Geri Dön

Arap krallardan kılıç dansı

Bir açılışta bir araya gelen Suudi Arabistan Kralı Selman ile Bahreyn Kralı Hamad, geleneksel dans el Ardah'ı birlikte oynadı.

Arap krallardan kılıç dansı

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz ve Bahreyn Kralı Şeyh Hamad Bin İsa El Halife, başkent Riyad'ın kuzey batısındaki Diriyah kasabasında, Al Tarif bölgesini yeniden canlandırma amaçlı bir kalkınma projesinin açılışı kapsamında dün gece gerçekleştirilen törende geleneksel Suudi dansı Al-Ardah’ı birlikte oynadı.

Törene dün sona eren 39. Körfez zirvesine katılmak üzere başkent Riyad'a gelen Körfez İşbirliği Konseyi (GCC) ülkelerindeki liderlerin ve yetkililerin katıldı.

UNESCO Dünya Mirası listesine eklenen Al-Tarif bölgesi, artık tarihi ve kültürel önemini korumaya yönelik bir iyileştirme programının bir parçası. Riyad'ın kuzeybatısında yer alan Al-Tarif, Suud Hanedanlığını ilk başkenti ve Necdi mamari tarzı olan bir bölgedir. Suudi yetkililer bölgeyi turist ve kültür merkezi haline getirmek ve geliştirmek için ortak çaba harcıyor.

Sağlık Bakanı Fahretin Koca'dan corona virüs açıklamasıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.Sağlık Bakanı Koca: "Yatak doluluk oranı yüzde 51.6, yoğun bakım yatak doluluk oranı yüzde 66.3, ventilatör doluluk oranımız ise yüzde 33.6."

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber