Kabil

Kabil

Son dakika Kabil haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kabil gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kabil haber sayfamızda...

Kabil

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.592 kabil haberi bulunmuştur.
Mucize kurtuluş! 5. kattan kamyonet kasasına düştü
Mucize kurtuluş! 5. kattan kamyonet kasasına düştüİzmir'in Karabağlar ilçesinde, bir apartmanın 5'inci katındaki evlerinin penceresinden park halindeki kamyonetin kasasına düşen 2 buçuk yaşındaki K.U., yaralandı. Hastanede tedavisi süren K.U.'nun durumunun iyi olduğu öğrenildi.
5.05.2021Gündem
4. kat penceresinden kamyonetin kasasına düşen  çocuk yaralandı
4. kat penceresinden kamyonetin kasasına düşen çocuk yaralandıİzmir'in Karabağlar ilçesinde, bir apartmanın 4. katındaki evlerinin penceresinden park halindeki kamyonetin kasasına düşen 2,5 yaşındaki çocuk yaralandı.
5.05.2021Haberler
4. kat penceresinden kamyonetin kasasına düşen  çocuk yaralandı
4. kat penceresinden kamyonetin kasasına düşen çocuk yaralandıİzmir'in Karabağlar ilçesinde, bir apartmanın 4. katındaki evlerinin penceresinden park halindeki kamyonetin kasasına düşen 2,5 yaşındaki çocuk yaralandı.
5.05.2021Gündem
Afganistan'da bombalı saldırıda ilçe emniyet müdürü yaşamını yitirdi
Afganistan'da bombalı saldırıda ilçe emniyet müdürü yaşamını yitirdiAfganistan'ın Paktika vilayetinde düzenlenen bombalı saldırıda, Sar Ravza İlçe Emniyet Müdürü Cuma Şah hayatını kaybetti.
5.05.2021Dünya
Son dakika... Milley: ABD'nin Afganistan’dan çekilmesinin kötü sonuçları olur!
Son dakika... Milley: ABD'nin Afganistan’dan çekilmesinin kötü sonuçları olur!ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Mark Milley, ABD askerlerinin Afganistan’dan çekilmesi sonrası Afgan hükümetinin Taliban’a karşı kötü sonuçlarla karşılaşabileceğini bildirdi.
2.05.2021Dünya
Petrol istasyonu yandı: 10 ölü
Petrol istasyonu yandı: 10 ölüAfganistan’ın başkenti Kabil'de petrol istasyonunda dün gece çıkan yangında 10 kişi hayatını kaybetti.
2.05.2021Dünya
Blinken: Afganistan'da iç savaşın yeniden başlaması muhtemel senaryo
Blinken: Afganistan'da iç savaşın yeniden başlaması muhtemel senaryoABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Amerikan askerlerinin çekilmesinden sonra Afganistan'da iç savaşın yeniden çıkabileceği iddialarına yönelik "Bu elbette ki muhtemel bir senaryo ama kimse Afganistan'da yeni bir iç savaşın yaşanmasını istemiyor." dedi.
28.04.2021Dünya
Son dakika... ABD, Afganistan’a yeniden asker göndermeyecek!
Son dakika... ABD, Afganistan’a yeniden asker göndermeyecek!ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby, Amerikan birliklerinin çekilmesinden sonra ABD’nin Afganistan’a yeniden terörle mücadele birliklerini gönderme durumunun söz konusu olmadığını söyledi.
19.04.2021Dünya
Afganistan’da gelecek korkusu
Afganistan’da gelecek korkusuABD Başkanı Biden’ın Afganistan’dan çekilme kararını açıklaması sonrası, ülkede gerçekleşen kazanımların kaybedilmesi endişesi var. Raporlar, Taliban’ın ülkede kontrolü tamamen ele geçirme ihtimalinin oldukça yüksek olduğunu gösteriyor.
16.04.2021Dünya
ABD ile Afganistan askerleri çekme konusunu görüştü
ABD ile Afganistan askerleri çekme konusunu görüştüAfganistan'ın başkenti Kabil'e sürpriz bir ziyaret gerçekleştiren ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Afganistan Milli Uzlaşı Yüksek Konseyi Başkanı Abdullah Abdullah ile ülkeden askerlerinin çekilmesi konusunu görüştü.
15.04.2021Dünya
Son dakika: Dünyanın gözü buradaydı! Biden tarih verip duyurdu
Son dakika: Dünyanın gözü buradaydı! Biden tarih verip duyurduGelen son dakika haberine göre; ABD Başkanı Joe Biden, Afganistan’daki ABD askerlerinin 11 Eylül 2021’e kadar tamamen geri çekileceğini açıkladı. Öte yandan NATO Genel Sekreteri Stoltenberg yaptığı açıklamada "Afganistan'a birlikte gittik, beraber çıkma konusunda birlik içindeyiz." ifadelerini kullandı. Biden ve Afganistan Cumhurbaşkanı Gani, ABD askerlerinin Afganistan'dan ayrılması sonrasında güçlü ikili ortaklığa yönelik taahhütlerini ele aldı.
15.04.2021Dünya
Kabil İsminin Anlamı Nedir? Kabil Ne Demek, Ne Anlama Gelir?
Kabil İsminin Anlamı Nedir? Kabil Ne Demek, Ne Anlama Gelir?Kabil ismi çok değişik olan isimlerden biridir. Pek çok kişi Kabil ismini daha önce duymaması nedeniyle araştırabiliyor. Kabil ismini ön plana çıkaran anlamı kişilerce oldukça fazla araştırılıyor. Kabil ismiyle karşılaşan kişiler, bu ismin ne demek olduğunu detaylı olarak araştırabiliyor. Kabil isminin anlamı nedir? Kabil ne demek, ne anlama gelir? Sorularına ilişkin Kabil isminin detaylarını sizler için derledik.
14.04.2021Eğitim
İklima İsminin Anlamı Nedir? İklima Ne Demek, Ne Anlama Gelir?
İklima İsminin Anlamı Nedir? İklima Ne Demek, Ne Anlama Gelir?İklima isminin anlamı nedir? Özellikle kız bebek bekleyenler arasında popüler bir isim olan İklima ne demek? Oldukça fonetik olması nedeniyle de popüler hale gelen İklima ismini seçmek isteyenler anlamını merak etmektedir. Son günlerde sık sık duyulan İklima ismi Kur'an da geçiyor mu? İklima ne demek, ne anlama gelir? İklima ismi hakkındaki tüm merak edilen soruların cevaplarını sizler için derledik.
14.04.2021Eğitim
Son dakika... Afganistan'da Taliban saldırısında 9 güvenlik görevlisi öldü!
Son dakika... Afganistan'da Taliban saldırısında 9 güvenlik görevlisi öldü!Taliban militanlarının, Afganistan'ın kuzeyindeki Sar-ı Pul vilayetinde düzenlediği silahlı saldırıda 9 güvenlik görevlisi hayatını kaybetti.
9.04.2021Dünya
Tanzimat şiirleri
Tanzimat şiirleriKonulardaki büyük değişikliğe karşın, Tanzimat şiiri teknik bakımdan Divan şiirinden çok ayrılamamıştır. Hece ölçüsüne verilen yer artmış da olsa daha çok aruz kullanılmıştır. Yeni nazım biçimlerinin yanında Divan nazmının özellikle gazel, terkib-i bent, kıta biçimleri ve edebi sanatları da görülmektedir.Tanzimat dönemi şairleri dili yalınlaştırmaya çalışmış, konuşma dili ve anlatımına yönelmişlerdir. Biçim bakımından olduğu kadar, konu bakımından da eski şiirden uzaklaşmaya çalışmışlardır. Özellikle Tanzimat'ın Şinasi, Namık Kemal ve Ziya Paşa'dan oluşan ilk kuşağının şiirlerinde uygarlık, hak, adalet, yasa, özgürlük, vatan gibi toplumsal konular ağır basar. İkinci kuşağın Recaizade Ekrem, Abdülhak Hamit gibi önde gelen şairleri ise Tanrı, madde, ruh gibi fizik ötesi konulara yönelerek bu konuları ikinci plana atmışlardır.
7.04.2021 Şiirler
Son dakika... Kabil'de bomba yüklü araçla saldırı! 3 ölü, 12 yaralı
Son dakika... Kabil'de bomba yüklü araçla saldırı! 3 ölü, 12 yaralıAfganistan'ın başkenti Kabil'de bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda 3 güvenlik görevlisi hayatını kaybetti, 12 güvenlik görevlisi yaralandı.
4.04.2021Dünya
Sağlık Bakan Yardımcısı Meşe görevden alındı
Sağlık Bakan Yardımcısı Meşe görevden alındı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan kararla, Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe görevinden alındı.
4.04.2021Siyaset
Dünyanın en tehlikeli 15 kenti
Dünyanın en tehlikeli 15 kentiSeyahat edilecek şehrin tarihi ve eğlenceli yönleri kadar güvenliği de seçim esnasında önemli bir kriter. Suçun kol gezdiği, can güvenliğinin en alt seviyede olduğu bu kentler, özellikle de belirli semtleri nedeniyle turistlerin ziyareti için pek de tavsiye edilmiyor. İşte yapılan araştırmalara göre 2020 yılında suç oranları doğrultusunda dünyanın en tehlikeli 15 kenti.
1.04.2021Tatil
'Barış olmadan yabancı güçler çekilirse tekrar iç savaş çıkabilir'
'Barış olmadan yabancı güçler çekilirse tekrar iç savaş çıkabilir'Taliban müzakere heyetinin barış konusunda karar alma yetkisine sahip olmadığını belirten Muhib, "Taliban'ın, İstanbul'da yapılacak barış konferansına karar alma yetkisine sahip kişileri göndermesi lazım." dedi.
28.03.2021Dünya
Nefis Nedir? İslamiyette Nefis Nasıl Anlatılmıştır?
Nefis Nedir? İslamiyette Nefis Nasıl Anlatılmıştır?İnsanoğlu kimi zaman servetle, kimi zaman yoklukla, kimi zaman canıyla kimi zaman da canıyla sınanır. Çünkü yeryüzünün en şerefli canlısı olmak yanında pek çok çok imtihanı da getirir. İnsanların en büyük sınavlarından birisi de nefsi ile mücadelesidir. İslam dininde nefis nedir? Nasıl açıklanmıştır? İşte, merak edilen tüm detaylar.
28.03.2021Ramazan
Taliban'dan ABD Başkanı Biden'in açıklamasına tepki
Taliban'dan ABD Başkanı Biden'in açıklamasına tepkiAfganistan Taliban'ı, ABD Başkanı Joe Biden'ın "1 Mayıs'a kadar askerlerimizin tamamını çekmemiz taktiksel nedenlerle zor duruyor ancak burada uzun süre kalmaya niyetimiz olmadığını söyleyebilirim." açıklamasına tepki gösterdi.
26.03.2021Dünya
Hoşça Bak Zâtına Kim Zübde-i Âlemsin Sen şiiri - Şeyh Galib
Hoşça Bak Zâtına Kim Zübde-i Âlemsin Sen şiiri - Şeyh GalibDivan şiirinin son büyük temsilcisi sayılan Şeyh Galip, edebiyatımızda, yaşadığı döneme bir çığır açmış ve Divan edebiyatına değişik bir bakış açısı getirmiş sanatçılarımızdandır. Birçok kalıplaşmış düşünce onunla yeni bir boyut kazanmıştır. İşte Hoşça Bak Zâtına Kim Zübde-i Âlemsin Sen şiirinin sözleri.
24.03.2021Şiirler
Afganistan kan gölü! Bomba patladı, helikopter düştü
Afganistan kan gölü! Bomba patladı, helikopter düştüBaşkent Kabil'de resmi yetkilileri taşıyan minibüs bombayla hedef alındı, en az dört can kaybı var. Orduya ait Mi-17 helikopterinin düşmesi sonucu ise dokuz kişi öldü.
18.03.2021Dünya
MSB, Afganistan'da 9 yıl önce helikopter kazasında şehit olan 12 askeri andı
MSB, Afganistan'da 9 yıl önce helikopter kazasında şehit olan 12 askeri andıMilli Savunma Bakanlığı (MSB), 16 Mart 2012'de Afganistan'ın başkenti Kabil yakınlarındaki helikopter kazasında şehit olan 12 Türk askerini andı.
16.03.2021Gündem
ABD'nin Afganistan'daki asker sayısı 1000 fazla çıktı
ABD'nin Afganistan'daki asker sayısı 1000 fazla çıktıABD'nin Afganistan'daki asker sayısının resmi olarak duyurulandan 1000 fazla olduğu bildirildi.
15.03.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

AfganistanabdTalibansaldırıkabil

Kabil ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.