Korona Virüs

Korona Virüs

Son dakika korona virüs haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan korona virüs gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan korona virüs haber sayfamızda...

Korona Virüs

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.842 korona virus haberi bulunmuştur.
Okullar kapanacak mı? Ramazan ayında yüz yüze eğitim bitecek mi, uzaktan eğitim başlıyor mu? (2021)
Okullar kapanacak mı? Ramazan ayında yüz yüze eğitim bitecek mi, uzaktan eğitim başlıyor mu? (2021)Yüz yüz eğitim bitecek mi sorusu vaka artışları sonrası gündeme gelmeye başladı. Koronavirüs vaka sayılarının artmasıyla birlikte yeni tedbirler bir bir uygulanıyor. Ramazan ayının da gelmesiyle birlikte ek tedbirler gündeme geldi. Öğrenciler, veliler ise eğitim - öğretim hayatının durumunu öğrenmek istiyor. Okullar kapanacak mı, Ramazan ayında okullar tatil mi, uzaktan eğitime geçilecek mi merak konusu. İşte detaylar...
13.04.2021Gündem
Son dakika haberleri - Real Madrid'e Sergio Ramos'tan kötü haber
Son dakika haberleri - Real Madrid'e Sergio Ramos'tan kötü haberİspanya La Liga devi Real Madrid, kaptanı Sergio Ramos'un korona virüs testinin pozitif çıktığını duyurdu.
Oruç nasıl tutulur? - Pendik İlçe Müftüsü Musa Bilgiç anlatıyor
Oruç nasıl tutulur? - Pendik İlçe Müftüsü Musa Bilgiç anlatıyor11 ayın sultanı Ramazan geldi, hoş geldi. Biz de Müslümanlık için en önemli ay olan Ramazan ayında oruç nasıl tutulur, kimler oruç tutabilir, oruç tutamayanlar Ramazan ayında ne yapabilir, korona virüs testi olmak ya da aşısı yaptırmak orucu bozar mı?" gibi çok sık sorulan soruları Pendik İlçe Müftüsü Musa Bilgiç'e sorduk, en detaylı yanıtları kendisinden aldık.
13.04.2021Dini Bilgiler
Korona virüs aşısı olmak veya test yaptırmak orucu bozar mı?
Korona virüs aşısı olmak veya test yaptırmak orucu bozar mı?Korona virüs nedeniyle salgın dönemindeyken 11 ayın sultanı Ramazan geldi, hoşgeldi. Peki korona virüs aşısı olmak ya da test yaptırmak orucu bozar mı? Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu korona virüs aşısı ve testi ilgili ne tür açıklamalarda bulundu? Oruçluyken aşı olmak veya test yaptırmak orucu bozuyor mu, Pendik İlçe Müftüsü Musa Bilgiç Milliyet.tv için açıkladı.
13.04.2021Dini Bilgiler
Korona virüs aşısı olmak veya test yaptırmak orucu bozar mı?
Korona virüs aşısı olmak veya test yaptırmak orucu bozar mı?Korona virüs nedeniyle salgın dönemindeyken 11 ayın sultanı Ramazan geldi, hoşgeldi. Peki korona virüs aşısı olmak ya da test yaptırmak orucu bozar mı? Din İşleri Yüksek Kurulu korona virüs aşırı ve testi ilgili ne tür açıklamalarda bulundu. Oruçluyken aşı olmak veya test yaptırmak orucu bozuyor mu, Pendik Müftüsü Musa Bilgiç Milliyet.tv için açıkladı.
12.04.2021Ramazan
Oruç nasıl tutulur? - Pendik Müftüsü Musa Bilgiç anlatıyor
Oruç nasıl tutulur? - Pendik Müftüsü Musa Bilgiç anlatıyor11 ayın sultanı Ramazan geldi, hoş geldi. Biz de Müslümanlık için en önemli ay olan Ramazan ayında oruç nasıl tutulur, kimler oruç tutabilir, oruç tutamayanlar Ramazan ayında ne yapabilir, korona virüs testi olmak ya da aşısı yaptırmak orucu bozar mı?" gibi çok sık sorulan soruları Pendik İlçe Müftüsü Musa Bilgiç'e sorduk, en detaylı yanıtları kendisinden aldık.
13.04.2021Ramazan
Gargara ile koronavirüsün akciğere inişini durdurabilirsiniz!
Gargara ile koronavirüsün akciğere inişini durdurabilirsiniz!Diş Hekimi Uzman Öğretim Üyesi Dr. Aykan Onur Atilla, bazı etken maddeler ile hazırlanan gargaraların Covid-19'u yüzde 99,1 oranında önlediğine yönelik klinik çalışmalar olduğunu söyledi. Atilla, "Nasıl elimizi, yüzümüzü yıkıyorsak her dışarı çıktıktan sonra gargara yaparsak virüsün akciğere inişini ağzımızda durdurabiliriz" dedi.
10.04.2021Genel Sağlık
Okullar kapanacak mı, kapandı mı? Hangi illerde okullar kapandı?
Okullar kapanacak mı, kapandı mı? Hangi illerde okullar kapandı?Son dakika haberleri arasında büyük merakla araştırılan eğitim - öğretim hayatı ile ilgili sorular peş peşe geliyor. Koronavirüs vakalarının artmasıyla birlikte okullar kapanacak mı, okullar kapandı mı soruları yoğun ilgi görüyor. Valiliklerden tek tek açıklama geldi. İşte yüz yüze eğitimin sona erdiği ve uzaktan eğitimin başladığı iller...
9.04.2021Gündem
Pandemide kalp krizi geçirme oranı arttı mı?
Pandemide kalp krizi geçirme oranı arttı mı? Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Ergün Seyfeli, kalp hastalarının rutin kontrollerini mutlaka yaptırması gerektiğini belirterek, "Özellikle kalp rahatsızlığına bağlı riskler 40 yaşından sonra artmaktadır. Pandemi döneminde hareketsizlik ve stresi işin içine kattığımızda kalp krizi geçirme oranının arttığını söyleyebiliriz" dedi.
Koronavirüs hastalarına güç veren beslenme önerileri
Koronavirüs hastalarına güç veren beslenme önerileriKoronavirüs vaka sayıları her geçen gün artarken test sonucu pozitif çıkanların beslenme düzeninde dikkat etmesi gereken kurallar her geçen gün daha fazla önem kazanıyor. Hastalığın bağışıklık sisteminin gücüyle yakından ilişkisi artık herkes tarafından biliniyor. Bağışıklığı güçlü tutmak için ise en doğru yol sağlıklı bir beslenme düzeninden geçiyor. Uz.Dyt. Nihan Yakut, koronavirüs hastalarının beslenme düzeninde dikkat etmesi gerekenler hakkında bilgi verdi. İşte detaylar...
Dünyanın merak ettiği kent Wuhan
Dünyanın merak ettiği kent WuhanWuhan bundan bir yıl öncesine kadar adı Çin'in gelişen ve hızla büyüyen ticaret şehirlerinden biri olarak anılıyordu. Yangtze Nehri ve onun bir kolu olan Han nehrinin kesiştiği noktada yer alan Wuhan, dünyanın en büyük 42. metropolüdür. Hubei eyaletinin yönetim merkezi olan Wuhan, geçtiğimiz yıl başlayan ve sonrasında tüm dünyayı etkisi altına alıp bir pandemiye dönüşen korona virüs salgınının da ortaya çıktığı yer olarak kabul edilen Wuhan, salgın ortaya ilk çıktığı dönem uygulanan sıkı tedbirlerin ardından bugün dünyanın pek çok yerinden daha güvenli bir konumda. Üç kasabanın zaman içinde büyümesinden ortaya çıkan bu tartışmalı kente yakından bakalım.
5.04.2021Tatil
Son dakika - Hatayspor'dan Boupendza için koronavirüs açıklaması!
Son dakika - Hatayspor'dan Boupendza için koronavirüs açıklaması!Hatayspor Basın Sözcüsü Rahmi Vardı, yarın Türkiye'ye gelecek olan Boupendza'nın korona virüs testinin negatif çıktığını belirtti. Teknik Direktör Ömer Erdoğan, milli maç için ülkesi Gabon'da bulunan oyuncuları Aaron Boupendza'nın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testiyle ilgili kendilerine gelen bilgide negatife döndüğünün bildirildiğini söyledi.
1.04.2021Galatasaray
Vali'den ibret verici açıklama: 40 kişiden 35'i virüse yakalandı
Vali'den ibret verici açıklama: 40 kişiden 35'i virüse yakalandıSağlık Bakanlığınca açıklanan 13-19 Mart verilerine göre yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı en fazla 4'üncü il olan Balıkesir'de artışın en önemli nedeni olan kapalı ortamlardaki kalabalıklar ve ev ziyaretlerinin önlenmesi için çalışılıyor.
