Lübnan

Lübnan

Son dakika lübnan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan lübnan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan lübnan haber sayfamızda...

Lübnan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 9.541 lübnan haberi bulunmuştur.
Netanyahu'dan Lübnan'a tehdit! Beyrut'u Gazze'ye çeviririz
Netanyahu'dan Lübnan'a tehdit! Beyrut'u Gazze'ye çeviririzİsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İsrail'in kuzeyindeki askerleri ziyaret ettiği sırada yaptığı açıklamada, "Eğer Hizbullah topyekûn bir savaş başlatmaya karar verirse o zaman kendi elleriyle Beyrut'u ve Güney Lübnan'ı Gazze'ye ve Han Yunus'a çevirecek" dedi.
7.12.2023Dünya
Gazze'deki savaşta son dakika... İsrail deşifre oldu! 'ABD ile diplomatik çatışma rotasına sokar'
Gazze'deki savaşta son dakika... İsrail deşifre oldu! 'ABD ile diplomatik çatışma rotasına sokar'İki ayı dolan çok cepheli savaşta bir ilk yaşandı, İsrail'den 'nadir' bir özür geldi. İsrail planının şifrelerini yazan Al Jazeera muhabiri, yalnızca Orta Doğu ülkeleri değil ABD'yle de karşı karşıya geleceğini bildirdi.
6.12.2023Dünya
Mossad'dan Türkiye'de suikast planı! Abdullah Ağar: MİT bunların fiyakasını bozdu
Mossad'dan Türkiye'de suikast planı! Abdullah Ağar: MİT bunların fiyakasını bozduMossad'ın aralarında Türkiye'de yaşayan Hamas üyelerine yönelik suikast planları yaptığı iddia edildi. Güvenlik kaynakları da İsrail istihbaratını uyararak hiçbir servisin bu tür operasyonlarına müsaade edilmeyeceğine vurgu yaptı. Türkiye'nin bu konuda şakasının olmadığını, MİT'in daha önce yaptığı operasyonlarda Mossad'ın fiyakasını bozduğunu hatırlatan uzman isimler konuyla ilgili dikkat çeken değerlendirmelerde bulunudu.
6.12.2023Gündem
Esir takasında yeni gelişme! Hamas ve Netanyahu'dan açıklamalar
Esir takasında yeni gelişme! Hamas ve Netanyahu'dan açıklamalarHamas Siyasi Büro üyesi Usame Hamdan, Lübnan’ın başkenti Beyrut’a açıklamalarda bulundu. Hamdan, çatışmalar ne kadar sürerse sürsün hazırlıklı olduklarını belirterek, “İsrail saldırıları devam ettiği sürece müzakere yok” dedi. Öte yandan Gazze Şeridi’ndeki esirlerin yakınları ve serbest bırakılan esirlerle bir araya gelen İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, "Şu anda herkesi eve getirme imkanı yok” dedi.
5.12.2023Dünya
MİT'ten Mossad'a: Aklından bile geçirme! Dünya medyası Türkiye'nin restini yazdı, Osmanlı detayı...
MİT'ten Mossad'a: Aklından bile geçirme! Dünya medyası Türkiye'nin restini yazdı, Osmanlı detayı...Türk istihbaratının İsrail'i açık şekilde uyarması gündemi değiştirdi, yerel medya suikast birimine Nili adı verildiğini yazdı. Suikast timinin adında Osmanlı İmparatorluğu detayı var.
5.12.2023Dünya
Türk istihbaratından İsrail’e ‘suikast’ uyarısı: ‘Sonuçları ciddi olur’
Türk istihbaratından İsrail’e ‘suikast’ uyarısı: ‘Sonuçları ciddi olur’İsrail istihbarat örgütü Mossad’ın aralarında Türkiye’nin de olduğu bazı ülkelerde Hamas yöneticilerine suikast hazırlığı yaptığı haberlerine Ankara’dan tepki geldi.
5.12.2023Dünya
İsrail'in Türkiye'de yaşayan Hamas üyelerini hedef alacağı iddiası! Türkiye'den net uyarı: Ciddi sonuçları olur
İsrail'in Türkiye'de yaşayan Hamas üyelerini hedef alacağı iddiası! Türkiye'den net uyarı: Ciddi sonuçları olurİsrail'in Türkiye dahil Filistin dışında yaşayan Hamas üyelerini hedef alacağına dair haberler üzerine, İsrail istihbarat birimlerine, Türkiye'de yasa dışı faaliyette bulunmalarının ciddi sonuçları olacağı bildirildi. Amerikan Wall Street Journal gazetesi, İsrail'in, Filistin dışında yaşayan Hamas üyelerine yönelik suikast planları yaptığını yazmıştı.
4.12.2023Haberler
İsrail'in Türkiye'de yaşayan Hamas üyelerini hedef alacağı iddiası! Türkiye'den net uyarı: Ciddi sonuçları olur
İsrail'in Türkiye'de yaşayan Hamas üyelerini hedef alacağı iddiası! Türkiye'den net uyarı: Ciddi sonuçları olurİsrail'in Türkiye dahil Filistin dışında yaşayan Hamas üyelerini hedef alacağına dair haberler üzerine, İsrail istihbarat birimlerine, Türkiye'de yasa dışı faaliyette bulunmalarının ciddi sonuçları olacağı bildirildi.
4.12.2023Gündem
Gazze'deki savaşta son dakika... İsrail'de isyan: Ne pahasına olursa olsun geri dönün! Türkiye'den İsrail'e istihbarat uyarısı
Gazze'deki savaşta son dakika... İsrail'de isyan: Ne pahasına olursa olsun geri dönün! Türkiye'den İsrail'e istihbarat uyarısıKritik boğazda gemilere balistik füze atıldı, ABD çok sayıda kamikaze drone'u düşürdüğünü duyurdu. Türkiye'den İsrail istihbaratına uyarı yapıldı.
4.12.2023Dünya
Netanyahu 'hedef' dedi, kara harekatını işaret etti
Netanyahu 'hedef' dedi, kara harekatını işaret ettiGeçici ateşkesin sona ermesinin ardından ilk kez konuşan İsrail Başbakanı Netanyahu, Gazze'deki saldırıları artıracakları mesajını verdi.
3.12.2023Dünya
İsrail'in yeni hedefi! Özay Şendir: Dehşet verici bilgiler var
İsrail'in yeni hedefi! Özay Şendir: Dehşet verici bilgiler varMilliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Özay Şendir, İsrail'in Gazze'de saldırılarına yeniden başlamasının ardından dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
1.12.2023Haberler
Son dakika... İsrail'in yeni hedefi! Özay Şendir: Dehşet verici bilgiler var
Son dakika... İsrail'in yeni hedefi! Özay Şendir: Dehşet verici bilgiler varMilliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Özay Şendir, İsrail'in Gazze'de saldırılarına yeniden başlamasının ardından dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
1.12.2023Gündem
Erdoğan, Netanyahu için bu ifadeyi ilk kez kullandı: Gazze Kasabı
Erdoğan, Netanyahu için bu ifadeyi ilk kez kullandı: Gazze KasabıPartisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gazze'de tarihin en kalleş saldırılarından birisinin gerçekleştiğini söyledi, Netanyahu için 'Gazze Kasabı' ifadelerini kullandı. Erdoğan'ın gündeminde yerel seçim çalışmaları da vardı.
29.11.2023Haberler
Son dakika... Erdoğan, Netanyahu için bu ifadeyi ilk kez kullandı: Gazze Kasabı
Son dakika... Erdoğan, Netanyahu için bu ifadeyi ilk kez kullandı: Gazze KasabıPartisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gazze'de tarihin en kalleş saldırılarından birisinin gerçekleştiğini söyledi, Netanyahu için 'Gazze Kasabı' ifadelerini kullandı. Erdoğan'ın gündeminde yerel seçim çalışmaları da vardı.
29.11.2023Gündem
'İsrail, Gazze Şeridi’nde hem askeri hem de siyasi olarak fena halde başarısız oldu'
'İsrail, Gazze Şeridi’nde hem askeri hem de siyasi olarak fena halde başarısız oldu'Hamas Siyasi Büro üyesi Usame Hamdan, İsrail'in Gazze Şeridi’nde hem askeri hem de siyasi olarak "fena halde başarısız" olduğunu belirterek, kara harekatında ölen ve yaralanan İsrail askerlerinin sayısının İsrail'in açıkladığında daha fazla olduğunu aktardı.
28.11.2023Dünya
İsrailli esirden Hamas'a veda mektubu! Yaşadıklarını dünyaya duyurdu
İsrailli esirden Hamas'a veda mektubu! Yaşadıklarını dünyaya duyurduHamas'ın serbest bıraktığı İsrailli rehinenin veda mektubu dünya basınında kısa sürede ses getirdi.
28.11.2023Dünya
Ateşkes uzatıldı!
Ateşkes uzatıldı!Yoğun bir müzakere trafiğinin ardından Gazze’de sağlanan ateşkes ve rehine takası iki gün daha uzatıldı. Katar’dan yapılan açıklama tüm dünyada memnuniyetle karşılandı.
28.11.2023Dünya
Ege Denizi’nde yük gemisi battı
Ege Denizi’nde yük gemisi battıMısır’dan İstanbul’a gelmek üzere yola çıkan bir yük gemisi, Yunanistan’ın Midilli Adası açıklarında battı.
27.11.2023Gündem
İlk kez ABD'li esir serbest bırakıldı! Biden açıklama yaptı
İlk kez ABD'li esir serbest bırakıldı! Biden açıklama yaptıHamas'ın İsrail ile varılan insani aranın 3’üncü gününde ABD-İsrail vatandaşı 4 yaşındaki kız çocuğunu serbest bırakması sonrası açıklamada bulunan ABD Başkanı Joe Biden, "Amacımız bu arayı yarından sonra da devam ettirmek" dedi. Biden, daha çok ABD’li rehinenin serbest bırakılmasını beklediğini açıkladı.
26.11.2023Dünya
İsrail medyası 72 saat süre verdi: ABD, İran'ı nükleer bombayla vurmalı
İsrail medyası 72 saat süre verdi: ABD, İran'ı nükleer bombayla vurmalıİsrail medyası, ateşkesin ortasında İran'ı yok etme planını içeren bir analiz yayınladı. ABD'nin başrolü oynadığı yazıda nükleer ve ekonomik savaş gündeme getirildi.
26.11.2023Dünya
‘Şiddetle mücadele temel politikamız’
‘Şiddetle mücadele temel politikamız’Kadına yönelik şiddetle mücadelede en büyük devrimin 2012’de çıkarılan 6284 sayılı kanun olduğunu belirten Erdoğan, “İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmemizin kadın hakları ve şiddetle mücadeleye en küçük olumsuz etkisi olmamıştır” dedi.
26.11.2023Gündem
Önce kriz sonra takas
Önce kriz sonra takasİsrail ile Hamas arasında varılan rehine değişimi ve ateşkes anlaşması, ciddi bir sınav yaşadı. Nitekim Hamas, rehineleri serbest bırakmayı askıya aldığını açıklarken, söz konusu anlaşmazlık, yine Katar’ın arabuluculuğuyla saatler sonra çözüldü.
26.11.2023Dünya
Kendi seçtiğim kız kardeşim
Kendi seçtiğim kız kardeşimWajdi Mouawad’ın yazıp yönettiği “Kız Kardeşler”, İstanbul Tiyatro Festivali’ne konuk oldu. Farklı acılardan geçseler de birbirlerinin yurdu olmayı seçen, ikisini de aynı oyuncunun canlandırdığı iki kadının hikâyesini anlatan oyun teknolojiden büyük destek alıyor.
26.11.2023Kültür Sanat
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Lübnan Başbakanı'nı kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Lübnan Başbakanı'nı kabul ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Lübnan Başbakanı Necip Mikati'yi Dolmabahçe'deki Çalışma Ofisi'nde kabul etti.
25.11.2023Haberler
Hamas'tan esir takasıyla ilgili açıklama
Hamas'tan esir takasıyla ilgili açıklamaHamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları tarafından yapılan açıklamada, İsrail‘in anlaşmaya varılan insani ara şartlarına uymaması nedeniyle 2. grup esirlerin serbest bırakılmasının ertelendiği duyuruldu.
25.11.2023Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Lübnan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.