Geri Dön
DünyaArap ülkelerinde corona virüs kaynaklı ölümler ve vaka sayıları artıyor

Arap ülkelerinde corona virüs kaynaklı ölümler ve vaka sayıları artıyor

Yeni tip corona virüs kaynaklı can kayıpları Suudi Arabistan'da 441'e, Katar'da 33'e yükselirken, Bahreyn ve Lübnan'da vaka sayısı arttı.

Arap ülkelerinde corona virüs kaynaklı ölümler ve vaka sayıları  artıyor

Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Kovid-19 taşıyan 16 kişinin daha yaşamını yitirdiği ve toplam can kaybının 441'e çıktığı belirtildi.

Ülkede 1644 kişinin enfekte olmasıyla vaka sayısının 80 bin 185'e yükseldiği ifade edilen açıklamada, 3 bin 531 kişinin sağlığına kavuşmasıyla da iyileşenlerin sayısının 54 bin 553'e ulaştığı kaydedildi.

Katar

Katar Sağlık Bakanlığı da 3 kişinin daha salgın sebebiyle hayatını kaybetmesi sonucu ölü sayısının 33'e çıktığını açıkladı.

Açıklamada, 1967 kişinin testinin pozitif çıkmasıyla vaka sayısının 50 bin 914'e, sağlığına kavuşanların sayısının ise 15 bin 399'a ulaştığı ifade edildi.

Bahreyn

Bahreyn Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, 285 kişide daha Kovid-19'a rastlandığı ve vaka sayısının 9 bin 977'ye çıktığı belirtildi.

Açıklamada, 143 kişinin iyileşmesiyle sağlığına kavuşanların sayısının 5 bin 295'e ulaştığı, ülkedeki ölüm sayısının ise son olarak 15 olduğu kaydedildi.

Lübnan

Lübnan Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, 7 kişide daha Kovid-19 tespit edildiği ve toplam vaka sayısının 1168'e yükseldiği belirtildi.

Açıklamada, şu ana kadar ülkede kaydedilen virüs kaynaklı can kaybının 26, iyileşen hasta sayısının ise 699 olduğu duyuruldu.

 

Sağlık Bakanlığı duyurdu: 5 milyon doz Sinovac aşısı Türkiye'ye ulaştıSağlık Bakanlığı, THY kargo uçağı ile Çin'den yola çıkan 5 milyon doz Sinovac aşısının bugün Türkiye'ye ulaştığını bildirdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşı randevularında yaş sınırının 30'a indiğini açıkladı. Öte yandan Bakan Koca'dan aşılarla ilgili randevu uyarısı geldi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet