Geri Dön

‘Afrika için felaket’ uyarısı

Almanya Kalkınma Bakanı Gerd Müller, koronavirüs krizinin birçok Afrika ülkesi için felaket sonuçları olabileceğini söyledi.

‘Afrika için felaket’ uyarısı

 

Deutschlandfunk radyosuna konuşan Müller, şu ana kadar virüsün görece daha az görüldüğü Afrika ülkelerinde yaşanacak geniş çaplı bir salgının, sadece bir sağlık sorunu olmayacağını, aynı zamanda “bazı bölgelerde gerilim, kargaşa, açlık ve hatta devlet yönetiminin çökmesi” gibi durumlara neden olabileceğini belirtti. Çok sayıda Afrika ülkesinin 2014 ile 2016 yılları arasında etkin olan Ebola virüsü krizinden deneyimli olduğunu savunan Müller, bu sayede koronavirüs krizinde hızlı davranıp gerekli izolasyon tedbirlerini aldıklarını kaydetti. Ancak Müller, sağlık sistemleri zayıf olan birçok kıta ülkesinde geniş çaplı bir salgının, tehditleri de beraberinde getirebileceğini belirtti.

Sıcak hava ve yüksek nem sonrası sahiller dolduAntalya'da sıcak hava ve yüksek nemden bunalanlar Konyaaltı ve Lara sahillerine koştu. Sahillerdeki kalabalığın maske ve fiziki mesafe kuralına uymadıkları dikkati çekti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber