Lübnan

Lübnan

Son dakika lübnan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan lübnan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan lübnan haber sayfamızda...

Lübnan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 8.693 lubnan haberi bulunmuştur.
'Kadın Acil Destek Uygulaması'na uluslararası ödül
'Kadın Acil Destek Uygulaması'na uluslararası ödülİçişleri Bakanlığı'nın 2018'de hayata geçirdiği mobil uygulama KADES, 2021 Akdeniz Parlamenterler Asamblesi tarafından ödüle layık görüldü.
21.10.2021Gündem
Irak-Suriye ve Lübnan’a asker tezkeresi TBMM’de
Irak-Suriye ve Lübnan’a asker tezkeresi TBMM’deIrak ve Suriye’ye sınır ötesi operasyon konusunda Cumhurbaşkanı’na verilen yetkinin süresinin 30 Ekim 2023’e kadar uzatılmasını öngören Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, TBMM Başkanlığı’na sunuldu. TBMM’ye sunulan Lübnan tezkeresiyle de Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarının, 31 Ekim 2021’den itibaren 1 yıl daha UNIFIL’e iştirak etmesi talep edildi.
21.10.2021Siyaset
Son dakika... Suriye ve Irak tezkeresi TBMM'de! 2 yıl daha uzatılıyor
Son dakika... Suriye ve Irak tezkeresi TBMM'de! 2 yıl daha uzatılıyorIrak ve Suriye'ye sınır ötesi operasyon konusunda son dakika gelişmesi yaşandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a verilen yetkinin  iki yıl daha uzatılmasını öngören Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, TBMM Başkanlığı'na sunulduğu bildirildi.
20.10.2021Gündem
Lübnan krizden kurtulmak için IMF ile görüşüyor
Lübnan krizden kurtulmak için IMF ile görüşüyorEkonomik krizle boğuşan Lübnan ile Uluslararası Para Fonu (IMF) arasında teknik görüşmelerin başladığı bildirildi.
20.10.2021Uzmanpara
Büyükelçi Ulusoy: 'Türkiye, Lübnan'ın ekonomik krizi aşması için olumlu rolünü sürdürüyor'
Büyükelçi Ulusoy: 'Türkiye, Lübnan'ın ekonomik krizi aşması için olumlu rolünü sürdürüyor'Türkiye'nin Beyrut Büyükelçisi Ali Barış Ulusoy, Lübnan'ın içinde bulunduğu ekonomik krizi aşması için Türkiye'nin olumlu rolünü sürdürdüğünü söyledi.
19.10.2021Siyaset
Antalya açıklarında şiddetli deprem
Antalya açıklarında şiddetli depremAntalya açıklarından 6.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem Antalya, Isparta ve Denizli'de de hissedildi.
19.10.2021Haberler
Son dakika! Antalya açıklarında şiddetli deprem
Son dakika! Antalya açıklarında şiddetli depremGelen bir son dakika haberine göre, Antalya açıklarından 6.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem Antalya, Isparta ve Denizli'de de hissedildi. Yunan devlet televizyonu, depremin Kerpe adasının yanı sıra Girit, Santorini ve Rodos adalarında da hissedildiğini aktarıyor. Öte yandan Jeofizik Mühendisi Atakan Yüklü, depremle ilgili “7 ve üzeri depremde Afrika ve Anadolu levhaları kırılacak” dedi.
19.10.2021Gündem
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır? A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
18.10.2021Oyun
Bu yılın ilk dört ayında 230 bin kişi göç etti
Bu yılın ilk dört ayında 230 bin kişi göç ettiEkonomik krizin derinleştiği Lübnan'dan bu yılın ilk 4  ayında yaklaşık 230 bin kişinin göç ettiği belirtildi.
18.10.2021Dünya
Suudi Arabistan, vatandaşlarına Lübnan'a gitmeme çağrısı
Suudi Arabistan, vatandaşlarına Lübnan'a gitmeme çağrısıSuudi Arabistan, ülkede yaşanan güvenlik sıkıntısından dolayı vatandaşlarına Lübnan'a gitmemeleri çağrısı yaparken, bu ülkede yaşayan Suudilere de dikkatli olmaları uyarısında bulundu.
17.10.2021Dünya
Lübnanlılar ülkelerini terk ediyor!
Lübnanlılar ülkelerini terk ediyor!Lübnan'daki ekonomik ve siyasi krizin giderek derinleşmesi nedeniyle ülkede birçok kişi çareyi yasal olmayan yollardan Avrupa'ya göç etmekte buluyor.
16.10.2021Dünya
Simpsonlar'ın tüm sezonunu izleyip 'kehanet' bulacaklara 65 bin TL verilecek
Simpsonlar'ın tüm sezonunu izleyip 'kehanet' bulacaklara 65 bin TL verilecekBirleşik Krallık merkezli bir bahis ve şans oyunu sitesi, Simpsonlar'ın her bölümünü izleyene 7 bin dolar (yaklaşık 65 bin TL) teklif etti.
16.10.2021Dünya
Lübnan’da neler oluyor?
Lübnan’da neler oluyor?Lübnan’da 15 yıl boyunca devam eden ve 150 binden fazla kişinin ölümüne yol açan iç savaşın etkileri günümüzde hala devam ediyor. İç savaş döneminde yaşananlar ve düşmanlıklar, günümüz siyasetinde rol oynamaya devam ederken, Şii, Sünni, Hrıstiyan ve Dürziler arasında ayrışan ülke, bir türlü huzur ve istikrarı yakalayamıyor.
16.10.2021Dünya
Lübnan’da yine  aynı korku!
Lübnan’da yine aynı korku!Beyrut’ta Şii protestocuların üzerine bina tepelerinden ateş açılırken, çok sayıda kişi hayatını kaybetti. Ordunun müdahalesine rağmen çatışmalar kentin diğer noktalarına sıçrarken, ülkede yeniden “iç savaş” korkusu var
15.10.2021Dünya
Türkiye'den Beyrut'taki olaylara ilişkin taraflara itidal çağrısı
Türkiye'den Beyrut'taki olaylara ilişkin taraflara itidal çağrısıGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanlığı, Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta Hizbullah ve Emel Hareketi destekçilerinin Adalet Sarayı'na yürüdüğü sırada göstericilerin üzerine ateş açılmasına ilişkin, "Benzeri olayların bir daha yaşanmaması için Lübnanlı tüm tarafları itidale ve şiddet eylemlerinden kaçınmaya davet ediyoruz." ifadesini kullandı.
14.10.2021Dünya
Lübnan'da göstericilere ateş açıldı! Ordu çağrı yaptı
Lübnan'da göstericilere ateş açıldı! Ordu çağrı yaptıLübnan'ın başkenti Beyrut'ta Şii Emel Hareketi ve Hizbullah destekçilerinin üzerine ateş açıldığı, olayda can kaybı ve yaralıların bulunduğu bildirildi. Ordu, sivillerden Beyrut'ta çatışma bölgesindeki sokakları boşaltmasını istedi. Can kaybının yükselmesinden endişe ediliyor.
14.10.2021Haberler
Lübnan'da göstericilere ateş açıldı!
Lübnan'da göstericilere ateş açıldı!Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta Şii Emel Hareketi ve Hizbullah destekçilerinin üzerine ateş açıldığı, olayda can kaybı ve yaralıların bulunduğu bildirildi. Ordu, sivillerden Beyrut'ta çatışma bölgesindeki sokakları boşaltmasını istedi. Can kaybının yükselmesinden endişe ediliyor.
14.10.2021Dünya
Lübnan'da göstericilere ateş açıldı! Ordu çağrı yaptı
Lübnan'da göstericilere ateş açıldı! Ordu çağrı yaptıLübnan'ın başkenti Beyrut'ta Şii Emel Hareketi ve Hizbullah destekçilerinin üzerine ateş açıldığı, olayda can kaybı ve yaralıların bulunduğu bildirildi. Ordu, sivillerden Beyrut'ta çatışma bölgesindeki sokakları boşaltmasını istedi. Can kaybının yükselmesinden endişe ediliyor. Dışişleri Bakanlığı, Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta Hizbullah ve Emel Hareketi destekçilerinin Adalet Sarayı'na yürüdüğü sırada göstericilerin üzerine ateş açılmasına ilişkin, "Benzeri olayların bir daha yaşanmaması için Lübnanlı tüm tarafları itidale ve şiddet eylemlerinden kaçınmaya davet ediyoruz." ifadesini kullandı.
14.10.2021Dünya
KKTC ile turizm işbirliği
KKTC ile turizm işbirliğiEge Üniversitesi Çeşme Turizm Fakültesi 2021-2022 Eğitim Yılı açılış dersi etkinliği, büyük bir coşku ile gerçekleşti.
13.10.2021Ege
Lübnan'da eğitim uçağı düştü
Lübnan'da eğitim uçağı düştüLübnan'da bir sivil eğitim uçağının denize düştüğü ve kayıpların olduğu bildirildi.
13.10.2021Dünya
Deprem mi oldu? AFAD son depremler: Antalya, Muğla İzmir'de deprem oldu mu?
Deprem mi oldu? AFAD son depremler: Antalya, Muğla İzmir'de deprem oldu mu?Son dakika depremler araştırılıyor. Yunanistan'ın en büyük adasında bir kez daha deprem meydana geldi. Deprem çok sayıda bölgede hissedildi. İşte 12 Ekim son depremler listesi Kandilli - AFAD.
12.10.2021Gündem
Son dakika deprem haberi: Girit'te 6.3 büyüklüğünde deprem oldu
Son dakika deprem haberi: Girit'te 6.3 büyüklüğünde deprem olduSon dakika haberlere göre, Yunanistan'ın en büyük adası günler sonra bir kez daha sallandı, sarsıntı Türkiye'de de hissedildi. USGS'in yayınladığı haritada, şok dalgalarının güneydeki Tunus ve Mısır kıyılarına kadar ulaştığı görülüyor. İşte son dakika durum...
12.10.2021Dünya
Girit'te 6.3 büyüklüğünde deprem
Girit'te 6.3 büyüklüğünde depremYunanistan'ın en büyük adası günler sonra bir kez daha sallandı, sarsıntı Türkiye'de de hissedildi. USGS'in yayınladığı haritada, şok dalgalarının güneydeki Tunus ve Mısır kıyılarına kadar ulaştığı görülüyor.
12.10.2021Haberler
Bakan Çavuşoğlu, 5 ülkeden mevkidaşlarıyla bir araya geldi
Bakan Çavuşoğlu, 5 ülkeden mevkidaşlarıyla bir araya geldiDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Azerbaycan, Nepal, Guatemala, Lübnan ve Irak dışişleri bakanlarıyla bir araya geldi.
11.10.2021Siyaset
Lübnan'daki petrol tesislerinde çıkan yangında ağır bilanço
Lübnan'daki petrol tesislerinde çıkan yangında ağır bilançoLübnan'ın güneyindeki Zahrani Petrol Tesisleri'nde yakıt transferi sırasında çıkan yangında 250 bin litre benzinin yandığı bildirildi.
11.10.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

lübnanBeyrutdepremtürkiyeantalya

Lübnan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.