi ölmüştü! Bilirkişi raporu ortaya çıktıTekirdağ'ın Ergene ilçesinde, Kapıkule-Halkalı seferini yapan yük treninin çarptığı minibüste 7 kişinin öldüğü kaza ile ilgili hazırlanan bilirkişi raporunda şoför Bilal Küllü (51) 'asli', TCDD ile Karayolları Genel Müdürlüğü'nün yerel idaresi ise tali kusurlu bulundu. Raporda; Küllü'nün ışıklı ve sesli 'dur' talimatına uymadığı, demir yolu aracının yaklaşmadığından emin olduktan sonra geçmesi gerektiği belirtildi. Hemzemin geçitteki bariyer kollarının yolu tam kapatacak uzunlukta olmadığına dikkat çekilen raporda, TCDD'nin de tali kusurlu olduğu vurgulandı.
20.12.2021Gündem
Ümitcan Uygun'un annesinin ölümüyle ilgili soruşturmada takipsizlik
Ümitcan Uygun'un annesinin ölümüyle ilgili soruşturmada takipsizlikAnkara'da, Sema Esen'in ölümüyle ilgili soruşturmada şüpheli olan, Esra Hankulu'nu 'kasten öldürme'den ise tutuklu yargılanan Ümitcan Uygun'un annesi Gülay Uygun'un boş arazide ölü bulunmasına ilişkin soruşturmada savcılık, takipsizlik kararı verdi. Kararda, Uygun'un kendi iradesiyle yaşamına son verdiği belirtildi.
18.12.2021Gündem
Skandal saldırıya ceza çıkmadı
Skandal saldırıya ceza çıkmadıABD’nin Kabil’den çekilirken yanlış istihbarat sonucunda yedisi çocuk 10 sivilin ölümüne yol açan saldırısıyla ilgili soruşturmada ceza kararı çıkmadı.
15.12.2021Dünya
Pentagon: 'Afganistan’da Ağustos ayındaki patlamada ceza olmayacak'
Pentagon: 'Afganistan’da Ağustos ayındaki patlamada ceza olmayacak'ABD Savunma Bakanlığı Pentagon, Afganistan’da Ağustos ayında 10 kişinin hayatını kaybettiği insansız hava aracı (İHA) ile gerçekleştirdiği saldırıda hiçbir ABD askerinin cezalandırılmayacağını açıkladı.
14.12.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Kabil ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.