23.03.2021Gündem
Kısa çalışma ödeneği ne zaman bitecek? Kısa çalışma ödeneği bitince ne olacak? Önemli adımlar atıldı
Kısa çalışma ödeneği ne zaman bitecek? Kısa çalışma ödeneği bitince ne olacak? Önemli adımlar atıldı Kısa çalışma ödeneğine yönelik araştırmalar son günlerde büyük ilgi görüyor. Koronavirüs salgın döneminde devlet tarafından, maddi anlamda olumsuz etkilenen çalışanlara verilen destek olarak bilinen Kısa çalışma ödeneği, normalleşme dönemine girdikten sonra süresi uzadı mı merak ediliyor. 2 Mart 2021 tarihinde başlayan normalleşme adımları ardından bazı destek paketlerinin süreleri uzatıldı. Peki bu destekler arasında kısa çalışma ödeneği de var mı? Kısa çalışma ödeneği ne zaman bitecek? Kısa çalışma ödeneği bitince ne olacak?
22.03.2021Gündem
Orta Doğu'nun incisi Beyrut
Orta Doğu'nun incisi BeyrutLübnan'ın başkenti Beyrut, uzun yıllar Ortadoğu'nun Paris'i olarak anıldı. Caddeleri, kafeleri, güzel binalarıyla göz dolduran Akdeniz'in güzel şehri Beyrut, iç savaş sırasında büyük zarar gördü. Geçen zaman içinde yaralarını saran Beyrut yeniden turistler için çekim noktası olmaya başladı. Ancak hem tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını hem de kentin limanında 4 Ağustos'ta meydana gelen şiddetli patlama kentte yüzlerce insanın hayatını kaybetmesi ve büyük yıkıma neden olmuştu. Tüm bu acı olaylara rağmen Beyrut, Orta Doğu'nun incisi olarak anılmaya devam ediyor.
21.03.2021Tatil
Son dakika haberi - Şoke eden haber! Fransa yabancı oyuncuları bırakmıyor...
Son dakika haberi - Şoke eden haber! Fransa yabancı oyuncuları bırakmıyor...Korona virüs salgını sürecinde önümüzdeki hafta gerçekleşecek milli arada futbolcuların milli takımlara gitmesiyle ilgili kriz derinleşiyor.
18.03.2021Milli Takım
Seyahat masraflarını devlet karşılıyor
Seyahat masraflarını devlet karşılıyorPandemiyle birlikte ülkeler sınırlarını kapatırken, gezginler de seyahat tutkularıyla birlikte evlerine kapandı. Son aylarda başlayan normalleşme süreciyle birlikte, ülkeler turizm sektörünü hareketlendirmek için farklı yollar aramaya başladı. Kimi ülke 1 Euro’ya ev, kimi ülke uzaktan çalışan turistlere 1 yıllık vize verdi. Dünyanın en kalabalık ülkelerinden birinin tüm ikonik yapılarını hiçbir ücret ödemeden gezebileceğinizi söylesek, ne dersiniz?
21.03.2021Tatil
Pandemi sürecinde çocuk hastalıklarına karşı dikkat edilmesi gerekenler
Pandemi sürecinde çocuk hastalıklarına karşı dikkat edilmesi gerekenlerKışın soğuk havalarda çocukların hastalanma olasılığı artarken, koronavirüs pandemisi nedeniyle evlerde vakit geçiren çocuklar bulaş riski olmadığı için daha az hasta oluyor. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Aslı Mutlugün Alpay, pandemi sürecinde çocuk hastalıklarına karşı dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi verdi.
Ateşli hastalıklar saçlarda dökülmeye yol açabilir!
Ateşli hastalıklar saçlarda dökülmeye yol açabilir!Şiddeti farklı olmakla birlikte özellikle orta yaşın üstündeki pek çok kişide gözlenen saç dökülmeleri, kimi zaman önemli bir sorun haline gelebiliyor. Geçirilen hastalıklara bağlı olarak görülebilen saç dökülmelerinde, Covid-19 enfeksiyonu atlatanlar da risk grubunda yer alıyor. Dermatolog Seher Küçükoğlu Cesur, saç dökülmelerinin ateşli seyreden birçok hastalık sonrası görülebildiğini söyledi.
11.03.2021Genel Sağlık
Aycı'dan 'THY'nin rakiplerinden olumlu ayrıştığı' değerlendirmesi!
Aycı'dan 'THY'nin rakiplerinden olumlu ayrıştığı' değerlendirmesi!Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, THY'nin salgın döneminde çok güçlü bir performans sergilediğini belirterek, "Özellikle 2020 yılında yaşanan tüm olumsuzluklara, belirsizliklere rağmen 'bayrak taşıyıcı' olarak Türk Hava Yolları'mız operasyonel ve finansal sonuçlarıyla tüm rakiplerinden olumlu ayrışmayı başarmıştır. Dünyadaki tüm rekabet ettiği şirketlerden daha iyi performe etmeyi başarmıştır." ifadesini kullandı.
8.03.2021Ekonomi
Sokağa çıkma kısıtlamasında İstanbul Havalimanı'nda yoğunluk
Sokağa çıkma kısıtlamasında İstanbul Havalimanı'nda yoğunlukKoronavirüs önlemleri kapsamında bugün uygulanan sokağa çıkma yasağında İstanbul Havalimanı'nda yolcu yoğunluğu yaşandı. Pasaport kontrol noktası önünde yoğunluk oluşurken, yolcuların sosyal mesafe kuralına uymadıkları görüldü.
7.03.2021Ekonomi
Yer: Çanakkale! 'Koronavirüs yok gibi yaşıyorlar'
Yer: Çanakkale! 'Koronavirüs yok gibi yaşıyorlar'Koronavirüs risk haritasında ‘yüksek riskli’ kategoride bulunan Çanakkale’de, sıcak havanın etkisiyle sokak ve caddelerde yoğunluk yaşandı. Turuncu kategoride yer alan kentte, vaka sayısının daha da artıp, rengin kırmızıya dönmemesi için denetimlerini sürdüren polis ekipleri, vatandaşları megafon ile tedbirlere uymaları yönünde uyardı.
5.03.2021Gündem
Hallstatt eski günlerini mumla arıyor
Hallstatt eski günlerini mumla arıyorHallstatt, Avusturya'nın en turistik yerlerinden biri. Çin'de tıpta tıp bir kopyası inşa edilecek kadar sevilen Hallstatt, korona virüs salgını nedeniyle zor günler yaşıyor. Turizm geliriyle ayakta kayan bu doğa harikası köy, uçuşların durmasıyla tarihinin en sakin dönemini yaşıyor. Bir zamanlar kasaba sakinleri yoğun ilgiden bunalıp turistleri kabul etmezken günümüzde ise kimsenin bölgeye gelmemesi Hallstatt ekonomisini de olumsuz yönde etkiledi. Korona virüs salgını nedeniyle bölgeye gelen giden yok.
4.03.2021Tatil
Burdur Gezilecek Yerler (2021) - Burdur Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Burdur Gezilecek Yerler (2021) - Burdur Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiTarihi ve doğal zenginlikleri ile göller bölgesi olan Burdur, turistik açıdan uğramanız gereken yerlerin arasında gelmektedir. Özellikle Antalya’ya uğramadan önce mutlaka Burdur'a girerek bu muhteşem bölgeyi ziyaret etme şansını elde edebilirsiniz. Tarihi ve kültürel mirası antik döneme kadar uzanan Burdur, özellikle doğal yapısı ile muhteşem bir göz banyosu yaptırmaktadır. İşte Burdur gezilecek yerler (2020) - Burdur mutlaka gezilmesi gereken yerlerin listesi hakkında detaylar sizlerle.
Son dakika...Harita kırmızıya kaplandı! Tam 200 kişiye virüs bulaştırdı
Son dakika...Harita kırmızıya kaplandı! Tam 200 kişiye virüs bulaştırdıGelen son dakika haberine göre, köyünde eşi vefat eden yaşlı kadını köylüler evlerinde misafir etti ve kadın 1 hafta içinde köyde 41 eve girip çıktı. Tam 200 kişiye virüs bulaştırdı! Öte yandan artan koronavirüs vakaları ile birlikte 2 ay sonra Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasındaki risk haritasındaki bir kent merkezi, yüksek riski temsil eden kırmızı renk ile kaplandı.
3.03.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

korona virüskoronavirüspandemiramazankorona

Korona Virüs ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.